Common Rail

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Common Rail

Příspěvekod Jany » 02.12.2011 19:47

Počul som veľa kritiky na Common Rail ani neviem či moj Carens r.v.2008 ma CR 2 alebo 3 generacie čiže piezo el.pri jednom cikly až 5 vstreky,ale vraj preto je vyššia spotreba v meste sa neviem dostať na svojom dizlaku pod 8l.Vie niekto čo pomože trebars Chiptuning.
Jany Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 26.11.2011
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Common Rail

Příspěvekod Mareman » 05.11.2013 19:12

Pochybuju, že něco překoná negativně můj tříválcový commonrail co mám v Hyu Matrix 01. Je to líný, nejede to, díky třem válcům je to nevyvážený, udrncaný, nekomfortní.....a ještě jsem jezdil přes 7l..... V Carensu mám benzina 1,6 GDi.......motor není slyšet a byť to taky není žádná raketa, alespoň to má slušný komfort chodu......
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

Re: Common Rail

Příspěvekod Tony » 06.11.2013 09:03

sorry ale co jsi čekal od 3 válce a ještě k tomu v dieselu? Tady to zelené snižování objemů a válců je největší *** co kdy kdo vymyslel... Sám vidíš, že spotřeba jako u 3 litru a dynamika jako na kole...

CR má obecně vyšší spotřebu než třeba staré TDI, ale nesrovnatelně lepší kultivovanost chodu a menší turbo díry. Problém s 8 litry spíše hledej v tom, že máš MPV, které má aerodynamiku jako dodávka... :-( chip pomůže určitě, ale nepočítej s více jak 0,5-1 litrem (vlastní zkušenost u ceeda). Jestli to chceš jen kvůli spotřeby tak pohledej nějakou dobrou cenu. Já do toho šel kvůli dynamiky a spotřeba byla jen odměna :-)
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Common Rail

Příspěvekod Mareman » 06.11.2013 09:24

Já od toho nečekal nic moc. Matrix jsem kupoval kvůli výhodné ceně v kombinaci s tím, že jsem znal majitele který ho měl od nova a potřeboval jsem variabilní auto kvůli rodině. Ten motor byla defacto první generace korejskýho dízlu vůbec. Dlouho mu trvalo než se vůbec pohnul z 8mi litrů, prostě město, mimo město, dálnice.....pořád byl +- 8 litrů, reklamoval to mockrát a jen krčili rameny. Já to auto kupoval se 135 000km, už to mělo vyměněný vstřiky, nízkotlaký čerpadlo v nádrži a mě hned čekal repas vysokotlakýho čerpadla za asi 8 tisíc. To auto celou dobu bylo servisovaný Hyundaiem, dodneška nikdo nepřišel na to proč to v zimě špatně startuje, jediný co už zbývá vyměnit jsou leda zase vstřiky. Vzhledem k tomu, že najezdím hodně po městě a mám nájezd tak +- 12 tisíc ročně, tak těch 7 litrů na malý MPV nebylo tak hrozný. Nicméně výhod dízlu jsem si moc neužil a u novýho auta díky vyšší pořizovací ceně, DFP a malému ročnímu nájezdu pro mě ztratila nafta smysl. Proto jsem vzal benzin GDi se kterým doufám ve svým režimu město/dálnice pod 8 litrů a komfort jízdy je nesrovnatelný.
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

Re: Common Rail

Příspěvekod Tony » 06.11.2013 16:26

možná palivo? nízké cetanové číslo či palivo bez aditiv?
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé