špatné startování.

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

špatné startování.

Příspěvekod špajda » 08.03.2012 18:18

Potřeboval bych poradit mám Kiu Carens 2.0 CRDI II a asi tak od listopadu kdy začala klesat teplota pod nulu mám problém se startováním. Tento problém se projevuje už i při teplotách nad 0. Startér točí a nic motor naskočí až asi tak po 3 min stálého točení, baterka je rok stará takže v poho, žhaviče jsme dával nové a stále nic. Jako by tam nechtěla jít nafta. Naftu jsem už zkoušel i tankovat jinde. Trisky jsou vyčištěné cca před rokem a naftovej filtr to samé byl měnět cca před rokem a půl. Nemáte někdo zkušenosti čím by to mohlo být. díky.
špajda Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 08.03.2012
Bydliště: dešov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: špatné startování.

Příspěvekod Svobi » 22.04.2012 11:25

Vstrik neudrzi tlak a pousti naftu do prepadu . Potreba repas vstriku .
Pokud uz to mas tolik tak bys to mel videt ,kdyz sundas prepadovou hadicku u vstriku a zapnes klicek tak by pri dobrem vstriku nemela od tamtud tect nafta . Az pri startovani muze ,ale nejakej bude poustet o hodne vic.
Svobi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 2
Registrován: 07.11.2009
Bydliště: Habartov  Czech Republic (cz)

Re: špatné startování.

Příspěvekod Katikakus » 22.04.2012 22:24

Zkontroluj starter. Podobne se projevuje porucha starteru - nevysune pastorek.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: špatné startování.

Příspěvekod Mareman » 06.11.2013 09:35

Já se se špatnýma startama v zimě potýkal u CRDi u Hyundaie pět let. Postupně byly odstraněný všechny různý pravděpodobný příčiny (repas vysokotlakýho čerpadla, vyměněný názkotlaký čerpadlo, vyměněný žhaviče, baterka, repase startéru, nakonec i přetěsněný vstřiky který prolínaly ven) Takže nakonec už zbyly jen vstřiky.....a na to jsem se při zbytkové ceně auta vykašlal a raději trpěl :-) Ale já teda když měl baterku ok, tak jsem točil třeba 5-10 vteřin v těch největších mrazech a pak to blaflo...... Paradoxně hůř mi to startovalo při 10 stupních nad nulou než v nule. Další dobrodružství pak bylo v teplotách -10 -20 ...
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé