Pružnost motoru/spotřeba

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod kolin udatný » 12.09.2011 20:25

Zas a znovu mě překvapuje přužnost tohoto motoru.Výkon motoru není moc velký,s pohledem na velikost motoru(3.5l),ale točivý moment je skvělý.To dovoluje řadit už v nízkých otáčkách a při dálniční 130km/h točí motor na pětku 2400ot/min.Přesvědčil jsem se,že čím delší cesta,tím se to motoru líbí víc.Průměrná spotřeba se pohybuje na 9.5-10l.Auto nepoužívám na cesty po městě,ale jen na dlouhé cesty,na které je přímo konstruované.Je to polykač km a motor musím jen pochválit.
Jediné co bych vytknul,je moc velká tichost motoru.Vím,je to jen můj subjektivní pohled,ale čekal bych od tohoto objemu motoru trochu hutnější a takový ,,brumlavější" zvuk.Má to zase své výhody,protože po celém dnu stráveném za volantem nevíte že máte motor. :kia:
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod kolin udatný » 20.09.2011 09:23

Ještě dodatek k článku.Vše co uvádím se projevilo po instalaci K@N filtru.Největší zlepšení je při reakci na plynový pedál(opravdu milimetrový pohyb plynem a zabořím se do sedačky)a tahu motoru. ;)
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod paja » 22.09.2011 12:25

Zdravím všechny majitelé tohoto skvělého autíčka :-) i mně říká pane asi 14 dní. Mám dotaz, co se týče té spotřeby. Jak je možné, že máš 9,5 litru? To je mazec, já mám 13, 5 a ne a ne s tím hnout. A to si myslím, že opravdu rychle nejezdím, nevytáčím ho a tak moc žere :-) Ještě jsem se chtěl zeptat, ukazatel teploty motoru máš úplně v polovině, nebo trošku pod? já mám asi centák pod, tak nevím, jestli náhodou termostat nešel s----át :-)
paja Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.09.2011
Bydliště: kurviná  Czech Republic (cz)

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod kolin udatný » 22.09.2011 17:32

No konečně někdo,s kým se podělím o poznatky :drink: Gratulace k autu a mnoho km bez nehod a poruch :D Co se týče spotřeby,tak po městě jedu taky za těch 12-13l,je to holt těžký velký auto a velký objem motoru,ale já jezdím převážně dlouhé cesty a tam mě spotřeba spadne na těch udávaných 10l.Ta spotřeba 9.5l je zatím nejnižší co jsem dokázal a bylo to na cestě z Prahy do Bratislavy.Neboj,naučíš se tím jezdit a pravá noha se ti usadí na dobré spotřebě. :thu: Ukazatel teploty motoru mám v polovině budíku a zahřátě je to po pár km.Ten špatný termostat by ti mohl udělat tu velkou spotřebu,protože je motor pořád studený.Taky si zkontroluj vzduchový filtr,když je hodně špinavý a neprůchodný,tak ti zvedně spotřebu.Doporučuji výměnu za filtr K@N,opravdu to funguje super.
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod paja » 23.09.2011 14:26

Děkuji děkuji, musím přiznat, že je to opravdu fajn autíčko :-) prostorné, komfortní, jezdí skvěle. Jen škoda, že moc jich není, takže se člověk dovídá strašně málo, co se týče zkušeností, úprav, atd. Taky jsem rád, že jsem našel spřízněnou duši :D Momentálně mám najeto za týden cca. 1000km a jsem opravdu spokojený. Snad budu i po např. 50tis :-) ten filtr máš otevřený kónus nebo jenom vložku do stávajícího? Zkusím to sehnat a taky poprosím v servise, ať se mi kouknou na ten termostat :-) Ty máš jak dlouho to autí? jsi spokojený? mám si na něco dávat pozor? díííky za info a taky přeji mnoho kilometrů bez nehod a oprav :-)
paja Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.09.2011
Bydliště: kurviná  Czech Republic (cz)

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod kolin udatný » 23.09.2011 16:00

Filtr K@N mám jako vložku do origo airboxu.Když budeš shánět filtr,tak ho někde mívají ne pod :kia: Opirus,ale pod :kia: Amanti,což je pojmenování pro Ameriku.Auto mám od ledna a co jsem zjistil v :kia: servise,je to spolehlivé auto,žádně chronické závady,jen pravidelná ůdržba :thu:
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod paja » 23.09.2011 16:35

jo jo, už jsem zjistil, že to mají jako Amanti. Filtr objednaný na Tvé doporučení, tak jsem zvědavý kdy dojde a jestli to opravdu bude lepší! :thu:
paja Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.09.2011
Bydliště: kurviná  Czech Republic (cz)

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod spido11 » 26.09.2011 08:22

@paja
Offtopic :
nemáš náhodou preklep v mieste svojho bydliska ???????? ;)
Kia Sportage III (2011) 1,7 CRDi - kúpené 01.03.2011. Predané 09.12.2016
Octavia III 1,6 TDI (11/2016) biela - kúpené 09.12.2016
Uživatelský avatar
spido11 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1216  Témata: 2
Registrován: 28.01.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Skoda Octavia III (2016)
50000 km @ 4.9 l/100km

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod paja » 26.09.2011 19:14

Offtopic :
Hoj Spido, víš, tady na severu moravy se tomu říká kurviná, místo karviná. Doufám, že jsem nikoho neurazil nebo neohrožuji mravní výchovu mládeže :roll:
paja Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.09.2011
Bydliště: kurviná  Czech Republic (cz)

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod paja » 13.10.2011 17:59

taaaaaaak konečně mám už taky filtr kn v autě, tak teď ať se opirus snaží, co se spotřeby týče :-)
paja Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.09.2011
Bydliště: kurviná  Czech Republic (cz)

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod pind » 29.03.2012 14:55

spotreba po 170 000 km priemerne 10,5l/100km, pruznost motoru podla mna vyborna, len mi vadila leniva prevodovka. To ale pri predbiehai vyriesilo bud tlacitko sport alebo rezim rucneho radenia
pind Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 08.03.2012
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod djtomy1 » 30.03.2012 07:10

Spido* Musim potvrdit tak se tady na severu Karvine rika :yes:
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Pružnost motoru/spotřeba

Příspěvekod kolin udatný » 31.03.2012 10:54

pind-to máš už pěknej počet km najeto.S tou převodovkou je to pravda,ale zase řadí ůžasně hladce,že přeřazení rychlosti poznáš jen podle otáčkoměru :D Pružnost a výkon motoru naprosto dostačující.Včera jsem se vrátil z Berlína a znovu se mi potvrdilo,že objem motoru ničím nenahradíš ;) .Ve 180km/h jsem trochu přišlápnul plyn,byl jsem na 220km/h a ve voze tichoučko.Cestovní rychlost je nejlepší 160km/h to motor točí 3200ot/min. :kia:
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé