Škrtící klapka

Trápí Vás něco na voze?

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Beda » 06.07.2014 22:45

Neznam VIN tveho vozu, ale EGR pro tvuj vuz je asi tento http://www.dily-kia-hyundai.cz/nahradni ... l-egr.html na eBay se da sehnat za 145$ http://www.ebay.com/itm/GENUINE-VALVE-A ... 1167449378

Ohledne pojistky zhaveni te muzu odkazat leda ke konkurenci Google hledej… : zhavici pojistka
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8273  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 07.07.2014 21:09

najskor budes mat odpaleny zhavic a preto ti to vyraza poistku ale moze byt aj zhaviace rele zhorene a to uz neni lacna zalezitost
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 08.07.2014 14:20

Díky za odpověď. Poznám nějak pohledem, že je to relé vypálené?
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 08.07.2014 14:38

urcite ano ale rele az tak casto neodchadza co som sa stretol vacsinou, teda takmer vzdy odide zhavic no neviem kde sa na tvojom aute nachadza to rele.ak by bolo zhorene by si to videl ze je trochu zdeformovane alebo roztopene a urcite by smrdelo
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 08.07.2014 19:08

Tak v servis zjistili, že se roztavila plastová krytka svíčky a natekla kolem ní, což prý způsobuje to praskání pojstky. Horší je, že to prý nejde povolit, takže tam něco nastříkali a čekají, zda to do zítra povolí. Neradi by jí zalomili, pač by pak musela dolu hlava a to už bych opravdu nezatáhl.
EGR prý vypadá těsně, takže jsem při hledání závady ztráty výkonu zase na začátku.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 08.07.2014 19:41

nejde to povolit lebo tam ten pred tebou nedal na zavit pastu na vysoke teploty s obsahom medi.na 30 rocnych strojoch je umenie povolit zhavic tak aby si ho nezalomil a zatial sa nam v robote podarilo zlomit iba 3 z asi 100 a to iba raz isla hlava dole a odvrtaval sa cely den 1 zhavic ked uz tak vymen vsetky zhavice aj ked je to vacsia investicia, urcite sa oplati pokial chces mat auto dlhsiu dobu a navyse sa vyhnes dalsiemu odpaleniu a auto bude nadherne startovat v zime.A :kia: diagnostika priamo v servise :kia: co ukaze aku chybu tej skrtiacej klapky??
co tym myslis ze eger je vykuchany??ja som vzdy EGR iba zaslepil nic viac a na starsich motoroch to nerozsvietilo kontrolku motora a aj keby robil EGR problemy ze ostava vysiet a vyfukove plyny idu stale do sania tak po zaslepeni by to islo chvylu normalne kym by riadiacka nezistila ze EGR je otvoreny a zmes stale bohata potom by zrejme rozsvietilo kontrolku CheckEngine
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 09.07.2014 09:17

Bohužel půjde pro auto pravděpodobně táta, takže já se s nima budu moct dohadovat leda po telefonu, že tam v lednu jejich učeň tu pastu nedal...
No ten servisák, který mi ten EGR s Filtrem dával dohromady, mi řekl, že ten EGR musel rozhýbávat kladivem, že mu to nešlo kvůli těm záhybům pořádně vyčistit, tak z něj vyndal nějaké součástky a zaslepil ho z obou stran. Teď jde o to, kam ty záslepky dal, jestli i ke chladiči toho EGR, nebo jen na samotné tělo, to už nevím.
Každopádně kdyby už se to nedejbože stalo, že by musela ta hlava dolu a vrtali by, tak by mi mohli rovnou vyčistit vše co se dá, válce, sání, zdvihátka atd. Když už bych za to platil takovou pálku, tak aby to k něčemu bylo.
No a diagnostika :kia: jim řekla to co mě, že je problém ve škrtící klapce, pravděpodobně, že zůstává zavřená. Jenže když jsem jí rozebral, tak je úplně otevřená a klapka se hýbe úplně normálně na zatlačení prstu.
Každopádně až budu pojízdný, tak navštívím vrakáč a klapku si tam seženu jinou, nechám hned namontovat a zkusím co to udělá, když nic, tak pak půjdu na EGR a když ani to ne, tak si do dalšího měsíce budu šetřit na váhu vzduchu.
Ale jak pořád říkám, je divné, že při teplotách kolem 10-15°C jede auto skvěle, tedy jen do těch 3000ot/min, ale zátah od volnoběhu je super. Pak jedu ve 27°C a je to líné jak blázen, jak kdybych neměl turbo.
A že závada s nepuouštěním přes 3000 občas zmizí a to především, když jedu někde po kostkách, nebo méně kvalitní cestě....
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 09.07.2014 17:35

ten zhavic si myslim ze pojde povolit to neni tak davno.skus pozriet elektricke kable ku klapke,EGR,vahe vzduchu a hlavne odpoj konektori a skontroluj ci vsetky piny trcia rovnako ci nahodou niektory nie je trosku zastrceny viac ako ostatne(stretol som sa stym) aj ich skus zatlacit ci sa niektory nezasunie pri potlaceni lebo ked vravis ze cestou po nerovnom terene to zrazu ide normalne tak by som to videl na studeny spoj alebo prerusovany spoj.trebalo by premerat aj kabelaz k tej klapke a EGR ci nie je niektory kabel preruseny alebo predraty a robi neplechu.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 15.07.2014 06:45

Tak podle servisáků je vše v pořádku, ale raději bych to dal přezkoušet přímo k elektrikářům, mám tu v okolí jedny šikovné.
Ale je tu zase jiná věc. Včera odpoledne, když bylo kolem 26°C, tak auto totálně netáhlo a bylo neuvěřitelně líné. Dneska ráno, když je 15°C, tak jede jak z praku, nejen do těch 3000tis.ot., ale dokonce i přes ně, sice se trochu ten výkon kolem této hranice zhoupne, že je cítit, jak auto cukne, ale jede přes ní.
Tak teď by mě zajímalo, jaké čidlo je v háji, že výkon motoru závisí na tom, jaká je venku teplota?
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 16.07.2014 18:53

Tak mám nové zprávy z fronty.
Škrtící klapka vyměněna a je po problémech. Auto zase jezdí tak, jak má :twisted:
Akorát ta cena...
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 16.07.2014 19:19

tak predsa si ju vymenil.super ze to opat jazdi ako ma aj na ukor vyssej ceny...dufam ze uz nebudes "laborovat" s tym zazrakom.a kolko ta ta sranda vysla resp kde si tu klapku kupil vrak?
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 16.07.2014 20:27

No zatím jí mám jen vypůjčenou, aby se zjistilo, zda všechny ty problémy skutečně způsobila ona. Je od Elit a servisák to prý ukecal na 13 tis. Jenže já mu řekl, že jí mohu sehnat za 7 originál z Prahy, nebo 5 z ebay, ale raději jí vemu tady v čr, kvůli záruce a rychlosti dodání. On mi řekl, že na ně ještě zkusí zatlačit a v pátek mi řekne, kolik to ukecal, že na slovíčka jako "On to může mít za 7" oni slyší.
No a když nebudu stejně chtít, tak si jí zase vezme zpět, vyčistí jí a pošle elitu.

Jinak prodám chiptuning box:-D už ho nechci ani vidět :-D
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 16.07.2014 20:59

a co tak tu tvoju pred kupou novej rozobrat..pozriet dnu ci nahodou neni niektory kabel poruseny alebo zlomeny.nahoda je blbec a uz som sa s tym stretol na ford fiesta kde sa chalanovi roztopila/odhnila izolacia kablov.za to nic nedas a mozno 1 ku 99 sa ti ju podari opravit.. 13tisic je riadna paleta na vrakaci neni ziadna?
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod Birkof881 » 16.07.2014 22:31

Bohužel, jedni chtějí 4 tis, což je na vrakáč neodzkoušený dost. Pak tu byl na Kladně a ten chtěl 2, jenže jsem zareagoval pozdě a prodali celý motor někomu jinému.
Klapku jsem rozebral, elektrika je tam zalitá v nějakém silikonu, určitě počítali s tím, že to bude zadělané od oleje. Takže by mohl být špatný motorek, který pohání naklápění, jenže k tomu jsem se nedostal, pač jsem jeden šroubek nedokázal povolit a oholil ho, takže smůla. Je pravděpodobné, že tam bude vážně jen nějaká malá závada, když mi to občas jelo a občas ne.
Co jsem koukal dovnitř, tak nechápu, co na tom stojí takové peníze.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

Re: Škrtící klapka

Příspěvekod spd001 » 17.07.2014 17:02

no to je fakt dost na vrakac a navyse moze fungovat tyzden, mesiac alebo rok alebo 5 to nevies.dobra otazka co je na tom take drahe.a asi sa nevies ani dostat ku kontaktom kvoli tomu silikonu ze by si premeral ci su kable OK
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé