Problém se zavěšením motoru

Trápí Vás něco na voze?

Problém se zavěšením motoru

Příspěvekod Paust » 30.01.2011 15:22

Zdravím a přeji pěkný. Chtěl bych se zeptat má-li někdo zkušenosti s výměnou brejlí. Na spodní části pod chladičem je závěs motoru se silentblokem. Bohužel v místě uchycení je to zrezlé a hrozí že se motor uvolní a překlopí do předu na chladič. Našel jsem na netu požadovaný díl, kdy prodávají celé brejle nebo jen ten samotný spodní díl na kterém je to uchycené, viz obrázek. Díl jako takový se tváří, že by tam mohl jít přišroubovat, ale jak jsem koukal do auta tak to tak jednoznačné není spíš to vypadá že je to svařenec. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problém se zavěšením motoru

Příspěvekod vegas » 30.01.2011 17:31

Máš to opravdu tak moc zoxidované, nebo je tam jen povrchová rez? V druhém případě bys na to nemusel ani šáhnout. V tom prvním bych na ten úchyt silentbloku navařil nový mezikus.
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Problém se zavěšením motoru

Příspěvekod Paust » 30.01.2011 21:51

Je to tam krásně zrezlé, že se z toho loupou kousky železa, asi vědí proč prodávají tento náhradní díl..... :(
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Problém se zavěšením motoru

Příspěvekod Paust » 13.02.2011 21:55

Tak jsem auto postavil na rampu a prozkoumal pořádně zespoda a zjistil jsem že jakákoliv výměna čehokoliv je na tomto autě zbytečná :thd: . Nakonec jsem se tady už o tom tady rozepisoval. Takže auto dojezdím, ještě mu zbývá rok a půl do další technické a holt půjde do šrotu. A jestli se ten motor uvolní tak nevypadne, ještě je před ním zrezlá torzní tyč, která zároveň má pomocnou funkci ramena nápravy.I když je pravda že tato tyč je také přidělaná do té traverzy na jejíž výměnu jsem se tady ze začátku ptal. Ono vůbec systém uložení a vedení předních kol je na tomto modelu velmi zajímavé. Prostě auto zespodu mizí před očima a to jsem ho v létě natíral antikoro prostředkem....... Viz pár obrázků dole....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Problém se zavěšením motoru

Příspěvekod vegas » 14.02.2011 23:02

Až n aten výfuk se mi to zdá v pohodě. Ten podvozek tě dvakrát přežije :)
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Problém se zavěšením motoru

Příspěvekod Paust » 15.02.2011 21:33

Nenech se zmást tím jak ty fotky vypadají...... nejlepší na tom je že ten výfuk je v pořádku. Na fotce vypadá jako prorezlý, ale je to jen zrezlý vnější plášť a ta roura pod ním je v pořádku, je dvouplášťový a mezi nima je azbest, nakonec na fotce je to vidět.
Co se týče podvozku, tak bych byl nerad umřel zítra.....dvakrát mě určitě nepřežije.. :no: Na fotce to neni vidět, ale mám nafoceno auto celé ze spodu....třeba prahy....jsou zrezlé tak, že už se odělily od podvozku a nebude dlouho trvat a budu zvedat auto a to bude stát na zemi a hever pojede na horu.....bohužel....mě to auto nepřežije, to vím na 100%.
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Problém se zavěšením motoru

Příspěvekod tibcicici » 05.05.2011 16:28

No treba sa na to pozriet z tej lepsej stranky, taketo auto sa da kupit vcelku lacno a ked posluzi aspon nejaku dobu, tak sa to oplati viac ako pozicovna :) . Daj vediet ked to odide, aby som malpredstavu co od tej svojej prajdy mozem cakat.
tibcicici Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 06.07.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé