VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod OJCI » 10.11.2010 00:05

Ahoj som tu nový . Mám carens II 2002 CRDI kód motora D4EA. Mal som problém z alternátorom (usmerňovacie diódy)poriešené, zapečené dva žhaviče(hlava dole a z vnútra vyklepnúť a rovno výmena rozvodu) poriešené.Netesnosť jednej hlavy na vysokotlakom čerpadle(pretesnenie cez bosch servis),opotrebované palivové čerpadlo v nádrži(nemožná oprava ani použitie náhrady ( kúpa originálu). Tak že skúsenosti bohaté. No a teraz pre istotu zlé štartovanie ( po teste na diagnostike chybové kódy P1181,P0190,P1180 a podľa mechanika v KIA ZVOLEN vadný vsterkovač prvého valca(nedrží tlak a prepúšťa ho cez prepadovú hadičku). To má za následok nízky tlak na rampe a dlhé štartovanie. Doporučili repas vstrekovačov v Turbo-tec Trenčín. Tak kolegovci máte niekto dobrú radu , alebo ste niekto niečo podobné riešili(návrhy pusť ju zo skaly neberiem!)
OJCI Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 09.11.2010
Bydliště: ZC  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod vegas » 10.11.2010 19:56

Doporučili repas vstrekovačov v Turbo-tec Trenčín
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod OJCI » 14.11.2010 12:01

Usudzujem podľa reakcie na môj príspevok k vstrekovačom 3380027010(bosh 0445110101),že nikto z vás nemal tento problém. Som preto veľmi rád ,že máte tak OK autá. Budem na probléme pracovať ďalej a dúfam k spokojnosti mojej a nie majiteľov servisov.
OJCI Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 09.11.2010
Bydliště: ZC  Slovakia (sk)

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod OJCI » 28.11.2010 22:36

Nazdar kolegovci. Na úvod sa chcem poďakovať za reakciu na môj príspevok k problému VSTREKOVAČE Bosch 3380027010 kolegovi z ČR (súkromná správa) za jeho záujem o danú problematiku. Problém mám vyriešený. A dosiahol som to o čo som sa snažil .Nenaplniť vrecká zbytočne niekomu za veci, ktoré nestoja toľko ako si Veľký myslia a nás obyčajných v núdzi ošklbať ako dáke husi. Dostal som kontakt od človeka ,ktorého si vážim na majstra. Nasledovalo niekoľko telefonátov z mojej strany (veľa otázok a čuduj sa svete aj odpovedí) ,ktoré zato stáli. Nakoniec padol dátum a hodina repasu. Po príchode do firmy pána nazvime ho Majster(to veľké M mu právom patrí)mi všetko vysvetlil ukázal a správal sa ako priateľ, ktorí sa vám snaží pomôcť a nie ako šklbač husí .Bol som pri rozobratí vstrekovačov, ukázal kde je problém čo to bude stáť keď sa bude robiť to či ono.Síce sme čakali s manželkou na repas asi päť hodín. Repas znamená ,rozobrať ,vyčistiť na ultrazvuku,vymeniť potrebné časti,zloziť spustiť základný test. Toto urobiť na štyroch vstrekovačoch na doporučenie pána M. Potom urobiť zábeh nových častí a nakoniec záverečný test aj z atestom na mašine za cca 1,5mil SK. To uznáte že nebolo veľa. A nakoniec cena fantastická, prístup úžasný a efekt? Auto štartuje na brnk. A to viem čo píšem. demontáž a montáž som si robil sám ,trošku sa vyznám, nie som len časť medzi volantom a pedálom. A ešte niečo čaká Vás to všetkých CRDíčkarov. Majstra už nehľadajte už som to urobil za Vás kolegovci. Rád vám poskytnem adresu na pána M. Veď club je o pomoci a nie o mlátení prázdnej slamy.
OJCI Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 09.11.2010
Bydliště: ZC  Slovakia (sk)

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod Dave-Prague » 04.12.2010 19:22

Ahoj, mám stejný problém. Kolik Tě stála repase vstřiků?
A můžeš mi prosím Tě prozradit, kde se ten Mistr nachází? Díky David
Dave-Prague Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 21.05.2010
Bydliště: 19000  Czech Republic (cz)

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod čerťák » 01.02.2011 21:42

Zdravim kolegáčkové :D ,Zima je v plném proudu a taky nastaly zimní problemy. Auto v mrazech nastartuji ale chvilku to točí a chytne a pak se to chvilku hádá než to začne běžet normálně. Když trochu víc přidám taksito trochu klepne ale tak po minutě běží vše normálně,nebo aspoň si to myslím.Mám 2.0CRDI 83kw a najeto 150 tisíc tak mám obavu že by to chtělo repasnout vstřiky. Ptal jsem se u KII a tam se mi protočily panenky :? .Koukal jsem že máte někdo levnější řešení,můžete poradit ;) ,jak to maká po repasi,kolik to stálo,popřípadě kam s tím. Díky čerťák :twisted:
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod jarlen62 » 02.02.2011 18:59

Zdar, také řeším vysokotlaké čerpadlo a jak mám ve zvyku opět jsem napsal příspěvek a pak našel,že se této problematice již kolegové věnují.Tak prosím o nějaké info kde opravit a vůbec co s tím.Mimochodem také teče,ale nevím kde říkal mi to mechanik a já nemám odvahu se do motoru podívat. Díky
jarlen62 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 7.2 l/100km

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod OJCI » 16.02.2011 20:40

K čerpadlu Toto čerpadlo má tri hlavy to sú také obdĺžniky po obvode čerpadla ktoré sa nachádza vačkovej hriadeli na strane pred vodičom .Ja som mal mokrú jednu hlavu.Demontáž a montáž hlavy nie je zložitá preto že sa tu nedá nič pokaziť .Pokiaľ nie si atómový fyzik. Pretesnili mi všetky hlavy a vymenili spätné ventily v BOSCH servise cca 5500SK to je 183Eur. Robili mi to vo Zvolene. Ale Majster v Žiline to urobí má na to stroje a má super prístup k zákazníkovi.Hlavné je presne identifikovať chybu a tak znížiť náklady na opravu a bádanie všakovakých mechanikov. Maj sa . Ak môžem poradím. Šikovným patrí svet.
OJCI Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 09.11.2010
Bydliště: ZC  Slovakia (sk)

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod jarlen62 » 20.02.2011 21:01

díky za odpo, jak to dopadlo píšu na níže uvedené adrese.byl to ten samý problém a cena téměř stejná

viewtopic.php?f=132&t=2548&view=unread#unread
jarlen62 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 7.2 l/100km

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod tony1238 » 02.10.2011 22:50

ahoj mal som takyto problem . na nove som nemal a tak som to dal rapasovat do namestova do jednej firmy ktora objednava priamo nahradne diely s nemecka a potom to skladaju s tych dielov . no robil som to pred dvoma mesiacmi a zatial som spokojny . zaplatil som za jeden vstrekovač 140 euro . motor štartuje OK :D
tony1238 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

Re: VSTREKOVAČE Bosch 3380027010

Příspěvekod djoze@szm.sk » 23.12.2015 19:20

K tomu čerpadlu:kto nemá na servis snád pomôže kúpit a skúsi šťastie.
ten segment co su v nom spetne klapky F 00R 0P1 249
https://www.motointegrator.sk/
Tu je ta pretesnovacia sada:
Sada dílů, diesel program BOSCH - BO F01M101456
http://www.autodilycz.cz/zbozi/sada-dil ... ch/415976/
:drink:
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé