Zadní brzdy

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Zadní brzdy

Příspěvekod Birkof881 » 11.12.2015 23:51

Ahoj,
před nedávnem jsem řešil zahřívání brzd na levém zadním kole. Špatně se vracel váleček ve třmenu. Horko těžko jsem sehnal nový třmen a zahřívání přestalo.
Je to měsíc, co jsem ho nechal měnit a tři dny, co se začala projevovat stejná věc i na pravém zadním kole. Je to jen náhoda, nebo může být problém v něčem jiném? Šupiny v brzdové kapalině, hadičky?
Dále se projevuje při rychlosti nad 80 Km/h kmitání volantu, respektive celého předku...auta...nevím jak to popsat. Něco jako kdybych měl povolené kolo, nebo házelo. A zvuk, jak kdybych jel na vypuštěné gumě.
Může to souviset s přibrzděným zadním kolem?
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zadní brzdy

Příspěvekod Nole » 12.12.2015 10:03

ahoj
to si si menil sám, alebo servis?
menil si aj kotúče, platničky, je ok brzdová kvapalina?
Lebo to nepíšeš, ono pri výmene treba minimálne očistiť aj druhú stranu, čiže brzdové ústrojenstvo a pozrieť v akom stave je aj druhý brzdový strmeň, poprípade ho rozobrať a premazať.
ak áno, potom zrejme v krátkom slede dostal konečnú aj ten pravý
čo sa týka kmitania volantu, zrejme si čekol dohustenie + dotiahnutie kolesa
vyzerá, že niečo nie je v poriadku s geometriou, preto to hádzanie tým volantom pri vyšších rýchlostiach
neťahá ťa do jednej strany, náhodou?
Kia ceed II 1,4 Silver
Uživatelský avatar
Nole Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 336  Témata: 1
Registrován: 04.12.2015
Bydliště: Trstena  Slovakia (sk)

Re: Zadní brzdy

Příspěvekod Beda » 12.12.2015 15:02

Dodam uz jen, overit vyvazeni kol.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Zadní brzdy

Příspěvekod Birkof881 » 13.12.2015 01:13

Dotaženo, dohuštěno. Kolo sice pár ran dostalo, takže určitě zkusím vyvážení. Ale po dnešním zkoumání jsem zjistil, že to začíná házet, až se zahřátým zadním kolem.
Když jsem jel chvilku po nastartování a jel kolem 90ti, tak to neházelo, ani se neozýval ten zvuk. Když jsem vylezl z auta, kolo bylo ještě chladné, pak jsem ale projel pár křižovatek = brždění, nájezd na rovnou silnici, rozjezd na 100 a od 80ti to zase začalo, a to že opravdu dost, takže jsem po zastavená vylezl a samozřejmě kolo úplně vařící. Takže bych tipnul, že to chvění a zvuky jsou způsobeny tím přibrzďováním. Stejně asi nechám vyměnit ten střed třmenu, naštěstí ho seženu za přijatelnou cenu, než se zlobit s neustálým promazáváním, rozhýbáváním a strachem, kdy to zase začne brzdit.
Ten na levé straně mi rozhýbávali třikrát, dal jsem za to dohromady snad tisícovku, než jsem si ho nechal vyměnit rovnou celý.
A výměnu mi dělal servis, bohužel jsem u toho nebyl, takže nemohu říct, zda mrkli i na pravou stranu, ale nejspíš ne. Jen si nejsem jistý, zda by to zanedbání mělo takový výsledek.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Zadní brzdy

Příspěvekod Nole » 14.12.2015 14:39

no vyzerá to, že problém je v strmeni, pretože sa ti nevracia a drie o brzdový kotúč.
ako píšeš, niekedy pomôže rozhýbanie a premazanie, ale je to krátkodobá záležitosť
máš ročník 2007 a zrejme menený ešte nebol, takže asi nastal jeho čas
ono prečistiť brzdy od prachu a bordelu, by bolo dobré pravidelne 1x ročne
a k tomu samozrejme kontrola stavu strmeňov a ručnej brzdy
trochu sa divím, že ti neostalo koleso zaseknuté hneď od začiatku, pri odbrzdení ručnej brzdy
Kia ceed II 1,4 Silver
Uživatelský avatar
Nole Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 336  Témata: 1
Registrován: 04.12.2015
Bydliště: Trstena  Slovakia (sk)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé