Problém pri radení CDRi.2 83kW

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod djoze@szm.sk » 23.11.2012 16:29

Nazdar!
Chcem poprosiť o pomoc,radu na moju Kiu Carens 2 Cdri 83kW r.v.2005 na ktorej mám problém zo zariadením 3 prevodového stupňa. Chová sa to tak že keď radím trojku musím všelijako pohybovať rýchlostnou pákou v ľavo,pravo kým tam skočí.Alebo potlačím radiacu páku hore a čakám kým tam skočí sama,ale stratím rýchlosť natoľko že znova musím podradiť na dvojku a pokus na trojku zopakovať.Teraz keď je chladnejšie je to horšie a zlepší sa to až po zohriaty motora,ale len tak že niekedy tam padne sama a dakedy radím a radím a nemôžem tam tu trojku dostať.
Skúšal som radiť aj s medziplinom výsledok úplné stejný.
Motor ma najazdené 78000 olej v prevodovke som menil podľa špecifikácie. Je možné aby boli zle synchrónny? Premýšľal som nad lanovodmi len nepoznám ako pracujú.Proste zdá sa že nejaký komponent zostáva visieť a brány tej trojke tam skočiť.
Ďakujem .
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod Belan » 24.11.2012 19:45

Pozdravujem Ťa Jozef. Pokiaľ si spomínam, pri výmene oleja v prevodovke bol v starom oleji lubrikant, pravdepodobne z oteru kovových častí. Kľudne môžu byť niektoré súčiastky opotrebené tak, že to blbne. Ja mám tiež najazdených cca 85 tisíc km a nejde mi zaradiť zo 4. stupňa 3. stupeň. Vyriešil som to medziplynom. Ktovie aký vodič na aute jazdil pred Tebou. Moje mala žena s malými deťmi. Ak jazdila na nízke otáčky tak sa nečudujem že prevodovka je v takom stave. Keď čítam príspevky členov tak mám taký dojem, že kvalita týchto áut nie je najlepšia.
Belan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 3
Registrován: 30.03.2012
Bydliště: hronska breznica  Slovakia (sk)

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod djoze@szm.sk » 25.11.2012 11:16

Nazdar Belan!
No máš pravdu tieto autáky - moc treba prižmúriť oko.Ale keď čítam tvoje príspevky ja som zatiaľ na tom lepšie a dúfam že tak aj zostane.
Píšem a hľadám niekoho čo už prevodovku mal vonku.Už som dostal radu ako pozrieť lanovody,tak uvidím.
Maj sa!
ďakujem za odpoveď.
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod djoze@szm.sk » 11.05.2013 20:01

Problém vyriešený.
Tak som sa pustil do prevodovky sám.
Jednoznačne materiál totál "šmejd".
Podrobnosti vypisovať nebudem ak chcete niečo vediet napíšte.
Foto hovorí za seba. :thd: :kia: :thd:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod jarlen62 » 26.06.2013 18:53

mě jednoho dne nešel zařadit 4 stupeň.Autorizovaný servis opravil (vadný synchron) se spojkou,která rezonovala 27 tisíc :(
jarlen62 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 7.2 l/100km

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod djoze@szm.sk » 27.06.2013 12:29

Ďakujem za osobný poznatok.
Jednoznačne s touto prevodovkou treba radit šetrne a citlivo.Prekvapuje ma tie najazdené kilometre.Ja mam ešte jednu takúto prevodovku na predaj v bazáre a je zarážajúce koľko majiteľov ma s tím problém.
Jeden pan prišiel ku mne že ma vadnú trojku - no priniesol synchrón zo štvorky,chýbal-bol odlomený ten aretovací stĺpik synch.krúžku.Potom sme pozreli celé súkolie aj trojka bola v háji.
Ale zaujímavé je,že na ten zlomený 4 synchrón mu to radilo dobre.
Môj poznatok - zatiaľ : trojka - odchádza synchrón (opotrebený,alebo ako mne sa rozpadne)
štvorka - praskne pri tom stĺpiku a zle sa radí - alebo sa odlomí cely a zaradíš bez problému.

Ešte o tej spojke :Ano ja som spojku menil s prevodovkou - auto stíchlo - robil to náboj lamely bol vylagrovany aj 2-3 stupne.Tu je treba 50km/hod chodiť na 3 a vyhýbať sa jazde kritických otáčkach okolo 1550 - 1700 asi.Ta lamela nedokáže vyhladiť tie torzné kmity motora a naviac nepriamo sa to všetko prenesie na prevodovku a zasa sme....... a tak dokola.
Toľko asi majte sa !!!
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod baloo » 14.08.2013 09:10

Ahoh lidi, tak přidám také jeden poznatek do placu. Mám také problém s řazením 4.stupně. Pomalu ani silou tam nejde. Musím s pákou rychleji "švihnout" a rychlost tam vyloženě vrazit, přičemž se ozve ošklivý drnčivý/chroupavý zvuk. Při jízdě je to znatelně lepší, než když zkouším zařadit při stání. To tam nejde vůbec.
Příští týden s tím jedu na rozebrání do servisu, tak mám obavy co vše najdou. Potom dám samozřejmě vědět kde byl u mě problém.
Jinak mám také problém s drnčením spojky kolem 1700ot/min a chystám se na výměnu celé sady. Celkem mám najeto necelých 150tkm.
KIA Carens II 2.0 CRDi EX 83kW
Uživatelský avatar
baloo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  Témata: 2
Registrován: 10.12.2009
Bydliště: Český Krumlov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2) Organizátor srazu (1)

Kia Carens II (2003)
144000 km @ 0 l/100km

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod baloo » 04.09.2013 12:04

Tak budu mít asi stejnou zkušenost jako jarlen62. Po včerejší návštěvě autorizovaného servisu Balkar v ČB mě bude oprava předběžně stát necelých 30t Kč. Po opravě nafotím díly a podělím se o jejich stav.
Jinak bude vyměněno několik dílů v převodovce (hlavní problém v synchronu - prasklé kolečko + dosti opotřebované ozubené kolo na 4. stupni) a dále celá spojková sada, která rezonovala.
KIA Carens II 2.0 CRDi EX 83kW
Uživatelský avatar
baloo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  Témata: 2
Registrován: 10.12.2009
Bydliště: Český Krumlov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2) Organizátor srazu (1)

Kia Carens II (2003)
144000 km @ 0 l/100km

Re: Problém pri radení CDRi.2 83kW

Příspěvekod baloo » 10.09.2013 10:29

Tak je převodovka opět složená a připravená k montáži na auto. Také je namontovaná nová spojková sada. Jsem zvědav, jestli se vyřeší i problém s drnčením...
Jakmile si auto vyzvednu, nahraju ještě fotky vadných vyměněných dílů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA Carens II 2.0 CRDi EX 83kW
Uživatelský avatar
baloo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  Témata: 2
Registrován: 10.12.2009
Bydliště: Český Krumlov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2) Organizátor srazu (1)

Kia Carens II (2003)
144000 km @ 0 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé