Problém se startováním u benzínových dvoulitrů v Magnetovi

Trápí Vás něco na voze?

Problém se startováním u benzínových dvoulitrů v Magnetovi

Příspěvekod Návštěvník » 23.06.2009 07:12

Mám Kiu Magentis 2.0 benzín r.v. 2007 a už asi rok se potýkám s následujícím problémem, kdy vůz při nastartování ráno občas protočil motor a následně „zaškytal a chcípl“. Vůz byl už v servisu (Dolnis) při první garančce napojen na diagnostiku, která však nic neukazovala a proto nebyl problém dále řešen, bylo sděleno, že kdyby byl problém s motorem, házel by check engine. Poslední dobou se mi popsaná věc při startování ráno stává prakticky každé ráno a nedávno jsem shodou okolností mluvil se zákazíkem - jiným majitelem Kii Magentis 2007 se stejným motorem, který řešil ten samý problém. Má jít o chybu, kdy motor vyhodnocuje teplotu a při startu si myslí, že je již zahřátý, proto stříkne míň benzínu - čímž zákonitě nenastartuje. Další start již bývá ok a děje se to opravdu jen ráno, po zahřátí pak celý den ok a dokonce poslední cca týden se to zase neděje. U dotyčného byl motor se všemi různými čidly postupně vyměněn, avšak bez valnějšího úspěchu, nakonec však prý byla přehrána ŘJ novým softwarem a problém ustal. Po komunikaci se servisem však prý nový firmware pro ŘJ k benzínovému motoru neexistuje. Co radíte, mám zkusit jiný servis, nebo to řešit přímo s Kia Czech?
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Dajek » 23.06.2009 07:40

@magentis
naprosto stejnou závadu měla dřív moje Fabie, taky v servisu moc nevěděli co s tím, nakonec se vyměnilo jedno čidlo a od té doby byl klid, ale když tobě už vyměnili většinu čidel tak to fakt nevím
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 23.06.2009 21:00

Dajek píše:@magentis
naprosto stejnou závadu měla dřív moje Fabie, taky v servisu moc nevěděli co s tím, nakonec se vyměnilo jedno čidlo a od té doby byl klid, ale když tobě už vyměnili většinu čidel tak to fakt nevím


ee, u mě zatím k žádné výměně nedošlo, psal jsem o autě zákazníka. já nemám čas to nechávat v servisu a jezdit za draho s půjčeným autem. počkám do garančky, která bude v řádu 2-3 měsíců, jak si s tím poradí, ale jinak potřebuju, aby auto jezdilo a ono jezdí, jen má tyhlenct nepříjemnosti.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Dajek » 23.06.2009 21:04

já to znám no, říkám dělala to jedna prkotina a až se vyměnila, tak od té doby klid :-)
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod snike » 23.06.2009 21:32

Mám podobnou zkušenost s Fábií jako Dajek. Stávalo se mi, že jsem čas od času nemohl Fábii nastartovat. Startér točil, ale motor nenaskočil. V servisu na VAGu jim to nic neukazovalo, měli to dva dni v servisu, vyměnili palivový filtr, svíčky, vyčistili škrtící klapku a stále se to opakovalo. Jednou mne vezli i na odtahovce. Šéf mechanik byl ze mne a z mé Fábie nešťastný :D :D :D Asi po třech měsících trápení, kdy jsem opět nemohl nastartovat blízko servisu, po telefonické domluvě rychle přijeli, dali to na VAG a nezdála se jim teplota motoru co přístroj ukazoval. Pak šli najisto ..... bylo to vadný senzor teploty motoru. Nepřestal fungvat úplně, to by hlásil chybu, ale udával špatné hodnoty do řidicí jednotky. Po jeho výměně bylo po třech měsících po problému. Pak mi řekli, že tam měli další Fábie se stejným problémem, jen již věděli jak na něj.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Dajek » 23.06.2009 21:49

@snike
teď si to popsal dokonale, to je přesně to, co mi to dělalo, akorát už je to dýl, tak sem si to přesně nemohl vybavit :-) jak byl motor studenej nebo teplej, tak to startovalo bez problému, ale jak byl motor takovej napůl zahřátej, tak bylo zle :-( ten senzor to špatně vyhodnocoval a pak tam myslím šlo málo nebo moc paliva :idea:
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod snike » 24.06.2009 11:02

@Dajek: ..... tak aby jsi věděl, která mrcha nás tak trápila, tak jsem ti ji vyfotil :photo: :wink: ..... mám ji dodneška schovanou kanceláři v šuplíku :lol: :lol: :lol:

Obrázek
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Dajek » 24.06.2009 15:21

@snike
takováhle blbost a kolik srandy kvůli ní bylo :-D
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé