problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod tony1238 » 10.02.2012 20:59

ahoj všetci . mam kiu carens II nafta . mam teraz problem zo štartovanim v mrazoch . neviete mi niekto proradit ??? od -9 sa mi už neda štartovat . baterka je dobra žaviace sviečky tak isto , aj vstreky su v poriadku. skušal som ho rozmrazovat a pomohlo to . fukal som teply vzduch na palivovy filter a pomohlo to a naštartoval . potom som tam nalial aj daky pripravok proti tuhnutiu nafty a vymenil aj palivovy filter ale stale to nezabralo . nevie mi niekto proradit či tam nie je nieaky ohrav nafty a ak je tak kde to najdem . každa rada mi bude dobra . DAKUJEM :D :D
:D
tony1238 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod Prokeš » 11.02.2012 12:06

no a jakou naftu tankuješ, u koho ,skus jinou pumpu značkovou,sám mám u nás v Česku nejlepší zkušenost s OMV s touto naftou( CHRANI VAŠE AUTO AŽ DO -35˚C. Maxxmotion OMV Premium Diesel)jináč tankuji v Rakousku,tak to skus protože si už udělal asi vše co píšeš,jináč u nás -22 stupně a na votočení takže zatím spokojenost, jináč ty přípravky co tam píšeš tak ty se tam musej dát předem a ne až když mrzne protože se to nepromíchá a nemá to žádný efekt ,tak ahoj... :thu:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod PARIK » 11.02.2012 19:47

Mam CEED 2008 a má předehřev nafty na palivovém filtru z výroby.Minulí týden taky nechtěl startovat.Měnily mi všechny čtyři žhavící svíčky.Taky prvně říkaly jakou naftu tankuji,když jsem tvrdil že naftou to není,protože mé druhé auto startuje normálně tak to přeměřily a koukaly.
PARIK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  
Registrován: 14.05.2008
Bydliště: Hrbov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
14500 km @ 5.2 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod Berka » 11.02.2012 20:16

Co se týká vyhřívanéno filtru, nejsem si tím právě jistý. Opravdu je filtr u ceeda vyhřívaný? Není ten kabel jen ke snímači vody ve filtru? Já zatím startuju bez problémů. Dnes bylo ráno -24 °C a motor naskočil po nažhavení okamžitě. Jen na baterce bylo znát že ji mráz dává zabrat.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod runis » 11.02.2012 22:31

Tak jsem četl na I-dnes, že se řidiči dieselů dělí na ty co jim již auto zamrzlo a na ty co jim teprve zamrzne. Minulý týden jsem měl -22°C a nastartovalo to. Dokonce několikrát. Dnes ráno -20°C a motor točí, žhaví, rádio hraje, stěrače stírají, ale EEE! Nafta kaput! A to jsem pro jistotu tankoval u Benziny Vervu a do nádrže dal 6 odměrek VIFu. Takže by to mělo být OK. Čerpadlářka říkala, že řidiči mají dle tabulek být s Vervou schopni nastartovat do -27°C. No a dnes ráno jen -20°C a NIC! :-( Teď Venga čeká ve studené garáži na jaro. A to ještě nevím, zda nebudu muset měnit palivový filtr. Kolik to vůbec stojí s prací? :-(
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod Prokeš » 12.02.2012 09:31

Takže cena je ORIGINAL HERTH+BUSS filtr 932 kč plus práce takže tak 1400kč s prací, ale uděláš to aj sám.... :sleep:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod tony1238 » 12.02.2012 09:39

no naftu som pered tym dotakoval ani neviem od koho . teraz som hu všetku vyjazdil //včera/do dna uplneho až som sa bal či nebudem aj tlačit k pumpe :D . už som tam natankoval zo SHELLky Vpower diezel a som zvedavy čo to bude . len teraz sa mi nechce ist do tej kosi tak pojdem skusit neskoršie a dam vediet
:)
tony1238 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod runis » 12.02.2012 10:23

V Čechách párkráte nachytali Shelku, že prodává jednu z horších naft. Na zapádě je jejich nafta nejlepší, ale u nás to je bída. Chlubí se stejným standartem po celé Evropě, ale to platí jen u benzínu. U nafty ne. Z těch testů vycházela nejlépe nafta u OMV, Benziny a Euro Oil-Čepro. No a vidíte! Benzina Verva a VIF a ....... NEJEDE! :-( Navíc vůbec, ale vůbec nemám čas se tím teď zaobírat, potřebuji, aby to jezdilo a ne stálo! Teď někdy byla diskuze v TV, kde snad měli dopravci, pumpaři bombardovat nějakého ministra, ohledně spotřební daně a kvality paliv. Ptali se, jak je možné, že je daň snad nejvyšší v Evropě a kvalita taková bída. Němci, Rakousko, dokonce i Polsko jezdí s naftou bez problému, jen u nás zamrzá a je ještě nekřesťanský drahá!!! Nekoukal jsem na to, ale dle reakce několika lidí, co to viděli, jsem nabyl takového dojmu, který jsem jen trochu zkrátil a výše prezentuji.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod rudolf.tomka » 12.02.2012 10:42

kluci moc Vás s tými nafťakmi v tejto arktickej zime ľutujem :( , neštartuje, slabo topí, vyššia spotreba, výmeny žhavičov, filtrov ... jooooj zlatý benzín , až na tú cenu :cry: , ale nejako to zvládnite, kým príde vaš čas ... :drink: :kia: :SK: :CZ:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod safi » 12.02.2012 13:21

Za seba môžem toľko: Ranné štarty boli túto zimu u mňa do -20°C. Zakaždým bez problémov. pri tých -20 už zhasli kontrolky , ale motor chytil hneď. Pri vyšších teplotách OK. Tankujem Shell bežnú naftu /nie VPOWER/ + 40ml VIF na 40l nafty. Pokiaľ nie je po ruke shell , lejem Slovnaft. Ručička teploty motora dostúpa na svoju teplotu tak asi po 10km jazdy. Túto zimu už snáď väčšia zima nebude a koncom leta sa asi bude treba venovať baterke aby nevypovedala o rok v najväčších mrazoch.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod runis » 12.02.2012 14:36

Do teď jsem také neměl žádný problém. Několikráte bylo -23 i -25°C a nastartovalo to. Vždy jsem dával Vif a nafta byla buď od Euro Oil, nebo Benzina Top Q. Teď z obavy z velkých mrazů jsem natankoval 3/4 nádrže u Benziny Verva Diesel a dal skoro 120 ml Vifu. Píši ve velkých mrazech 2-3 násobek i více není na závadu. Byl jsem na tom trojnásobku a s kombinací s Vervou při -20°C v práci kaput. Teď jsem to konečně rozmrazil. Pod autem 6 fénu od sousedek a pro jistotu ještě rychlovarná konvice. :-) Ne, kecám! Teplomet s 1200W nestačil ohřát garáž ani přes noc, jak je vymrzlá, tak dopoledne nastoupil průmyslový naftový "teplomet" s rukávem. Ten jsem hodil pod auto a nasměroval na podlahu. Po asi 45 min. to naskočilo. Pak dalších 15 min na místě v garáži a potom jsem jel na OMV pro tu jejich naftu do -35°C. Té mi ale vlezlo jen 11,6 l do nádrže. Pak jsem to projel cca. 30 km a kličkoval, ať se to promíchá. :-) No ještě dodám, že vždy tankují do plné nádrže. Ale už tomu nevěřím. Snad jsem si letošní smůlu již vybral....
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod Berka » 12.02.2012 14:46

Problém možná může být ten, že paliva Verva Diesel se neprodá tolik a tudíž mohla pocházet ještě z doby kdy nebyl tak silný mráz a měla jen standardní odolnost. U běžné nafty došlo mezitím k několikátému závozu a výrobce mohl nahradit dočasně klasickou naftu naftou arktickou a je tudíž odolnější k mrazům. Arktická nafta se vyznačuje čirou barvou (téměř jako voda) a je velmi řídká i v těchto mrazech.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod čerťák » 12.02.2012 15:19

Zdravim pánové, :D . Taky jsem mněl problemy se startováním už vloni a letos na podzim jsem vyměnil žhavičky NGK a ty původní byly všechny spálený.Do -5 to startovalo bez problému ale když bylo víc tak to chytlo ale chvilku se to hádalo.Teď jsem byl minulý týden na horách a bylo -20a stál jsem tam celý týden . Před odjezdem jsem to ráno natočil a bez problémů.Točilo to akorát o chvilku déle než obvikle.A to mám jeden vstřik už delší dobu nějakej zvenku poblitej a ještě jsem se nedostal udělat asi nějaký repas.Jezdim na naftu od Globusu a leju tam podle oka aditiv Sheron.Míval jsem Forda a tam když přišla takováhle zima tak jsem dával na nádrž tak 5litrů benzínu a startoval jako hrom,ale tady nevim asi bych se bál :) .Snad už mrazy přejdou a bude líp.Čauky :evil: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod tony1238 » 12.02.2012 16:12

no nič aj tak som nenaštartoval . a nemam ani nervi sa dneska okolo toho točit :( . neviete mi niekto ešte pradit či sa tam neohrieva nafta niekde nieakym ohrievačom . či tam niečo take je????? Lebo fak si už neviem dat rady . už aby boli tieto mrazi preč
tony1238 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

Re: problemy zo štartovanim pri minusovych teplotach

Příspěvekod čerťák » 12.02.2012 16:20

Pokud vim, tak tam žádný předehřev nafty neni. Nemáš prasklou pojistku na žhav . svíčky. Jinak pokud přez den klesne teplota na nějakejch -5 na sluníčku i víc tak to musí jít nastartovat.Tam musí bejt jiná závada. když točíš tak to nemá ani snahu zakuckat a nebo je to uplně mrtvý :evil: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé