Škrtící klapka

Trápí Vás něco na voze?

Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 23.06.2014 16:09

Ahoj, tak po filtru tu mám další problém.
Trochu jsem si pohrával s Chipboxem, který jsem měl namontovaný už od koupě, nevím, zda ho tam dával originál kia servis. Každopádně já ho chvíli po koupi odpojil a jezdil úplně normálně, před týdnem jsem laboroval a zkoušel ho znova zapojit. Auto hulilo, ujel jsem asi 20m, houpali se otáčky, tak jsem to zase rychle odpojil.
Ale od té doby mám problémy se škrtící klapkou, konkrétně chyboví kód P2112 škrtící klapka uzavřena.Zkoušel jsem reset řj, odpojit baterku atd. ale nepomohlo.
Auto mi jezdí v nouzovém režimu a netáhne přes 3tis. otáček...ale ne trvale, občas je cítit, jak sebou auto škubne a najednou jede zase jak z praku, pak podřadím, nebo za někým přibrzdím, a opět ztratím výkon.
Pak je tu problém, že když jedu stálou rychlostí,kolem 55km na čtyřku a pak chci akcelerovat, tak auto nemá téměř žádnou reakci na plyn, jak kdybych jel bez turba, stačí na chvíli vyřadit, jet pár metrů na neutrál a auto zase zabere jak má.
Už nevím co vše s tím může být a jak to levně vyřešit.
Díky za případné odborné rady.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Pavka » 24.06.2014 14:45

Proč jsi to odpojoval?
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 24.06.2014 17:22

Protože auto začalo blbnout.
Je to nějaká krabička, co oblbuje řj. Z prvu bylo vše v pořádku, ale po pár kilometrech jsem začal pociťovat, že není vše jak má být.
Auto mělo super zátah už od 1200-1300 ot. jenže jen do 1800, pak byl propad a opět začalo táhnout od 2000. Pak když jsem jel ustálenou rychlostí, měl jsem pedál pořád ve stejné poloze, začalo auto škubat,vteřinku přidalo, pak zas zásek, jak kdyby se nemohlo rozhodnout, ve které poloze je pedál. To vše jsem sváděl na tu oblbovací krabičku. Pak také vyšší spotřeba, na volnoběh až o 1l a při jízdě tak 0,5.
Nehledě na to, že je to jen pár obvodů a odporů. Takže když už chip, tak raději přehráním software v řj. A nebyl jsem si jistý, jak taková hračička bude mít dlouhodobý vliv na ostatní komponenty motoru a pohonu, jako spojku, vstřiky, váhu atd.
Ale ty výše popsané problémy mě prostě donutili. Bylo hodně nepříjemné, když jsem za někým dojížděl a auto najednou zrychlilo.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Pavka » 24.06.2014 23:33

Já tam mám Racingbox! A zatím si nemohu stěžovat :) . Spotřeba šla dolů, navýšení kroutícího momentu a nějaké ty koně navíc :yes: . Myslím si že to bude v něčem jiném než v tohle? To je ale pouze můj názor! Zajel bych do :kia: servisu a tam by ti měli poradit, Racingbox mi namontovali v :kia: servisu a žádný problém. Zřejmě to budeš muset absolvovat :?
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod hubo » 25.06.2014 18:31

Podľa opisu by to kľudne mohli byť aj sviečky...
Obrázek
hubo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
88048 km @ 6.85 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 25.06.2014 19:14

sice to tam nenapisal ale ma diesel kde v podstate sviecky su ale zhaviace ktore nemaju ziadny vpliv.Ale je pravda ze podobne problemy som raz mal aj ja na Honde Civic kvoli svieckovym kablom. Racingbox = zbytocne vyhodene peniaze
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Pavka » 25.06.2014 22:15

Už jsi ho vyzkoušel?
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 26.06.2014 16:54

ja osobne nie ale sused v garazi si to kupil podla typu auta a motora na alfa romeo 156 1.9tdi a spociatku mal pocit vyssieho vykonu a nizsej spotreby ale ked auto predal priznal sa ze realne to bolo zanedbatelne priam ziadne zlepsenie.viezol som sa v tom aute aj pred aj po uprave a mna to nepresvedcilo takze preto mam taky nazor
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 26.06.2014 21:51

No na téma racingboxu už se na netu napsalo spoustu vět a hádek, ale tady to o tom není. Mimochodem, byla s ním znát jinačí reakce na sešlápnutí plynu, ale to je jen díky tomu, že tam pár odpůrků oblbuje řídící jednotku, která si myslí, že je tam vpouštěno méně/více vzduchu, upravuje pak množství vstřikovaného paliva, tlak atd. Takže je zkrátka lepší přehrání software přímo v jednotce. Věřím, že ti to zatím jede v pohodě, mě to také nějakou dobu nezlobilo, ale pak co jsem to odpojil, tak byl klid a klesla mi spotřeba. Uvidíš po pár dalších kilometrech. Každopádně 103 kw je úplne dostačujících a když je vše v pořádku, tak je to raketa.

Jinak jedu ve čtvrtek na diagnostiku do :kia: servisu v Chomutově, tak jsem zvědav, co mi řeknou. Ale předběžně to prý může být od vstřiků, klapky, rejlové lišty, váhy...no zkrátka se nedoplatím.

Nejzvláštnější je, že jedu v nouzáku jen někdy, pak to padne, po pár kilácích zase raketa, dálnice pohodička 200km/h a pak zase nouzák. Nejlépe to jede po ránu kolem 10°c na prvním kilometru:-D
Dneska jsem přijel domu, odpojil baterku, prostříkal kontakty co mě napadly kontaktolem a ráno až pojedu do práce, tak uvidím.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Pavka » 28.06.2014 00:09

Takže soused. Nemá smysl tu něco řešit když je to tak že jedna pani povídala. Mě to bylo jasné hned když jsem viděl že člověk který má benzínové motory nemůže moc vědět o tom jak to funguje u nafty. Myslím si že by měl každý vyzkoušet z vlastní zkušenosti pak něco radit. Jak jsem psal, já homám již delší dobu a nemohu si stěžovat. Vím kolik jsem najezdil před a kolik najezdím teď. A i jakou to mělo akceleraci před a jakou to má akceleraci nyní. Možná to bude chtít dlouhodobější zkušenost než budu někomu vnucovat něčí názor. Já jsem pouze doporučil z vlastní zkušenosti a nikomu nevnucuji svůj názor.

spd001 píše:ja osobne nie ale sused v garazi si to kupil podla typu auta a motora na alfa romeo 156 1.9tdi a spociatku mal pocit vyssieho vykonu a nizsej spotreby ale ked auto predal priznal sa ze realne to bolo zanedbatelne priam ziadne zlepsenie.viezol som sa v tom aute aj pred aj po uprave a mna to nepresvedcilo takze preto mam taky nazor
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod snike » 28.06.2014 12:11

Ve veselé debatě o Racinboxu alias Powerboxu můžete pokračovat zde viewtopic.php?f=2&t=1625 ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 28.06.2014 15:19

Pavka píše:Mě to bylo jasné hned když jsem viděl že člověk který má benzínové motory nemůže moc vědět o tom jak to funguje u nafty.

kto ti povedal ze mam iba benzinove motory a kto ti povedal ze "krabicka" je iba pre diesel.denno denne jazdim diesel rozne kubatury rozne znacky od 68PS po 560PS a v sukromi benzin tak laskavo nerob zaveri ked ma nepoznas.a pre tvoje info mal som aj diesel cca 2roky no zamerne som si kupil silnejsiu kubaturu s vyssim vykonom aby som neriesil neaku krabicku ci upravu RJ.ja birkofovi nevnucujem ziadny nazor a neradim mu ci to ma alebo nema odstranit alebo si nechat ale ako vidno sam sa poucil o tom ako funguje jeho "krabicka" aj ked nevieme co myslel slovom "pohraval" ci "laboroval" ci si problem nesposobil sam napr. nespravnym zapojenim cim mohol odpalit napr riadiacu jednotku skrtiacej klapky.Iste je ze problemy mu nastali po zapojeni a pokial to napojil spravne tak asi je ta krabicka vadna.birkof skus rozvinut co si myslel tym pohraval a laboroval
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 28.06.2014 16:06

No box jsem odpojil hned jak jsem zjistil co to je a potom, co mi to začalo dělat ty problémy s cukáním a turbodírou od 1800 do 2100 ot.
Pak jsem nějakou dobu přemýšlel, zda to zas nezkusím zapojit, jen tak pro legraci. Jenže první pokus nevyšel, auto ihned po nastartování chcíplo. Tak jsem hledal další informace a dočetl se o nutnosti resetu řídící jednotky.
Takže za nějaký čas což bylo zhruba před měsícem, jsem zkusil box zapojit znova, tentokrát jsem odpojil baterku na hodinu a zapojil box, nastartoval, vše bylo v pohodě, párkrát jsem prošlápl plyn a vše se zdálo v pořádku, byla lepší reakce na plyn atd. Jenže jsem to hned chcípl a šel si po svých, pak jsem za hodinku jel pryč a při nastartování mi vylétlo z výfuku víc kouře, než za celou dobu provozu :| Pak jsem chtěl odjet, ale autu se moc nechtělo, ujel jsem asi 20 metrů, auto hulilo, kolísali otáčky, spíš lítali kolem 1000. Tak jsem auto rychle chípl a ten bazmek odpojil, tentokrát byla baterie odpojená jen 5 minut, sice jsem už pak zase mohl jezdit ale po pár kilometrech se začala projevovat tato závada.
Teď přemýšlím, že to může být i tím, že jsem auto půjčil kamarádovi, co nikdy neřídil, a když jsme byli na projížďce, tak mu to čtyřikrát za sebou chcíplo a já mu to hned vždy nastartoval, což by mohlo dát té škrtící klapce také dost zabrat....
A teď si také všímám, že záleží na tom, jaká je venku teplota. Ráno, když bylo 10, tak to jelo jak zblázněný a bez problému, ale teď, jak je 26, tak to jede jak kdybych to tlačil.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 29.06.2014 09:15

to ze to 4x skapalo za sebou a hned si startoval by nemalo mat vpliv ale nevylucujem to kedze mohol odist snimac polohy skrtiacej klapky a predpokladam ze ten servopohon sktiacej klapky bude zalisovany(vacsinou som sa stretol s tym ze je zalisovany) cize ten snimac zrejme nevies premerat.musel by si mat el. schemu a zistit ktore kabliky su pre snimac v klapke.
tvoj kod som si vygooglil a prelozil google prekladacom

P2112 KIA Popis
Pohon škrtiacej klapky je prevádzkovaný riadiaceho modulu motora (ECM), a to otvára a zatvára škrtiacej klapky pomocou ozubených kolies. Uhol otvorenia škrtiacej klapky je detekovaná snímačom polohy škrtiacej klapky, ktorý je namontovaný na tele škrtiacej klapky. Snímač polohy škrtiacej klapky poskytuje spätnú väzbu na ECM pre riadenie pohonu škrtiacej klapky a nastavte uhla škrtiacej klapky ventilu v závislosti na vstupoch vodiča.

bol si na diagnostike v :kia: ?
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 06.07.2014 20:53

Tak po návštěvě :kia: servisu jsem opravdu chytřejší :thd: Řekli mi to, co už jsem dávno věděl, to samé, co dokázal vyčíst můj scanmaster a kabel z číny.
A to, že je v háji škrtící klapka. Jenže podle všeho bych se prý měl zaměřit na zaslepený EGR ventil a pokusit se ho dostat do původního stavu, jenže ten už je vykuchaný, takže musím někde sehnat jiný....

Jinak pozoruji, že když jedu někde po kostkách, nebo hrbolaté cestě, tak pak auto najednou jede zas jak střelené, stačí ale pár kiláků, nějaké špatné přeřazení, podřazení nebo co já vím a spadne opět do nouzáku.
Tak kdyby měl ještě někdo nějaký nápad, na co se mám podívat, budu vděčný.
Jo a ještě jsem měl prasklou pojistku na žhavení, po výměně a natočení klíčku mi ihned opět praskla. Kam bych se měl podívat u tohoto?
Díky za odpovědi.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé