AUTO-VALAS s.r.o. (Košice) - prodej, servis

AUTO-VALAS s.r.o. (Košice) - prodej, servis

Příspěvekod Beda » 13.10.2013 15:33

AUTO-VALAS s.r.o.

Adresa:
Pri Prachárni 7, 040 11 Košice

Kontakt prodej:
tel.: 055 / 789 70 63 - 65
e-mail: serviske@autovalas.sk

Kontakt servis:
tel.: 055 / 789 70 63
e-mail: serviske@autovalas.sk
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: AUTO-VALAS s.r.o. (Košice) - prodej, servis

Příspěvekod 71Jany71 » 06.05.2014 21:26

Nepochádzam z KE, no teraz tu fungujem kvôli práci a z časových dôvodov nemôžem ísť ku svojmu mechanikovi (súkromník).
Tak som sa rozhodol ísť do autorizáku (prvýkrát :evil: )
Servis som sa rozhodol navštíviť s nasledovnými drobnosťami:
1. Pri prechode nerovnosťami (len pri vytočených kolesách) mi to trochu hŕka.
2. Ak sa otáčam (plný rajt) alebo vychádzam z parkovacieho miesta (pozdĺžne státie) tak mi niečo vpredu divne kvíli.
3. Smrad z klímy (požadujem dezinfekciu).
4. Po výmene palivového filtra (v nádrži) mi akosi ,,padá" palivo v potrubí. Ak stojím na rovinke, alebo na šikmine dole motorom, tak je všetko OK, no ak motorom hore, tak hneď nenatočím. Musím aspoň 2x pretočiť kľúč do polohy I. a až potom štartovať. Odporúčajú výmenu filtra za originálny.

Vozidlo mali na diagnostike a robili prehliadku. Tu sú ich závery:
Bod 3: dezinfekcia...neriešim...je potrebná bez debaty.
Bod 4: za originál zaplatím cca 30E + robota. Ak to pomôže som rád a ak nie, tak..... dajme tomu, že to nechám tak.
Body 1 a 2 sú najzaujímavejšie. Tvrdili mi, že zdrojom týchto problémov sú len a len brzdy...nápravy mám vraj v úplnom poriadku. Odporúčali mi výmenu všetkých bŕzd (predné aj zadné)....čím ma aj nasr*li. Zadné mám úplne nové (cca 5000km) Takže prehliadku zjavne odflákli. A osobne sa mi nezda, že by ten zvuk išiel od bŕzd. Súhlasil som len s výmenou predných (kotúče aj doštičky)...sú ešte pôvodné a o chvíľu by ich aj tak trebalo meniť.
Ak výmena bŕzd neodstráni závady s ktorými som k nim prišiel, tak majú u mňa :thd: a radšej v budúcnosti budem brať dovolenku a chodiť za svojím mechanikom.

Sumu mi odhadli (perom na papieriku) na cca 250 - 300E. Zajtra idem na výmenu a vo štvrtok ráno napíšem ako to dopadlo. Tak držte palce.
KIA RIO SEDAN 12/2006 1,4 71kw 122 000km 6,2 - 6,8 l/100km v lete do 7,7 v zime
Uživatelský avatar
71Jany71 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 4
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: SK  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2006)
122000 km @ 6.8 l/100km

Re: AUTO-VALAS s.r.o. (Košice) - prodej, servis

Příspěvekod spd001 » 07.05.2014 19:33

to co opisujes v bode 1 a 2 mozu byt aj tycky stabilizatora ktore vacsinou odchadzaju na podvozku ako prve a pokial si ich doteraz nemenil tak by som to tipoval na ne a teraz si si presne overil doverihodnost toho servisu kedze ti doporucili vymenit aj zadne brzdy ktore mas nove a mozes cakat ze ta osklbu o prachy a neodstrania vsetky problemi
s tou vymenou palivoveho filtra by som ja osobne nesuhlasil kedze problem moze byt v protipadovom ventile ktory je za cerpadlom a moze byt zaseknuty co oni rozchodia a filter pravdepodobne nevymenia(zazil som to a odvtedy ak je to mozne robim si znacky na filtroch o ktorych viem iba ja a mam ich zdokumentovane pre pripad usvedcenia)
na vycistenie klimy som zvedavy ci budes spokojny aj po mesiaci.uz som vyskusal asi 10 roznych sparejov od 3,50 do 30€ a ani jeden neodstranil zapach na dlhsie ako 2 mesiace a pritom poctivo dodrziavam vetranie vyparnika po pouzivani klimy a v meste klimu vobec nepustam len na dlhe trasy

napriek tomu dufam ze ti to neodflaknu a budes spokojny
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: AUTO-VALAS s.r.o. (Košice) - prodej, servis

Příspěvekod 71Jany71 » 08.05.2014 06:22

Nooo....takže verdikt:
Čo sa týka paliva, tak problém bol v nejakom prasknutom tesnení (gumička). Problém odstránený a už to štartuje ako má :thu:
Klíma vyčistená a doplnené aj chladivo. Vraj mi chýbalo 200g. (buď mám únik, alebo to predchádzajúci servis pri výmene odflákol). Pre istotu tam dali aj kontrastné farbivo.
Predné brzdy vymenené a záhadné kvílenie zatiaľ nepočuť, tak dúfam, že je problém odstránený. Zadné brzdy rozobrali priamo predo mnou, aby som ich videl. Technik, čo odporúčal ich výmenu vraj dostane po guliach :D

Celá táto sranda ma vyšla na 270E ;) Ale aspoň mám dušu na pokoji a problémy sú odstránené.

to spd001: Tyčky som mal menené cca pred 2 rokmi... no ale pri tých našich cestách nemajú dlhú životnosť. Pravdepodobne sú aj teraz zdrojom klepania, no ten klepot ešte len začína a je slabučký, tak ešte trochu vydržia.

P.S. Prístup k zakáznikovi je celkom dobrý a ochotný.
KIA RIO SEDAN 12/2006 1,4 71kw 122 000km 6,2 - 6,8 l/100km v lete do 7,7 v zime
Uživatelský avatar
71Jany71 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 4
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: SK  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2006)
122000 km @ 6.8 l/100km


Zpět na SK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé