Carens Navigacia

Carens Navigacia

Příspěvekod ojojak1 » 20.08.2017 22:10

Zdravim...mam carens nove auticko...je vyborne...je to vybava gold, ofic.bez navigacie a s klasickym radiom...to som si dal v kii vymenit, lebo som chcel navigaciu...dali mi tam radio sony wav...len neviem ktoru verziu...je to sony bez cd, navigacia je tomtom...otazka...je mozne mat sucasne zapnutu navigaciu a radio?Tiez mi nefunguje ovladanie hlasitosti na samotnom radiu..vie mi niekto s tym helfnut?
ojojak1 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 25.06.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Carens Navigacia

Příspěvekod rattkin » 10.09.2017 09:23

Hrozně doporučuju něco, co umí Android Auto. Sice to není na marketu dostupné, ale dá se instalovat oficiální verze ručně. aktualizace programu každý měsíc a mapy waze nebo google online. Oproti tomtomu velký rozdíl.

Já mám kia standarní obrazovku se zpětnou kamerou atd. funguje mi rádio s tomtomem i s Android Auto, včetně toho, že když navigace mluví, rádio se ztiší.
čekal bych, že značkové rádio bude umět k navigaci pustit jak rádio, tak nějaké usb a že to bude vyřešené, stejně tak bych čekal, že značkový prodejce to bude vědět.
rattkin Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 5
Registrován: 24.05.2017
Bydliště: jindrichuv hradec  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2017)
0 km @ 0 l/100km

Re: Carens Navigacia

Příspěvekod buko1 » 23.03.2019 10:11

Otázka na tých, čo majú v Carens origo KIA navigáciu podporujúcu Android Auto - keď prepnete na Android Auto, dokáže Vám jednotka súčasne zobrazovať mapy google cez Android Auto a k tomu púšťať rádio z auta? Teda to, čo robí normálne pri použití stavanej navigácie?

Nech robím čo robím, AA mám v multimédiách a po jeho zapnutí mi spoľahlivo zruší rádio. Keď prepnem na rádio, tak sa zasa zruší AA. Počúvať po Slovensku/česku len hudbu z USB, prípadne brať dáta za internetové rádio (ak AA niečo také podporuje) sa mi nechce, takže zisťujem či len ja mám takú verziu, alebo je to všeobecný jav, alebo mám len niečo zle nastavené...

Aktualizovaný FW na najnovšiu verziu mám a rovnako si udržiavam aktualizovaný aj AA v telefóne.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Carens Navigacia

Příspěvekod ojojak1 » 04.04.2019 07:59

Spusti si navigaciu a potom stlac ten otocny knoflik asi dva tri krat a bude sa ti ukazovat,co chces aby sucasne s navigaciou islo...cize si tam najdi tuner a nechaj to tak...ked bude hovorit navigacia,stisi sa ti automaticky radio...funguje to
ojojak1 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 25.06.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Carens Navigacia

Příspěvekod buko1 » 01.05.2019 20:22

Už som na to prišiel. AA nesmiem spúšťať cez položku média, ale priamo z hlavnej obrazovky infotainmentu (pri zobrazení vľavo mapa, vpravo rádio a pod tým ikony menu). Pri pripojení AA sa tam objaví ikona AA a pokiaľ spustím AA cez ňu, tak je rádio plne funkčné nielen pri navigácii z telefónu, ale aj pri iných položkách.

@ojojak1: dik za tip, vyskúšam aj to.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Carens Navigacia

Příspěvekod buko1 » 03.05.2019 20:56

ojojak1 píše:Spusti si navigaciu a potom stlac ten otocny knoflik asi dva tri krat a bude sa ti ukazovat,co chces aby sucasne s navigaciou islo...cize si tam najdi tuner a nechaj to tak...ked bude hovorit navigacia,stisi sa ti automaticky radio...funguje to


Skúšal som. Ľavý pri stlačení vypíše AV VYP, ale rádio nezapne. Pravý sa pokúsi prehrať média z telefónu a pri ďalšom stlačení napíše, že služba nie je podporovaná (neviem aká služba by to mala byť).

Ale ako som písal - pokiaľ AA zapnem z hlavného panelu infotainmentu, tak rádio funguje. Ja som predtým AA zapínal cez MÉDIÁ, čo asi spôsobovalo to blokovanie tunera.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Carens Navigacia

Příspěvekod Jan162 » 06.05.2019 11:48

mňa by zaujímalo, že kolko vás vyšla výmena rádia... aj ja o tom uvažujem
Jan162 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 05.03.2014
Bydliště: Kalná nad Hrronom  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
44500 km @ 4-6 l/100km


Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé