rezonance?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

rezonance?

Příspěvekod jarlen62 » 05.04.2010 21:43

Zdar kolegové,můj problém je takový : Carens II,2 CRDi ,04. Při otáčkách od 1500 do 2OOO mi rezonuje,drnčí,chrastí nebo tak něco, asi v levé části motoru.Dá se to přirovnat k tomu jako když přeřadíte na vyšší stupeň a nemáte otáčky,ale když motor odlehčím (sešlápnu spojku) tak to ustane.Uvažuji že by třeba turbo,nebo vstřiky zanešené, nevím .Mám pocit,že neumím řadit,ale po 25 letech za volantem je to blbost.Shrnutí vždy když musím přeřadit sešlápnu spojku otáčky jdou dolů a než se přehoupnu přes 2000 tak motor klepe.Jestli máte zkušenost tak se ozvěte budu rád i za rozumné hypotézi.Díky
jarlen62 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 7.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: rezonance?

Příspěvekod kofejn » 06.04.2010 09:47

Mám možná podobný problém viewtopic.php?f=127&t=952 . Už jsem s tím jednou v servisu byl, ale nic nezjistili a zítra na garančce to znovu připomenu (dokud je to v záruce). U tebe by se ale mohlo jednat o špatnou spojku, předchozí generace s ní měla problémy viewtopic.php?f=131&t=600 . Jen doufám, že to není i můj problém :? .
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod čerťák » 07.04.2010 21:12

Zdar kolego,mám asi rok Carens II crdi 83kw ,05ku a mám stejný problem. Pokud přeřadím a motor jde do tahu tak než se přehoupne přes 1500-1800 otáček tak jak já říkám si zařechtá.Prý tento motor je zapotřebí držet ve votáčkách (přes 2000ot) jinak nejede.V práci jezdím s Golfem tdi a tam jedu na 5ku 5Okm a nic se neděje,to doma by se mi motor uřechtal tak že to beru tak jak to je. Mám to vyvážený zase pohodlím a prostorem atd.Někdo říká že snad je to spojka ale já začal jezdit na verva diesel od benziny a motor se hodně ztišil šla dolu spotřeba na7l,dríve kolem 8l.tak nevi co s tím dál ale takhle už je to pohodlnější .Nesmí člověk skočit do jinýho tdi nebo crdi aby srovnával.Ten náš motor je ještě Mitsubishi to nová Carens už je na tom lépe. :D zdraví čerťák :twisted:
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod kaduz » 08.04.2010 11:25

Já mam cerato 2.0crdi, 83 kW, 05ku. A mě to přesně dělá taky. Pokud nemáš otáčky nad 1800 tak to jakoby drnčí a zvláštně rezonuje. Co jsem jel Octávkou TDI, tak ta to v pohodě zvládá bez těch zvuků. O hodně se to skutečně zlepší, pokud natankuješ Vervu diesel nebo používáš aditivum. Já osobně používám VIF při každým tankování. Motor se celkově ztiší a vibrace se zmenší. I ta spotřeba trochu klesne, ale o litr to určitě není ;) Jinak 2.0crdi, 83 kW – není motor od Mitsubishi, ale VM Motori což je Italská společnost :D
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod čerťák » 08.04.2010 15:59

Ahojky. Tak koukám že ty problemy s motorem 2.0 crdi jsou normální a nemá cenu je řešit. :? Jinak kolego nechci se hádat ale
sám prodejce Kii říkal že Carens I a II včetně motoru je( licence) Myšáka.Možná kecal ale já mu věřím.Eště se chlapi zeptám
zdá se mi ten motor na 5ku nějakej línej.Dostat ho na dálnici přes 165km už je problem.Navíc když jde víc do záběru třeba pri 120 tak slyším takový jako slabý nevim jak to popsat ten zvuk ale jako ufufufuf. no prostě zvuky na který člověk neni zvyklý.Jinak do 4ky totočí jako blázen 4000ot okamžiťě .Tak nevim :no: zdarec čerťák :twisted:
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod jarlen62 » 08.04.2010 17:58

Tak díky za odpovědi,přikláním se k tomu,že je tento motor potřeba víc točit, dokonce jsem to někde četl na webu.Měl jsem Cordobu 1,9 SDi motor VW,jezdila super a za málo.Trochu jsem rozčarovanej ze spotřeby u Carense,ale fakt je ,že je těžší a silnější motor.Jak říkaš je to daň za pohodlí.Jinak abych pravdu řekl moc po dálnici nejezdím tak jsem Carense protáhl asi jednou a nějak si nevybavuji jak to táhne kolem rychlosti jak píšeš.Vyzkouším napíšu.Čágo
jarlen62 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 7.2 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod čerťák » 20.08.2010 15:30

Čau kolegové :D ještě jednou se vracím k drnčení motoru na2ku nebo3ku kolem 1800ot. Jezdím víc jak půl roku na vervu diesel a teď jsem byl na dovče tak jsem naftu střídal ale dával aditiva .Táhnul jsem to tak700km v kuse po dálnici a potom zpět a doma zjišťuju že se ten motor mnohem ztišil. Nevim čemu to mám přisoudit ale asi jsem mu pořádně protáhl komín tak to tišeji a lépe jede.Pokud je motor studenej tak to ještě malinko zaslechnu ale u teplýho už vůbec .Spotřeba na 2000km byla6,7. :thu: Zdravim čerťák :twisted:
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod GunMan » 02.11.2010 23:36

Zdravím členy klubu, po zakoupení Kii jsem dlouho hledal nějaké forum, kde se člověk něco dozví, a konečně jsem ho našel. Ale zpět k tématu. U svého vozu jsem také zjistil že při rozjezdu se mi z motoru také ozývá rezonance při nízkých otáčkách ( cca 1300 - a končí to na cca 1800 až 2000 ), nevím čím to muže být, nikdy jsem se s tím nesetkal, známý má TDI Golfa IV a nic takového jsem tam nespatřil, naopak jsem zjistil že zařadí 5ku a je schopný na to ject i přes vsi, což by mojí Carensku asi nadobro zničilo a moje uši taky :) . A ted tady čtu že při používání aditiv se to aspon trochu zlepší, chtěl jsem se tedy zeptat ( případně poprosit o odkaz ) na nějaká vyzkoušená aditiva,která opravdu pomáhají.
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod Beda » 03.11.2010 08:35

Asi nejvice pouzivane aditivum zde na klubu je VIF http://www.41.cz/vif/katalog.php?kid=1

Diskuze na klubu Kia Club CZ/SK hledej… : VIF aditivum
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod čerťák » 03.11.2010 16:07

Zdravim :D to je přesně to aditivum co používám. To víš Golf to neni,taky mi to občasné drnčení leze na nervy ale touž je KIA. Ale na spolehlivost motoru si nemůžu stěžovat.Dobře chytá ,táhne (nad 2000 ot) ,nekouří tak co chceš za ty peníze v téhle velikosti lepšího ;) Ahojky :twisted: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: rezonance?

Příspěvekod GunMan » 03.11.2010 20:23

Tak dobrá,já si jej tedy koupím...a jak to dávkuješ, já sem to našel na netu a tam píšou že se to dávkuje 20ml na 20litrů paliva, dávkuješ to taky tak,nebo nějaký " silnější" poměr. A ještě se zeptám,zda bude vadit,když koupím ten 10l barel zimní a budu ji používat i přes léto? Jinak co se týče spolehlivosti tak si nemohu stěžovat,jede jak fík....nikdy mě nikde nenechalo. Jen to byl jeden z mála dieselu co sem měl možnost řídit a ten práve tuhle rezonanci neměl.
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod PetrLa » 03.11.2010 20:53

mě by lidi hlavně zajímalo, kde to lidi kupujete....na kterých benzinkách je to běžně k sehnání...rád bych to teď na zimu zkusil.
Díky za info a přeju hezký večer.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: rezonance?

Příspěvekod GunMan » 03.11.2010 21:05

No, na benzince jsem to nikde neobjevil ani známý to nikde prej nevyděli. Takže nevím, já se chystám si to objednat z netu
http://shop.vitocom.cz/inshop/autochemi ... etika/vif/

nebo zda někdo víte kde se to kupuje,aniž bych si to objednával z netu?
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod souk69 » 03.11.2010 21:39

:thu: Já VIF kupuji v Plzni v jednom obchodě kde prodávají oleje a různou autokosmetiku, také zmíněné přísady do paliva, nemrzku do chladičů, ostřikovačů atd atd....................... :yes:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: rezonance?

Příspěvekod Kmet » 04.11.2010 06:33

PetrLa píše:mě by lidi hlavně zajímalo, kde to lidi kupujete....na kterých benzinkách je to běžně k sehnání...rád bych to teď na zimu zkusil.
Díky za info a přeju hezký večer.

Jestli máš někde poblíž *Auto-Štangl*, tak tam mají VIF asi nejlevnější (teda kromě netu) - 180,-Kč. Jinak se dá koupit celkem běžně v obchodech s autodoplňky nebo mazivy - cca 230,-Kč.
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé