PROBLÉM brzdy

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

PROBLÉM brzdy

Příspěvekod Paust » 16.05.2010 21:50

Nechal jsem si přezout auto na nové gumy (pouze zadní) a jak to auto bylo pěkně ve vzduchu tak jsem si zatočil zadnímy koly. Pravé se točilo a levé moc né. Tak jsem se na to zaměřil a opravdu levý buben se hřeje. Teď ještě nevím jestli to je kousnutá brzda( jestli jo, tak to tipuju na zadřenej samostav) nebo ložisko. Moc se mi to nechce rozebírat, protože korejský inženýr neznaje závlaček nadělil tomuto vozidlu zasekávací matky do drážky, které zrovna nejsou prodejnímy šlágry ruzných e-shopů. Dám vědět jak to dopadlo ;)
Naposledy upravil Paust dne 18.05.2010 21:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: PROBLÉm brzdy

Příspěvekod whilliam » 17.05.2010 09:24

Ak počas jazdy nepočuješ nejaky divný zvuk - taký valivý hukot, tak to bude brzda,
ja som mal taky zvuk a boli to ložiska, výmena nebola náročná, a ani to rozobratie
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Re: PROBLÉm brzdy

Příspěvekod Paust » 17.05.2010 22:02

Díky za radu, asi to bude fakt brzda, jen mi dělají starosti ty matky na zadní osu. Na tom kole co pořád brzdí už není originál, ale klasická samojistící matka s tím plastovým kroužkem a člověk má z toho blbej pocit. Radši bych tam dal originál, jen ho sehnat.... :(
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: PROBLÉM brzdy

Příspěvekod Paust » 30.05.2010 23:33

Tak jsem ty brzdy vyřešil. Sice to trvalo trochu dýl, ale už to funguje jak má. Zvedl jsem auto a zkusil ručku. Brzdila jak povolená tak zatažená. Tak jsem to se zvýšeným úsilím rozebral a co jsem tam nenašel...viz obrázek... byl zarezlý čep(červená šipka) od táhla ruční brzdy, proto to pořád brzdilo. Tak jsem mu dal několik dávek VéDéčka a za chvíli běhal jak za mlada. Pak nezbylo nic jiného než to zase sešroubovat dohromady a brzdit brzdit....no prostě to funguje :D a co setýče té zasekávací matky? Vrátil jsem tam původní neoriginální českou majzlíkem rozmlácenou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: PROBLÉM brzdy

Příspěvekod tibcicici » 06.05.2011 08:11

Mam podobny problem s rucnou brzdou a uz mi ho viackrat riesili. Vzdy len prestriekali, aby povolila, ale po case sa to znovu zaseklo. A to som to mal aj v znackovom servise. Dobre vediet aspon to co to robi.
tibcicici Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 06.07.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé