Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod hddng » 08.04.2018 04:10

Zdravím na fóre, vyberám auto a vo finále sú Opel Zafira, VW Touran a Kia Carens (v tomto poradí = favorit je Zafira). Rád by som počul názory na základe skúseností. Prelúskal som už veľa diskusií, veľa užitočného som sa dozvedel, ale porovnaní s konkurenciou som veľa nenašiel.

K autu - nové, benzín, 7 miest. V prípade Kia Carens - 1.6GDI/99kW/MT6 Gold. Opel Zafira 1.4T/103kW/MT6 Innovation. VW Touran - 1.2TSI/81kW/MT6 Edition Comfortline. Rodinné jazdenie (posádka 2+3), prevaha mesto + blízke okolie, cez víkendy nejaká tá diaľnica, dovolenka atď.

Moje argumenty pre/proti:

Carens - plusy: cenovo najdostupnejší, atmosferický motor (jednoduchosť, odolnosť), kompaktný vzhľad a podarený dizajn (hlavne exteriér), odvezie rezervu, sklopné všetky sedadlá (aj spolujazdec), 7r záruka. Negatíva - kompaktný (menej miesta, najmenší kufor, 492 l), príliš limitované možnosti nakonfigurovať si výbavu (hoci niektoré nečakané položky v balíku potešia, ako celkový prístup je to kruté), do istej miery aj motor atmosféra (lemravý + žrút), otázna zostatková hodnota auta (po uplynutí záruky, Kórea vs nemeckí konkurenti)... a vadí mi ten fake karbón na palubovke po facelifte :P Isofixy sú len v 2. rade na krajoch, ale inak pre detské sedačky nie je oficiálne vylúčené žiadne sedadlo (viď problém Zafiry).

Touran - celkové riešenie interiéru/variability/funkčnosti/dizajnu sa mi vidí najlepšie. Isofixy (=homologované sedadlá) pre všetky sedadlá v 2. aj v 3. rade. V najužšom bode 2. radu je Touran najširší (138cm, o 4cm viac oproti Zafire) - sedačky a pod. Negatíva sú dve, zásadné - cena: so slabším motorom (1.2) je iba zanedbateľne drahší napr. oproti Zafire, s rovnakým (1.4) však už nepríjemne viac, voči Carensu výrazný rozdiel. Otázne tiež, koľko trápenia vydrží najslabší motor (hoci papierovo ponúka zaujímavú spotrebu). Druhé mínus: v 7m verzii neumiestni rezervu, ani zospodu podvozku.

Zafira vyhráva dobrým vyvážením priestoru, výbavy, dizajnu/celkového riešenia a ceny. Vie mať rezervu aj v 7m verzii. Otáznikom je trochu spotreba (nerád by som sa popálil), inak ohľadom výkonu 1.4T/103kW vyzerá primerane mojim nárokom. Mrzuté je, že stredné sedadlo 2. radu oficiálne nie je schválené pre detské sedačky - no práve tri sedačky potrebujem zmestiť (3. rad považujem len za núdzové riešenie, skôr po meste, najmä z hľadiska bezpečnosti voči zadnému nárazu). Škoda tiež, že nie je možné sklopiť sedadlo spolujazdca úplne do roviny (keď sa hrdí tým, že je zakladateľom triedy kompaktných MPV).

Budem vďačný za akékoľvek postrehy k uvedeným vozom - ich vlastnostiam, prevádzke, nákladom, servisovaniu... všetko :)
hddng Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.04.2018
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 08.04.2018 06:07

1. VW nevyrobil za posledných 15 rokov motor, ktorého by som sa nebál vo vlastnom aute.
2. Opel sa predáva, nie kupuje.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod JoeJoe » 08.04.2018 08:22

Ja som sa v 2016-tom tiež rozhodoval medzi Carensom a Zafirou a vyhral Carens vďaka omnoho lepšej cene. Áno, trochu väčší kufor Zafiry by potešil, ale zase to nie je rozdiel triedy alebo niečo podobné, takže vyhral Carens. No a za tie dva roky sa na svoju voľbu vôbec nemôžem sťažovať :)

Motory som vôbec neriešil, tieto autá nie sú určené na predháňanie sa na diaľnici.
Kia CARENS 1.7 CRDi (85kW)
Uživatelský avatar
JoeJoe Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 10
Registrován: 31.05.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Carens III (2016)
80000 km @ 6.6 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod mv12 » 08.04.2018 10:04

Když se ptáš na KIA fóru, co můžeš čekat?
Já tuto kategorii aut moc neznám, nicméně pokud mám vyjít z tvého hodnocení a potřeb, Opel by měl jít rozhodně z kola ven... Pokud potřebuješ 3 dětské sedačky a u Opelu je to problém, byla by podle mě chyba se tím omezovat. Nemá smysl kupovat auto, které nevyhovuje v zásadních věcech. 3 řadu bych fakt bral jako nouzovku. Jak kvůli tebou zmiňované bezpečnosti dětí, tak kvůli převozu zavazadel a věcí, co rodina potřebuje. Navíc Opel asi nebude zrovna etalon spolehlivosti.
VW vs. KIA, sám sis to zhodnotil. Já bych si obě auta půjčil a projel nejlépe aspoň na víkend. Samozřejmě v motorizaci, co bys kupoval. Líp poznáš zda ti něco nevadí a v čem jsou lepší či horší. Já měl takhle ve finále Ceeda s Golfem a kupodivu mi plusy a mínusy v jejich chování pro mou potřebu vyšly skoro na stejno i když jsem původně čekal velkou převahu Golfa. Cenu záruku i vlastnosti si už pak musíš zvážit sám, čemu dáš přednost. Roli také může hrát kvalita a solidnost servisu, kam bys pak jezdil.
Nepodstatná informace: Tourana má kamarád, ale kupoval to už jako ojeté. Absolvoval jsem s ním týdenní cestu jako spolujezdec a příjemné vozítko. On je spokojen. Ale bez závad to nebylo, už řešil i pár dražších věcí. V tomhle by byla zase výhoda KIA záruka. Já měl při koupi Ceeda největší obavu z kvality a spolehlivosti KIA. Dnes mám po zkušenosti názor, že pokud není dokonce lepší, je s VW srovnatelná. VW má pořád ještě vychytanější detaily, mnohdy modernější věci jako třeba infotainment. Např. navigace je bohužel zatím na úplně jiné úrovni. Ale VW si to nechá samozřejmě zaplatit. A tyhle věci si můžeš předem vyzkoušet a porovnat. Základní funkce auta a spolehlivost je srovnatelná.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod MP1 » 08.04.2018 17:29

Ak uvažuješ Carens, rozhoduj sa rýchlo.
1.6 GDi Gold 7P som skladom nevidel.
Objednávky do výroby sa berú len do 30.4.2018.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod hddng » 10.04.2018 01:42

Vďaka za odpovede.

@Fofeňaníkovová: Nie som fanda zovšeobecňovania a v prípade áut ani zatracovania značiek ako celku. Stačí si pozrieť akýkoľvek z dlhodobých testov kvality (Dekra, TUV, ADAC a pod) - na pár výnimiek (typu Toyota či MB) takmer žiadna značka nemá všetky svoje modely v rebríčku pohromade, niektoré vedú, iné prepadnú... a pri ďalšej generácii sa to zas premieša. Bol by som tiež opatrný s hejtovaním VW a Opel, najmä ak ich Kia v daných testoch rozhodne neporáža na hlavu. A napokon, špecificky v rámci segmentu MPV sú Touran (2 roky po sebe najpredávanejší v Európe) aj Zafira (zakladateľ a legenda midsize MPV) pojmom.

@JoeJoe: Dik za názor. Aký motor si teda vybral? A ako je na tom po 2 rokoch so spotrebou? Jasné, kvôli cene som aj ja začal s Carensom... ale postupne som sa dopracoval k rozdielu cca 600€ (1.6GDi Gold vs. 1.4T/M6 Innovation), čo už pri celkovej sume považujem za akceptovateľné. Podľa papiera je rozdiel objemu kufra 490 vs. 650 litrov (7m).

@mv12: Na Kia fóre očakávam praktické skúsenosti majiteľov Kie :) Z toho sa najlepšie robí názor.
Dnes som to problematické stredné sedadlo riešil na technickej podpore zastúpenia Opel CZ/SK. Sám chlapík bol z toho nešťastný :P odpoveď znela: sedadlo nie je homologované bodka, na druhej strane nikto nezabráni ho pre sedačku použiť, akurát ak nastane to, čo si nikto neželá, poisťováci vyhlásia, že auto bolo používané v rozpore s predpismi výrobcu. Môj názor/sedliacky rozum - ide v prvom rade o bezpečnosť na danom sedadle. Keďže je obkolesené ostatnými (ktoré sú OK), zvonku ohrozené nie je. Zostáva bezpečnostný pás (zhora zo stropu s dvoma okami) - preto ideálne sem pripínať sedačku s vlastnými 5-bod pásmi (Group I, 9-18 kg), čiže 3-bod pás auta vôbec nie je v kontakte s dieťaťom. Laická úvaha, Zafira sa takto bežne používa, no 100% istota to nie je.
Opel ako etalón spoľahlivosti - viem, že vyššie spomínané testy kvality sa neraz spochybňujú, ale istým ukazovateľom sú. Zafira sa stabilne pohybuje okolo priemeru hodnotenia naprieč vekovými kategóriami áut (TUV), resp. má veľmi dobré výsledky (Dekra). Opel ako taký - Adam a Mokka sú v TUV teste na špici. Naopak, Touran kolíše - najstarší bol totálny prepadák, nová generácia nadpriemer. Inak platí moja poznámka @Fofeňaníkovová.
Vďaka za postrehy, snažím sa odskúšať max. čo sa dá. Nemám predsudky voči Kii a jej kvalite, naopak, opakovane čítam recenzie zo západnej Európy, kde sú prekvapení kvalitou spracovania Kia. Škoda, že Carens nepobral v interiéri viac z dizajnu ceedu :)
Inak záruka - akú máte skúsenosť s prípadným uznaním vady, resp. vykrúcaním sa, čo všetko spadá/nespadá do silno propagovanej 7r záruky? Ako s cenami v servise?

@MP1: áno, dik - už som bol varovaný, že Carens je možné objednať len do konca apríla. Potom končí.
Škoda, namiesto neho bude v ponuka x SUV/crossoverov na nerozoznanie, ale MPV žiadne... zmysel uniká.
hddng Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.04.2018
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 10.04.2018 03:21

1. Štatistikami nemeckej STK by som sa sa absolútne nezaoberal pretože sa v nej objaví vypálená žiarovka, ale nie nepojazdné auto.
2. Štatistiky predajnosti by som tiež nebral za veľmi smerodatné, lebo ľudia sú ovce a kupujú značku, o ktorej pred 20 rokmi počuli, že je dobrá alebo ktorú im pretlačí marketing. Že boli motory TSI (s reťazou) a 2,0 TDI prúser je jednoducho fakt a ja osobne by som bol nerád testovací jazdec výrobcu za svoje peniaze pri testovaní tých novších. Pri mojom výbere toto napr. Touran diskvalifikovalo z výberu.
3. Zafira zakladateľ midsize MPV?! V „novodobej histórii” to bol určite Scénicu. A ešte predtým tu boli rôzne Space xxx od Mitsubishi.
4. Tých troch sedačiek vedľa seba by som sa obával v akomkoľvek aute z tohto segmentu, to by som si určite overil fyzicky v každom jednom z výberu.
5. To zovšeobecňovanie možno neplatí na 100%, ale určite nevzniklo len tak z ničoho nič. Ale sú to tvoje peniaze a tvoja voľba. Ty si musíš určiť priority. Či napr. nie je lepšie namiesto celoročného vozenia kubíka vzduchu radšej raz za rok hodiť na strechu box.

Neviem aké veľké máš deti, ale tých cca 500 litrov je podľa mňa postačujúcich ak v tom nemajú byť aj dva kočiare. Prvá Octavia mala 528 (liftback) a ľudia padali do mdlôb keď videli jej obrovský kufor. A ide aj o jeho tvar a plochu. Mal som liftback s 430 l kufrom a s jedným dieťaťom mi nebol nikdy malý. Potom som kúpil C-Maxa (2007), ktorý má v základe 460 l a mal som problém do neho zložiť kočiar, sánky bez šance. Do Carensu III s podobným objemom by som ich pri troche snahy odviezol naraz.

A tých 650 litrov pri siedmych miestach by som rád videl. Ak sa tým teda nemyslí objem kufra 7-m verzie pri sklopených sedačkách tretieho radu.

MPV pomaly končia lebo ovce sa chcú cítiť bezpečne (v džípe s predným náhonom) a ukazovať sa pred susedmi.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod RobertV » 10.04.2018 07:33

Co ti můžu říct ke Carensi, mám ho 2 roky a jsem spokojený. Jediný co zamrzý je starý infotainment, u nových je lepší, ale není takový co nabízí nový Peugoty atd. Užitný vlastnosti pro mou rodinu super. Zatím s autem nic nebylo, jen tankuju benzín a dolévám do ostřikovačů, občas ho umeju a vysaju .o))
Krátký trasy v 5 a v pohodě a to vzadu sedi 2 žensky ( nejsou to modelky ) a mladej v sedačce. Kufr velký, zadní sedačky v poloze co s největším místa na nohy a v kufru mám na stojáka kola na přezutí a ještě tam je malý místo. Variabilita sedaček je dobrá, udělá to rovinu s kufrem. Pokud nemáš 7mi místnou verzi, je pod podlahou další uložný prostor, v tom vozím hadry na balení věcí, deštníky ..........
Jízdný vlastnosti, já jsem spokojený, auto sedí pěkně a jízda je pohodlná i s kolama na držáku co mám přidělaný na kouli. Výhled z auta je pěkný.
Cena servisu se tu probírala, u Carense je servisní interval myslím 30t km nebo 2 roky, já po 2 letech platil 4800 Kč ( olej, kabinový filtr, ......... ), já třeba v servise mám cenu myslím 510 Kč včetně DPH za hodinu.
Taky jsem přemýšlel nad Touranem, ale za cenu co jsem měl Carense, jsem mohl mít ročního Tourana s 60t km nebo levnějšího Tourana, ale ten byl v průměru 2 letý s 80 - 100t km. Radši jsem si koupil nové auto :D
Pokud máš možnost, udělej si zkušební jízdy, prolez auta, ozdkoušej si variabilitu interieru a hlavně jak se v autu budeš cítit. To každý pozná, sedne a jiný nechce .o))

Pokud tě něco přesně zajímá na Carensi, piš a co budeme vědět odpovíme .o))
:kia: Carens 1,6GDI Comfort plus 2016
Uživatelský avatar
RobertV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  Témata: 5
Registrován: 24.05.2016
Bydliště: Česká Třebová  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
10000 km @ 8 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod JoeJoe » 10.04.2018 08:32

Ja som zobral 1.7CRDi (85kW), keďže na benzín by som musel čakať pol roka zhruba. Spotreba sa pohybuje okolo 6.5l kombinovane (mesto najčastejšie). Ale už ju ani poriadne nesledujem, som si práve uvedomil... asi sa zase občas na ňu pozriem :)

Malá poznámka ku spoľahlivosti - dnes je to asi ako so všetkými ostatnými výrobkami - buď máš dobrý kus, alebo nemáš...
Kia CARENS 1.7 CRDi (85kW)
Uživatelský avatar
JoeJoe Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 10
Registrován: 31.05.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Carens III (2016)
80000 km @ 6.6 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod mv12 » 10.04.2018 21:02

Ta moje poznámka ke "spolehlivosti" Oplu byla jen na okraj. Rozhodně ne jako důvod, proč jsem psal, že ve tvém případě Zafiru ne... Ale pokud tě téma spolehlivosti zajímá, tak jediná veřejná relevantní data, o kterých vím, najdeš tady: http://www.reliabilityindex.com/ Opel hledej jako Vauxhall (tak se prodává v Británii)
TUV a podobné reporty nemají se spolehlivostí aut moc co dočinění. Ale opakoval bych se, tak podrobnosti viz
viewtopic.php?f=152&t=2664&p=125069#p125069
viewtopic.php?f=179&t=7335&p=141634&p141634
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod buko1 » 10.04.2018 22:39

Vyberal som pol roka, tiež som prechádzal diskusie, videá na youtube (aj tie porovnávacie) - a nakoniec mám Carens... Ale nie 7 miestny - tie dve sedačky naviac predsa len niečo z kufra zaberú a sú vhodné (podľa drvivej väčiny recenzií) iba pre trocha väčšie deti. Ale to čo tie dve miesta naviac úplne zlikvidovalo bola predstava manželky, že na výlety s nami budú jazdiť aj jej rodičia. Takže teraz mám úložný priestor naviac. Deckám sa páči aj ten úložný priestor čo majú vzadu pod nohami a tie výklopné stolíky a zásuvka (s adaptérom na 2 USB nemajú problém s nabíjaním mobilov a ja nemusím ťahať káble od zásuviek spredu).

Posedný poznatok detí je ten, že keď sklopia zadnú radu sedadiel, tak majú super spálňu. A my rodičia si máme kúpiť stan.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod hddng » 14.04.2018 22:51

Dik aj za ďalšiu sériu odpovedí, užitočné najmä od RobertV, buko1 a mv12 dik za tip na reliabilityindex (hoci je zvláštny rozdiel medzi hodnotením auta v jeho profile a iným skóre na podstránke "Top 100 UK Cars").

Jazdu s Carensom sme absolvovali. Nakoniec však v procese nášho výberu Kia Carens vypadla. Hoci zvonku sa mi toto auto páči, kompaktná silueta vyzerá dobre. Just for fun: keby sa spojili top vlastnosti "menších ázijských MPV" Carens + Verso, prvý by dodal vizuál a druhý legendárnu kvalitu a spoľahlivosť, tak výsledok by bol bestseller (:

Hlavnou slabinou však pre nás bola veľkosť, pridali sa (voči súperom) nepresvedčivý interiér a obmedzená voľba výbavy. Limity batožinového priestoru tejto kategórie máme otestované (Fabia II kombi, 480 l) aj v celoročnej rodinnej prevádzke a preto, keď už idem do MPV, očakávam viac miesta. K výbave - príde mi divné, že výrobca (importér) pri aute za 15-20k nie je ochotný počúvať predstavy zákazníkov, z fabriky chrlí svoje tri stupne a ty si vyber akurát farbu. Keby to aspoň znamenalo, že má plný sklad a vie tak auto dodať rýchlejšie... v tomto však dokonca platí opak (výletná plavba Pacifikom).

Koncept tohto auta je mi sympatický - škoda, že končí. Hoci my sme skúšaním zistili, že hľadáme niečo z iného súdka, držím palce všetkým Carensákom a ďakujem za feedback.

@Fofeňaníkovová: chlape... skús aspoň na chvíľu zostúpiť z piedestálu svojej galaktickej nadradenosti nad všetky testy, štatistiky a najmä podvodníckymi fabrikami masovo vyrábané a stádami kupované šmejdové značky - a napíš niečo pozitívne a konštruktívne. Keby ozaj zákazníci len hltali marketing a tie všetky tie vysmievané značky boli taká tragédia, tak už dávno skrachujú. Pozri si, ktoré kompaktné MPV ako prvé umiestnilo sedem sedadiel. Pozri si, ako sa uvádza objem kufra pri tomto type áut. Poznámka na záver - oprav si označenie auta v profile/avatare, Carens tretej generácie vyzerá trochu inak, než to, čo tam máš ty... https://www.autoevolution.com/kia/carens
hddng Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.04.2018
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 14.04.2018 23:15

V každom normálnom katalógu modelov aj dielov je Carens vyrábaný v rokoch 2006-2012 označovaný ako Carens III.

https://www.autokelly.sk/Catalog/osobny ... 140;143151

Ázijci všeobecne (nielen Kia) predávajú balíky výbav, nemôžeš si doplniť zvlášť každý jeden prvok výbavy zvlášť. Buď sa s tým zmieriš alebo si kúpiš VW. Nakonfiguruješ si všetko čo chceš a si na dvojnásobku ceny Kie. Ale za to máš najlepšie auto pod slnkom, ktoré sa nikdy nepokazí. Sám výrobca im verí natoľko, že na ne dáva bezkonkurenčne dlhú záruku.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Kia Carens vs Opel Zafira vs VW Touran

Příspěvekod mv12 » 14.04.2018 23:43

Co to nesedí v TOP 100? Když si tam otevřeš dané auto, podívej se pořádně, pro jaký je to rozsah modelových ročníků. U většiny typů auta můžeš ještě navolit i toto.... V TOP 100 jsem teď koukal, že je třeba Zafira, ale starší ročníky, tuším, že do roku 2005. Když to přepneš na novější, spolehlivost jim tam šla dolů.

Tak nám pak napiš, co jsi nakonec vybral a proč.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km


Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé