Ohřívače

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Ohřívače

Příspěvekod nocnik511 » 04.01.2008 17:01

mají čtyřválce CRDi -> 4pojistky-ohřívač PTC ?? Víte někdo, co přesně děláj ty ohřívače?


...taky viz téma...Carens...jak vám startuje?
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ohřívače

Příspěvekod snike » 04.01.2008 17:50

nocnik511 píše:mají čtyřválce CRDi -> 4pojistky-ohřívač PTC ?? Víte někdo, co přesně děláj ty ohřívače?


...taky viz téma...Carens...jak vám startuje?


PTC je přídavné elektrické topení ;-)

Positive Temperature Coefficient = přídavný elektrický topný prvek, řešící problém pomalejšího vyhřívání interiéru automobilů se vznětovým motorem, u nichž vzniká méně odpadního tepla a jejichž chladící kapalina se zahřívá pomaleji. PTC po spuštění studeného motoru a zapnutí topení rychleji vyhřívá interiér a zejména v chladném období výrazně zkracuje dobu vytřátí interiéru na požadovanou teplotu.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Ohřívače

Příspěvekod nocnik511 » 04.01.2008 17:59

snike píše:
nocnik511 píše:mají čtyřválce CRDi -> 4pojistky-ohřívač PTC ?? Víte někdo, co přesně děláj ty ohřívače?


...taky viz téma...Carens...jak vám startuje?


PTC je přídavné elektrické topení, které pomáhá u dieselů aby se motor rychleji ohřál ;-)



no jo snikeu :whistling: ...to jsem pochopil, že mi to neohřívá sedačky, ale co to ohřívá??...když to má evidentně souvislost s počtem válců resp. se vším, co má každéj válec svoje...pojistka na žhavící svíčky je jedna, ačkoli jsou 3= jeden el.okruh všech 3žhav.svíček....zajímalo by mě ale, jestli to PTC má souvislost se startováním, resp. se studeným startováním... :wink: :?:


:hurray: ha...si mě ňák předběéh....takže se startováním...resp.s žhavením to nemá nic moc společnýho, jestli jsem si to dobře vyložil....snad jen, když je motor resp. chlad.okruh ohřátéj, tak se PTC nezapínáj... :roll:
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

Re: Ohřívače

Příspěvekod snike » 04.01.2008 18:14

nocnik511 píše:no jo snikeu :whistling: ...to jsem pochopil, že mi to neohřívá sedačky, ale co to ohřívá??...když to má evidentně souvislost s počtem válců resp. se vším, co má každéj válec svoje...pojistka na žhavící svíčky je jedna, ačkoli jsou 3= jeden el.okruh všech 3žhav.svíček....zajímalo by mě ale, jestli to PTC má souvislost se startováním, resp. se studeným startováním... :wink: :?:


:hurray: ha...si mě ňák předběéh....takže se startováním...resp.s žhavením to nemá nic moc společnýho, jestli jsem si to dobře vyložil....snad jen, když je motor resp. chlad.okruh ohřátéj, tak se PTC nezapínáj... :roll:


Jo PTC funguje hlavně při studeném motoru ;-)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Ohřívače

Příspěvekod nocnik511 » 04.01.2008 18:18

snike píše:
nocnik511 píše:no jo snikeu :whistling: ...to jsem pochopil, že mi to neohřívá sedačky, ale co to ohřívá??...když to má evidentně souvislost s počtem válců resp. se vším, co má každéj válec svoje...pojistka na žhavící svíčky je jedna, ačkoli jsou 3= jeden el.okruh všech 3žhav.svíček....zajímalo by mě ale, jestli to PTC má souvislost se startováním, resp. se studeným startováním... :wink: :?:


:hurray: ha...si mě ňák předběéh....takže se startováním...resp.s žhavením to nemá nic moc společnýho, jestli jsem si to dobře vyložil....snad jen, když je motor resp. chlad.okruh ohřátéj, tak se PTC nezapínáj... :roll:


Jo PTC funguje hlavně při studeném motoru ;-)


...takže takovéj automatickéj "bufík" :sun: tak díky za info :-)
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

Re: Ohřívače

Příspěvekod geocomp » 14.06.2011 21:26

to topítko je v tý široký hadici na sání. Ohřívá vzduch zejména v studených měsících. Druhá topná spirála je u palivového filtru - ohřívá naftu. Proč? Především snadnější start - když mi v zimě odešly svíčky tak jsem nastartoval i v mrazu - sice na třetí točení, ale motor naskočil - stačí mít baterii v pořádku. Funguje to tak, že si motor nasaje ohřátý vzduch a teplou naftu - jenže ta nafta není hned - v potrubí za filtrem a ve vstřikovacím systému je studená - proto to trojité točení při startování v mrazu a bez svíček. Jak dorazí do vstřikovačů ohřátá nafta motor naběhne. Líbilo se mi že mě moje "Baculka" nenechala ve štychu v mrazivém ránu. :thu:
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Ohřívače

Příspěvekod čerťák » 16.06.2011 14:51

Čauky :D když mluvíte o těch ohřívačích v létě :) zkoušel jste někdo zjišťovat kolik vám funguje žhavících svíček? Někdy v zimě to překvapí a v tu dobu se to dá špatně měnit(vono se to mění blbě i teď hehe) stačí buď kleštákem změřit proud a nebo sundat pojistku a nějakym ampermetrem s bočníkem. Normálně tam teče 80A, na každou svíčku +-20A. Tak to zkuste. zdravim :evil: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé