Auto plave, proč?

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Auto plave, proč?

Příspěvekod Paust » 18.09.2010 22:14

V poslední době jsem zjistil zajímavou věc, auto při vyšších rychlostech a při trnutí volantem při nižších rychlostech má tendenci plavat a to takovým způsobem, že je to nepříjemné. Projevuje se to tak, jako by byla řiditelná zadní náprava místo přední. Prostě vám krásně ujede pod zadkem. Je mi jasný co se tu objeví...dej tam nový tlumiče...jaký máš gumy...atp. Nedá se s tim moc dělat. Ty dva necelé roky to snad ještě odjezdí..2 km k nádaží a zpět a pak pude do šrotu...pokud z něj něco zbude, kromě laminátu který jsem tam dal :D
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod mouzi » 18.09.2010 22:41

Nevim, jak je na tom Pride, kazdopadne nove Rio II, coz je modelove stejny vuz, ma z vybavy tak nechutne gumy, az je z toho zle i na suchu. Na mokru to brusli jak na naledi, otres KUMHO.
Kia Rio II 1.4 CVVT, 71 kW (97 k) Play, Sunset Orange, MY10
Hyundai i30 1.4 CVVT, 80 kW (109 k) Style, Vivid Blue, MY09

"Nejezdím jako dobytek, ale v rámci možností."
Uživatelský avatar
mouzi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 13
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
27000 km @ 6 l/100km

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod zulyk » 19.09.2010 18:00

neviem ako ty, ale ja som dostal na auto hankooky a tie su podla mna vcelku fajn :)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod mouzi » 19.09.2010 18:17

Zlate dobre Barumky.. :roll:
Kia Rio II 1.4 CVVT, 71 kW (97 k) Play, Sunset Orange, MY10
Hyundai i30 1.4 CVVT, 80 kW (109 k) Style, Vivid Blue, MY09

"Nejezdím jako dobytek, ale v rámci možností."
Uživatelský avatar
mouzi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 13
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
27000 km @ 6 l/100km

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod vegas » 20.09.2010 16:25

Máš správný tlak v pneu?
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod vladislav » 20.09.2010 16:32

Já bych zkusil nechat zkontrolovat geometrii auta..Měl jsem s tím problémy u Peugeotu 307.. ;)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod Paust » 22.09.2010 21:41

vladislav píše:Já bych zkusil nechat zkontrolovat geometrii auta..Měl jsem s tím problémy u Peugeotu 307.. ;)

Díky za tip, ale geometrii už mám seřízenou, asi to opravdu budou ty tlumiče, ale to už nějak vydržíme, možná bych to tu něměl říkat, po tom co jsem tu dost napsal o tomto autu, ale už mi došly síly, nemám chuť, ale hlavně čas pořád něco opravovat, asi si koupíme jiné, zdali to bude Kia ještě nevím...celé mi to připadá jako záplatované kalhoty, omlouvám se za to přirovnání, ale těc h záplat je tam tolik, že ze samotných kalhot skoro nic nezbylo.... :(
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod ferino » 22.09.2010 22:24

Paust píše: Díky za tip, ale geometrii už mám seřízenou, asi to opravdu budou ty tlumiče, ale to už nějak vydržíme, možná bych to tu něměl říkat, po tom co jsem tu dost napsal o tomto autu, ale už mi došly síly, nemám chuť, ale hlavně čas pořád něco opravovat, asi si koupíme jiné, zdali to bude Kia ještě nevím...celé mi to připadá jako záplatované kalhoty, omlouvám se za to přirovnání, ale těc h záplat je tam tolik, že ze samotných kalhot skoro nic nezbylo.... :(


Nie ze by som sa chcel Pride zastavat, ale mas pocit ze Favorit by bol na tom lepsie? Pride je totiz auto vyrabane od 1987 (Favorit este nebol ani vo vyrobe) rovnako ako prva generacie Mazdy 121 a Fordu Festina, tie zacali vyrobu v 1986. Takze musis pocitat s tym ze aj napriek nejakym upravam do roku 1996 ked vyrobili tvoju vzdy je to auto konstrukcne z toho obdobia 1986 aj so vsetkymi nevyhodami t.j. navrhovane ako low-cost trieda. Nevraviac o tom ze to tvoje auto ma 14 rokov, co tiez nie je malo.
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod Paust » 26.09.2010 21:07

Nevím jak Favorit ale předtím jsem vlastnil Škodu 110 L a ve stáří 27 let jsem jí nechal sešrotovat, poté jsem měl Škodu 120 L a tu jsem ještě ve stáří 17 let prodal. Obě auta na to jak byla stará vypadala daleko lépe než 14 letá Kia.Podotýkám, že nějaké úpravy typu vystříkávání dutin a pod. jsem neprováděl. O čem to svědčí? Je mi jasné že korejci vyrábějí auta tak na pět let a nepočítají s tím že by ho někdo provozoval déle. Podle toho to auto vypadá jak vypadá, ať dělám co dělám tak jen oddaluji nezvratný konec, který si myslím se po této zimě sám rychle přihlásí. Mám to auto rád, ale, a teď si budu trochu protiřečit, mi už pije krev (někdy) ;)
Naposledy upravil Paust dne 26.09.2010 21:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod mouzi » 26.09.2010 21:22

OT: Hlavne nechapu, jaky ma smysl vkladat citaci, kdyt prispevek nasleduje hned za citovanym. Prosim adminy, aby na toto nekde nejakym zpusobem upozornili, popr. tyto citace mazali, celkove vzato to muze usetrit polovinu stranky. Dekuji :kia:
Kia Rio II 1.4 CVVT, 71 kW (97 k) Play, Sunset Orange, MY10
Hyundai i30 1.4 CVVT, 80 kW (109 k) Style, Vivid Blue, MY09

"Nejezdím jako dobytek, ale v rámci možností."
Uživatelský avatar
mouzi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 13
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
27000 km @ 6 l/100km

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod Paust » 26.09.2010 21:46

Pravda, citovat jednou vyřčené nemá smyslu, díky za připomínku k věci ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Auto plave, proč?

Příspěvekod ferino » 26.09.2010 22:03

mouzi píše:OT: Hlavne nechapu, jaky ma smysl vkladat citaci, kdyt prispevek nasleduje hned za citovanym. Prosim adminy, aby na toto nekde nejakym zpusobem upozornili, popr. tyto citace mazali, celkove vzato to muze usetrit polovinu stranky. Dekuji :kia:


Lebo sa mi uz nie raz stalo, ze kym som napisal a odoslal reakciu na prispevok na ktory som reagoval, tak sa medzi nimi objavil/objavili dalsie. Takze sa stratila prehladnost na co sa reaguje.

@Paust
je to ako pises, v Korei sa auta planuju na kratsiu zivotnost na ake sme my zo sociku zvyknuti.
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé