rezonance?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: rezonance?

Příspěvekod Beda » 04.11.2010 08:34

Kupuju ho taky z Auto Stangl http://www.autostangl.cz/prodejny/
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: rezonance?

Příspěvekod čerťák » 04.11.2010 10:33

já to kupuju vždycky na nějaký zastrčený benzince ,ty velký to nemaj. Tu poslední jsem koupil myslim na Robin oil a maji to i na Seta .Dávkuju to cvrnk a je to akorát.Tim se nic neskazí.Vždycky před tankováním ale smrdí to jak bolavá noha.Zdravim :twisted: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod GunMan » 04.11.2010 19:00

Super,
děkuji Vám za info,v pondělí jedu do Českých Budějovic, náhodně i těsně kolem Auto štangl,takže se tam rovnou zastavím, a koupím jej.
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod tutti » 07.11.2010 22:26

zdravim kolego vodic.mam taký istý problem s KIA carens 2,0crdi r.v.2006. zatial mi absolutne nikto nepovedal co to moze byt a cakam tiez na niaku radu. dufam len ze to nebude nic vazne ale ... prajem hodne stastia...
tutti Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 07.11.2010
Bydliště: Trencin  Slovakia (sk)

Re: rezonance?

Příspěvekod čerťák » 08.11.2010 09:32

Zdravim, :D ještě jednou se vracím k tomuto tématu ,hodně jsem to potlačil ale přecijenom u studenýho motoru se to kolem 1700-1800ot ozve.Taky mi to nikdo nedovedl vysvětlit ale už to tak je.Nevim jak to bylo u nového auta ale u staršího to asi dělá každýmu.Jediný co prostě pomohlo buď byla VERVA a nebo aditiv.Všude chválej ten VIF taky jsem na něj jezdil ale strašný balení a práce s tim dávkováním no hrůza.Včera jsem koupil SHERON Diesel aditiv za 170kč,perfektní balení dávkování a co navíc motor tichonký žádný drnčení ,no možná maličko studený ale teplý bych řek že je to lepší než Vif,a ta prácička s tim můžu rovnou na rande a ne mazat do koupelny jako s VIFEM.Tak to zkuste.Poslední naftu jsem bral u benziny TOP Q a dal trochu toho aditiva.Zdravim :twisted: čerťák
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod tutti » 18.11.2010 21:36

nazdar pani, ja som vyskusal priliat do nafty zimne aditivum od vif a mozem potvrdit ze moja carens sa o dost stisila a rezonancie takmer prestali :D , dufam ze to tak vydrzi aj nadalej :? :kia:
tutti Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 07.11.2010
Bydliště: Trencin  Slovakia (sk)

Re: rezonance?

Příspěvekod kaduz » 19.11.2010 10:18

čerťák píše:Zdravim, :D ještě jednou se vracím k tomuto tématu ,hodně jsem to potlačil ale přecijenom u studenýho motoru se to kolem 1700-1800ot ozve.Taky mi to nikdo nedovedl vysvětlit ale už to tak je.Nevim jak to bylo u nového auta ale u staršího to asi dělá každýmu.Jediný co prostě pomohlo buď byla VERVA a nebo aditiv.Všude chválej ten VIF taky jsem na něj jezdil ale strašný balení a práce s tim dávkováním no hrůza.Včera jsem koupil SHERON Diesel aditiv za 170kč,perfektní balení dávkování a co navíc motor tichonký žádný drnčení ,no možná maličko studený ale teplý bych řek že je to lepší než Vif,a ta prácička s tim můžu rovnou na rande a ne mazat do koupelny jako s VIFEM.Tak to zkuste.Poslední naftu jsem bral u benziny TOP Q a dal trochu toho aditiva.Zdravim :twisted: čerťák



přesně jak píše čerťák, buď vervu nebo aditiva :thu: Jinak si myslím, že ty rezonance jsou daný motorem - kontrukcí/softwarem
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod geocomp » 14.06.2011 21:12

už jsem na starém fóru psal o podobném ne-li stejném problému. Pomohla výměna spojky - má místo pružin silentbloky. Ty pružiny se prý uvolní a dělají tu rezonanci, prý to nemá na nic vliv jen je to nepříjemný zvuk.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod Minďo » 08.07.2012 00:01

Nazdárek. Také mám ten problém s takovým zařechtáním kolem 1800 otáčkách. Nemám auto od jeho počátku. Ale myslím si, že to bude asi v převodovce nebo spojce. Chystám se co nejdříve poradit s odborníkama. Chystám se poradit s odborníkem-Miloš
Minďo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 07.07.2012
Bydliště: Rumburk  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod djoze@szm.sk » 18.07.2012 22:54

Nazdar !!
Mam KIA Carens II 2.0 CDRi 83 kW ročník 2005.Problém ten istí ako opisujete vsetci-1500-1600 vrčí..
Čítal som o dvoj hmotnom zotrvačníku neviem či ho moja Carens má,ale v tom článku by to na tu rezonanciu určite sedelo.
Kto má záujem:
http://www.autorubik.sk/technika/co-je-to-dvojhmotovy-dvojhmotny-zotrvacnik/

Napíšte svoj názor - môže to byt?.
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod choze » 15.10.2012 20:32

geocomp píše:už jsem na starém fóru psal o podobném ne-li stejném problému. Pomohla výměna spojky - má místo pružin silentbloky. Ty pružiny se prý uvolní a dělají tu rezonanci, prý to nemá na nic vliv jen je to nepříjemný zvuk.

Zdarec.Ma ešte niekto skúsenosti s danou spojkou?Chcem objednať jednu a rad bi som vedel či ma význam priplacat za spojku bez pruzin(najme keď z môjho okolia nikto doteraz o takej nepočul :) )a hlavne koľko Vám ta spojka vydržala.Vdakaaa
Kia Carens 03,82kw
choze Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.10.2012
Bydliště: Partizanske  Slovakia (sk)

Re: rezonance?

Příspěvekod djoze@szm.sk » 11.05.2013 20:54

Nazdar!!
Spomínaný problém som vyriešil výmenou spojky.
Opisované vrčanie spôsobujú pružiny na lamele spojky ale hlavne podla môjho názoru radiálna vôla náboja spojky ktorá bola u mňa 2-3 stupne.Pri určitých otáčkach "rezonančných"
sa to cele roz-rezonuje až pokiaľ sa to nedostane mimo rezonanciu.To určite poukazuje na tému ktorú som tu už dával do pozornosti ohľade 2-hmotných zotrvačníkov.

Záver.
Spojka vymenená po 87000km
Po výmene za novú spojku VALEO (SP 826804) auto úplne stíchlo,rezonancie sú v celom rozsahu otáčok v poriadku - samozrejme všetko primerane k otáčkam/prevod.rýchlosť = NIE na štvorke/20km hod.
Takto to dopadlo u mňa.
Veľa úspechov! :?
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod Minďo » 12.05.2013 20:59

Nazdárek Vážení. To řechtání mi docela vadí také. Vše mam v super stavu, ale na 1800 otáčkách to při rozjíždění drnčí a chrastí. Zjišťoval jsem u odborníka na turba. Prý 1800 otáčkách jde turbo do záběru a nabírá na výkonu. Zatím vše funguje a budu čekat zda bude chrastění intenzívnější. Pokud, by jste někdo dělali něco s turbem, nebo ho měnili dejte vědět jestli to chrastění zmizelo. Miloš
Minďo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 07.07.2012
Bydliště: Rumburk  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod jarlen62 » 26.06.2013 18:49

vyřešeno! výměna spojky a je klid.
jarlen62 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 7.2 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod Birkof881 » 06.01.2014 23:35

Ahoj, mám možná stejný problém na svém voze Magentis 2,0 CRDI 103 kw.
Při prudší akceleraci na druhý a třetí stupeň, se mi z levé části motoru ozve takové pískání doplněné kovovým drnčením, je to jen v rozmezí od 1600-2000 otáček, kdy zabírá turbo. Když se rozjíždím jako důchodce, tak nic slyšet není. Díky za odpověď, zda je to stejný pazvuk a problém, jako máte vy.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Birkof881 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 5
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé