CHECK kontrolka

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

CHECK kontrolka

Příspěvekod tony1238 » 02.10.2011 22:42

Pozdrvujem všetky . som tu novy . mam kiu carens 2004 2CRDi. začala mi svietit kontrolka CHECK orandžova . asi pred pol rokom som vymenil palivovy filter a prestalo mi to svietit no ale asi pred dvoma tyždnami mi to znova začalo svietit . vymenil som znova palivovy filter a prestalo to svietit . no lenže dneska som najazdil asi pedesiat km a po odstaveni motora a asi dvojhodinovej prestavky sa po naštartovani znova rozsvietila .prešiel som znova asi 60km a odstavil som auto v takom strmšom kopci pred domom a po piatich minutach som znova naštartoval a prestalo mi to znova svietit a už mi to nesvieti . ale bojim sa že mi to bude znova svietit . neviete mi niekto pordit čo by to mohlo byt . nebude to daky snimač pokazeny alebo niečo take ???dakujem vopred za každu radu :)
tony1238 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: CHECK kontrolka

Příspěvekod Berka » 02.10.2011 22:53

Je tam někde zvlášť kontrolka na vodu ve filtru? Pokud ano, tak s tím možná ten filtr vůbec nesouvisí. Ta kontrolka může znamenat 50 dalších věcí, diagnostice v servisu se asi nevyhneš.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: CHECK kontrolka

Příspěvekod 71Jany71 » 04.10.2011 16:50

Neviem, ako je to s dieslom. Otcovi to svietilo na Hyundai Elantra-e. Bola chybná lambda sonda :|
KIA RIO SEDAN 12/2006 1,4 71kw 122 000km 6,2 - 6,8 l/100km v lete do 7,7 v zime
Uživatelský avatar
71Jany71 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 4
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: SK  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2006)
122000 km @ 6.8 l/100km

Re: CHECK kontrolka

Příspěvekod tony1238 » 07.10.2011 22:31

ahojte .tak neviem či tam mam osobitne čidlo na vodu ale asi nie . a tiež si myslim čo to možu byt viacej chyb. dufam že pridem na to . dakujem
tony1238 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

Re: CHECK kontrolka

Příspěvekod romanTT » 17.10.2011 12:50

to cidlo na vodu vo filtri tam urcite mas a je tam dokonca aj vypustaci srob na filtry teda na tzv. usazovak. Ale nejak sa mi nechce verit ze by si tam mal za taku kratku dobu vodu. mudra prirucka vravy
PALIVOVÝ FILTR A
USAZOVÁK (PRO
DIESELOVÝ MOTOR)
Usazovák v palivovém filtru hraje
důležitou úlohu při odlučování vody z
paliva, která se shromažďuje na jeho
dně.
Když se v usazováku nahromadí
voda, rozsvítí se varovná kontrolka
při klíči zapalování v poloze “ON”.
UPOZORNĚNÍ
Pokud se voda nahromaděná v
usazováku nevypouští ve správnou
dobu, může to průchodem
vody palivovým filtrem způsobit
poškození důležitých dílů, jako na
příklad pístu čerpadla.
Vypuštění Vody ze Usazováky
• Umístěte pod usazováku jímku na
vodu.
• Odstraňte vypouštěcí zátku a
vypusťte vodu.
• Po vypuštění vody bezpečně utáhněte
vypouštěcí zátku.
• Po spuštění motoru zkontrolujte,
zda kontrolka usazováku je zhasnutá.
romanTT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 3
Registrován: 22.10.2010
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
130000 km @ 0 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé