spotreba

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

spotreba

Příspěvekod geocomp » 04.08.2009 21:38

Tak moje Carenska se nejníž dostala na 7.1l/100km - nemám palubní počítač tak je to počítané ručně. No normálka v kombinovaném provozu ( bez dálnice tj max 90km/h ) za 7,7l/100km i s klimou no a dlouhá trasa po dálnici + trochu okresek najeto 700 km ( na dálnici jsemto trošku víc kalil ) za 8,4l/100km - no je znát že by to chtělo 6 rychlost protože nad 130km/h už docela papá a při 150km/h a rychleji už by asi sežrala cokoli snad i hadry vymáchaný v oleji :lol:

 ! "Beda" píše:
Tema oddeleno od spotreby cee'du
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: spotreba

Příspěvekod Jenik1 » 11.12.2011 09:13

a jaky to mas obsah a vykon???
Jenik1 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Albrechtice  Czech Republic (cz)

Re: spotreba

Příspěvekod geocomp » 11.12.2011 09:52

2,0 Crdi - 83kW ..................nějakých 110 koní. No teď jsem si dělal test tzv. lehké nohy a podařilo se mi udělat 6,7 l/100km ale to už chce dlouhé rozjezdy a dodržovat rychlosti do těch 90km/h víc ne. Nižší otáčky tj. vyšší rychlostní stupeň jen když to jde a hodně lehkou nohu na plynu. :roll:
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: spotreba

Příspěvekod chrepet » 11.12.2011 14:23

Zdravím, mám také Carens II 2.0 Crdi a spotřebu ve městě mam od 7.3.-8.2. mimo město 6.65.-7.7. a kombinovanou město/mimo město 6.8.-8.0. První je vždy nejlepší dosažená spotřeba a druhé nejhorší. Styl jízdy mam takový střední, ani brzda provozu, ani závodník.
chrepet Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2003)
106000 km @ 7.1 l/100km

Re: spotreba

Příspěvekod choze » 11.11.2012 23:26

Hm,tak som neni jediny ktory ma taku,podla mna,vysoku spotrebu na tomto aute :cry: ..Ked som ho kupoval bol som v tom,ze spotreba bude niekde medzi 6-6,5l ,pri tomto type motora a priemernej jazde.Mal som kedysi davno taliansky 2,5l turbo diesel r.v. 90 a na nom som sa v pohodicke zmestil do 7l,s Ceedmi sa da jazdit za 6l a to sme ich mali ako firemne :twisted: ,no a s tymto :cry: :cry: :cry: .Nerozmyslal niekto nad zvysenim vykonu motora chiptuningom?Mne to na jednom z predchadzajucich aut docela znizilo spotrebu(cca 1l) a bolo to aj dooost poznat na tahu....
Kia Carens 03,82kw
choze Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.10.2012
Bydliště: Partizanske  Slovakia (sk)

Re: spotreba

Příspěvekod geocomp » 12.11.2012 00:06

tak já mám 83kW a auto je dost těžké, dost dobře jezdit za 6l to bych musel nejspíš odlehčit o takových 300kg možná víc. To by ale už nebyl Carens, ale něco na úrovni Ceeda. Chiptunning - na to jsem se ptal servisáka, má také starší Carensku. Prý měl, auto dost ožije, jel Chorvatsko a zpět, spotřeba šla dolů. Ale dal to pryč, prý to není moc dobré pro motor. Pochvaloval si, že ten můj jede o dost tišeji tak nevím. Stále po tom také pokukuji ale bojím se. Kdybych měl prachy a mohl si v případě průšvihu pořídit nové tak bych si hrál, ale teď potřebuju auto co jezdí.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: spotreba

Příspěvekod choze » 12.11.2012 00:14

Nemyslim chiptuning u neakej garazovej firmicky,skor zverit auto niekomu kto sa tym zaobera a ma za sebou dlhorocne vysledky,tak isto si nechcem dat znicit motor niekomu kto len prehra soft,bez vedomosti co a ako ten novy soft ovplyvni..U mna to zatial vyzera tak,ze to asi zverim do ruk tym,co mi uz jedno auto robili,ale ak bi mal tuna niekto vlastne skusenosti tak budem rad ked sa o ne podeli
Kia Carens 03,82kw
choze Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.10.2012
Bydliště: Partizanske  Slovakia (sk)

Re: spotreba

Příspěvekod Belan » 24.11.2012 20:00

Zatiaľ nemám veľa skúseností so spotrebou. V lete po rozsvietení kontrolky paliva som natankoval za 50 Eur asi 36 litrov nafty. Jazdil som Zvolen -Bratislavu, na rýchlostnej ceste 110-130. Niečo po meste a a tiež kratšie trasy do 50 km. Po opätovné rozsvietenie kontrolky paliva som najazdil 500 km. Spotreba bola cca. 7 litrov, čo považujem za slušné, nakoľko po rýchlostnej ceste som tou 130-kou jazdil skoro všade kde to je povolené, celkovo možno 100 km z ubehnutých.
Belan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 3
Registrován: 30.03.2012
Bydliště: hronska breznica  Slovakia (sk)

Re: spotreba

Příspěvekod geocomp » 25.11.2012 07:55

to tak nějak odpovídá, také si takhle kontroluji spotřebu. Dojezd v kombinované spotřebě 540-570km. Ale podařilo se mi 620km. Měřím vždy plnou nádrž na první cvaknutí do rozsvícení hladového oka (kontrolky) a pak kolik zase dotankuji na plnou do prvního cvaknuti vs. ujeté kilometry. Vždy tankuji něco přes 43 l . Nejlepší spotřeba je podle mě při klidné stálé jízdě okolo 80km/h. Mezi 120-150km/h ta spotřeba je dost vysoká (ne tolik co ve městě) , ale třeba při cestě z Mariánek jsem jel fakt jako prase okolo 170-180km/h a dotankoval jsem v Liberci méně než v Mariánkách po cestě tam při cestovní rychlosti kolem 130km/h.

P.S.: také se mi podařilo na plnou ujet jen 490km, stačí po městě jezdit brzda plyn a neporušovat předpisy. :thd: vysoká daň za rychlé rozjezdy :lol:
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: spotreba

Příspěvekod Richie83 » 25.11.2012 14:07

Zdravím "Carensáky" :thu: Tato diskuze mě velice zaujala už jen z důvodu, že jsem se stal před necelými 2 měsíci právě majitelem :kia: Carens II 2,0 CDRi. Tak jsem byl velice zvědav na Vaše názory a zkušenosti. Abych se přiznal, tak jsem taky byl zvědavý, jak se bude spotřeba pohybovat u té mé. A když jsem to pak podle počtu ujetých km a podle dotankování spočítal, tak jsem dospěl ke spotřebě kolem 7,7L. Ale tento počet musím brát s "rezervou". Jelikož se většinou pohybuji po městě, tak mě to docela potěšilo, ale uvidíme, ted jsem vynuloval počítadlo, tak snad jsem se o moc nesekl. Příští víkend jedem do ČR, tak poznám kolik si veme mimo město a při normální svižné jizdě (nezávodím ani nebrzdím provoz :angry: ).
Kia Carens II 2.0 CDRi EX, stříbrná,
Uživatelský avatar
Richie83 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 15.11.2012
Bydliště: Steyr  Austria (at)

Kia Carens II (2005)
83000 km @ 7.7 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé