Ruční brzda

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Ruční brzda

Příspěvekod kolin udatný » 23.01.2011 12:22

Když sešlápnu ručku,tak musím až ůplně na dno a potom to trochu zabrzdí,ale není to žádná sláva.Brzdové destičky jsou ok.S tímto typem ručky nemám zkušenost a nevím jak se dá seštelovat :?: Když by někdo věděl jak,tak předem děkuji za radu :!: Poslední možnost vidím v tom,že to jednoduše dám do servisu KIa,tam to snad budou vědět.
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ruční brzda

Příspěvekod rudolf.tomka » 23.01.2011 19:18

asi to nebude také jednoduché v tom :kia: servise , lebo tieto luxusné autá neservisujú každý deň , takže nemajú takmer žiadne skúsenosti a verím že väčšina servisov ani nemali tento typ v servise , možno v Žiline, kde ich vlastnili papláši z :kia:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Ruční brzda

Příspěvekod kolin udatný » 24.01.2011 19:00

Tak už jsem mluvil se servisákama v :kia: Dolnis na Praze-4.Já do tohoto servisu,kterej mám kousek za domem,jezdil už s Riem a byl jsem maximálně spokojen.Zkušenost s tímto typem mají,protože tam servisují už dva,se mnou tři,tak mi řučku pěkně seštelují :yes:
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km

Re: Ruční brzda

Příspěvekod kolin udatný » 17.05.2011 13:35

Ruční brzda pracuje jak má a nestálo to ani korunu.Po domluvě v servise NHcar :kia: v Cestlicích mi to seřídili zadarmo.Mechanik mě ukázal,jak na to a příště už si to seřídím sám.Je to naprosto jednoduché,až se dívím,že tento typ ruční brzdy nemá více modelů. :)
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km

Re: Ruční brzda

Příspěvekod paja » 24.09.2011 16:22

no dobře a jak se teda šteluje? :-)
paja Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.09.2011
Bydliště: kurviná  Czech Republic (cz)

Re: Ruční brzda

Příspěvekod kolin udatný » 26.09.2011 09:01

No dobrá,ale tak na dálku to nebude jednoduché,zkusím :? Sundáš zadní kolo a uvidíš kotoučovou brzdu.V prostřed,kde jsou šrouby je bubnová brzda.Jsou to vlastně dvě brzdy v jednom-kotouč,buben.Tebe se týká ta bubnová,ta je jen na ručku.Mezi těmi pěti šrouby najdi matku,záslepku na imbus.Tu odšroubuj a nastav buben tak,aby byla dole.Vem šroubovák,prostrč dírou a dostaneš se ke šroubu v bubnu,který štěluje rozchod paken.Tim doladíš ručku na 100%.Dá se taky sundat celý kotouč s bubnem,je k tomu potom lepší přístup.Na to jsou zase ty křížové šrouby na bubnu.Já dělal tuto variantu a zrovna vyčistil celou brzdu. ;)
Druhá možnost je dotáhnout lanko,které najdeš na středovém tunelu.Mezi řadící pákou a loketní opěrkou otevři přihrádku na pití.Neboj,celý vnitřek jde vycvaknout,až se dostaneš na dno,tak zvedni gumu.Pod ní je krytka,tu taky oddělej a uvidíš lanko s matkou.
Nevím,jak to pochopíš,ale doufám,že trošku jsem ti poradil.Já už jsem to dělal a je to opravdu jednoduché :drink:
Uživatelský avatar
kolin udatný Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 13
Registrován: 22.01.2011
Bydliště: Praha-4  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Opirus (2005)
121000 km @ 10 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé