Carens spotřeba u 2,0crdi

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Příspěvekod snike » 13.04.2008 13:06

Marek_Km píše:@Tony:
Jo zapomněl jsem napsat - Ceeda. A ten chip má mimo servis, mě tvrdil, že by to v servisu prý neměli poznat, že je to čiplé. Tomu sice moc nevěřím, ale budiž.


Pokud ti přečipují ŘJ tak to v servise samozřejmě poznají ;-) Pokud si nechal dát tu horší variantu chiptuningu Power Box a před příjezdem do servisu ho vyndá, pak nic nepoznají.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod greenca » 13.04.2008 23:19

snike píše:
Marek_Km píše:@Tony:
Jo zapomněl jsem napsat - Ceeda. A ten chip má mimo servis, mě tvrdil, že by to v servisu prý neměli poznat, že je to čiplé. Tomu sice moc nevěřím, ale budiž.


Pokud ti přečipují ŘJ tak to v servise samozřejmě poznají ;-) Pokud si nechal dát tu horší variantu chiptuningu Power Box a před příjezdem do servisu ho vyndá, pak nic nepoznají.


pokud se mu nestane nic na motoru a nebude to chtít reklamovat,tak to nikdo v servise řešit nebude
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Re: Carens spotřeba u 2,0crdi

Příspěvekod Návštěvník » 26.04.2008 21:54

emann píše:no mě se dnes ptal kolega v práci kolik mi bere ceéd,a když sem mu řekl že 5,5 tak průměrně,tak nechápal říkal mi že mu jeho auto bere 8,9l je to možný?má 6 rychlostní 2,0crdi,má někdo z vás takovou spotřebu?

Mám najeto 475Km 2.0CRDi 103kW a průměr mám 7.5l a nejsem žádnej spořílek davám mu od začátku co proto.
Jo a zapoměl jsem na maličkost mám to chipnutý takže 165PS :grin: :grin: :grin:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 24.07.2008 08:19

:SK: Nazdar, ja mám Carensa II 2.0 CRDi asi rok a spotrebu mám 7,5l. Ale jazdím 90% po meste. Minulý rok som bol v Chorvátsku, kde som najazdil cca 2200km a spotrebu som mal 5,6. Takže v podstate je to v pohode, tak ako som očakával, len tá cena nafty ....., odkedy mám Carensku, diesel išiel u nás o 7Sk/l hore. Mimochodom, mám najazdené 88 000 km.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod chrepet » 22.10.2008 00:42

Ahoj, 5.9.2008 jsem se stal majitelem Carens II 2.0 CRDI, r.v. 2003, najeto 88 000 a tak jsem párkrát změřil spotřebu abych věděl co mě čeká. Předem upozorňuji že nezávodim, ale rozhodně ani nezdržuji provoz, takový normální styl jízdy. Po městě ( Praha), jsem měřil čtyřikrá. Nejhorší výsledek byl 7.98 a nejlepší (poslední) 7.66. Coš si myslim že je dobrý :D . Ale o výkendu jsem jel s rodinou na moravu do Náměště a tak jsem změřil kolik to veme po dálnici. Jeli jsme ve čtyřech plus pes a pár zavadel , rychlost 130-140 a spotřeba 8.2 :-x , což jsem čekal teda míň. A tak se chci zeptat jestli máte někdo taky takovou zkušenost.
chrepet Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2003)
106000 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 22.10.2008 07:18

@chrepet

8,2? To si musel zle vypočítať. Nemôže ti to žrať viac na dialnici ako v meste (viď môj príspevok vyššie). A do Chorvátska som išiel full naložený a 3 v aute.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod chrepet » 22.10.2008 18:35

No bohužel jsem počítal dobře, proto mně to taky zarazilo :-x . Najel jsem 432km a dotankoval 35.25l, takže můj výpočet by mněl být dobře.
chrepet Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2003)
106000 km @ 7.1 l/100km

spotřeba

Příspěvekod geocomp » 22.10.2008 20:51

jezdím převážně město a spotřeba je taky kolem 8l/100km takže myslím že je to správně - II má "jen" kolem 84kW tak na dvoutunový auto je to tak akorát, měřil jsem loňskou zimu a teď jsem začal dělat dlouhodobé záznamy tak dám vědět jak to dopadlo. Ideální cestovní rychlost je do 110km/h nad 130km/h už docela chlastá, je dost znát že tam přeci jen není šestka. prostě jak se dostanete nad 2500otáček tak si vyžeňte broučky s peněženky. Zase není nad komfort prostorného vozu takže jsem vyšší spotřebu oželel. Teď budu měnit obutí a zároveň bude výměna lamely spojky - při 1600 otáčkách rachtá a prý to jsou ty pružiny opotřebované + výměna žároviček v parkovačkách. Možná by to chtělo kontrolu vstřikovačů ale to jen střílím do vzduchu, moc tomu nerozumím i když teda dělám ve strojírenství celý život tak si mezi některými řidiči připadám jako blondýna v obchodu s elektronikou. :lol:
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Příspěvekod chrepet » 23.10.2008 23:30

Aha, dík zkusim příště. Pojedu do 130 a dám vědět jaká byla spotřeba, ale myslim že máš pravdu že nad 130 to bude víc baštit :| . Fakt je že svezení je pěkný. A hlavně mam taky před výměnou vzduchovýho filtru tak třeba se to potom taky trochu zlepší :?:
chrepet Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2003)
106000 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod kiacarens » 27.10.2008 21:20

ja mam 2 litr diesel a at jezdim mesto nebo mimo, spotrebu mam neustale okolo 8,5 l. Tohle auto neni staveny na jezdeni pod otackama, a akorat tomu zacne tesne nad 1500 otackama drncet pruziny/lamela. Tohle auto s musi honit, jinak vas bude ocekavat poznavani mechaniku :-)
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

otáčky..

Příspěvekod geocomp » 27.10.2008 21:43

ideální otáčky jsou kolem 2000. Ideál pro zrychlení/hospodárnost provozu. Takže ve městě 50km/h na 3 stupeň, z kopečka klíďo za 4. Na dálnici při 5 tak těch 90-110km/h. Na 4 je 70km/h zlatý střed. Samozřejmě je dobré využívat vyšší komprese motoru k brzdění a udržování rychlosti z kopečka. To skutečně dost pomáhá ušetřit palivo i obložení brzd. Ve městě skutečně brzdím jen když chci zastavit nebo skutečně drasticky snížit rychlost ale nikdy nezapomínám podřadit, to dost pomáhá. Auto má pomalu 2 tuny a motor v poho udrží rychlost vozu kde třeba u Octavie musím brzdit a ta váží o dobrých 400kg míň !!!!


přdávám další info: po první vyježděné nádrži spotřeba 8.19 l/100km . Teď jsem vyměnil kola na zimní a zároveň nechal vyměnit lamelu spojky, nový typ už nemá ty pružiny ale silentbloky takže má tišší chod a hlavně nedrnčí a ani prý nezačne. Okamžitě jsem to prubnul a v poho jezdím na 1500 otáčkách a zkoušel jsem i míň. to už se ale vzpírá motor ale spojka k tomu tiše mlčí prostě nádhera. Vřele doporučuji výměnu kdo má stejný problém jako jsem měl já - na cca 1600 otáčkách to začalo strašně drnčet a dnes mám po starostech.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: otáčky..

Příspěvekod kiacarens » 05.11.2008 15:12

geocomp píše:ideální otáčky jsou kolem 2000. Ideál pro zrychlení/hospodárnost provozu. Takže ve městě 50km/h na 3 stupeň, z kopečka klíďo za 4. Na dálnici při 5 tak těch 90-110km/h. Na 4 je 70km/h zlatý střed. Samozřejmě je dobré využívat vyšší komprese motoru k brzdění a udržování rychlosti z kopečka. To skutečně dost pomáhá ušetřit palivo i obložení brzd. Ve městě skutečně brzdím jen když chci zastavit nebo skutečně drasticky snížit rychlost ale nikdy nezapomínám podřadit, to dost pomáhá. Auto má pomalu 2 tuny a motor v poho udrží rychlost vozu kde třeba u Octavie musím brzdit a ta váží o dobrých 400kg míň !!!!


přdávám další info: po první vyježděné nádrži spotřeba 8.19 l/100km . Teď jsem vyměnil kola na zimní a zároveň nechal vyměnit lamelu spojky, nový typ už nemá ty pružiny ale silentbloky takže má tišší chod a hlavně nedrnčí a ani prý nezačne. Okamžitě jsem to prubnul a v poho jezdím na 1500 otáčkách a zkoušel jsem i míň. to už se ale vzpírá motor ale spojka k tomu tiše mlčí prostě nádhera. Vřele doporučuji výměnu kdo má stejný problém jako jsem měl já - na cca 1600 otáčkách to začalo strašně drnčet a dnes mám po starostech.


Kolik jsi platil za material a vymenu? Co vsechno se meni? Ja mam stejnej problem a vymena me ceka...
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

drnčící spojka

Příspěvekod geocomp » 05.11.2008 23:14

mění se jen lamela spojky, jak jsem napsal nová má místo pružin silentbloky - utlumí to hluk i ve volnoběhu - prostě není kov co by drnčel a rezonoval. Lamela spojky vyšla na cca 3600 bez DPH + práce. Lepší se zeptat v autorizovaném servisu kolik za práci chtějí - to se může lišit. Mohu jen doporučit protože skutečně klesla spotřeba a to dost citelně. Zejména v situacích kdy jedete přes obec nebo někde kde to z nějakého důvodu nemůžete kalit. Prostě kde jsem jel 50km/h na 3. stupeň při 2000 ot. teď jezdím na 4. stupeň při 1500 otáčkách takže když není nějaký prudší kopeček tak si holka jen brouká. Zimáky mám pořádný špalky, když to jen tak šinu po hlavní městem je to celkem efektní zážitek na poslech. A spotřeba .... za pusinku. PS: diagnostiku a řešení navrhl pan Pavlů z AutoPavlů Liberec tímto jemu a jeho týmu zaměstnanců vřele děkuji za vše co pro zákazníky dělá.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: drnčící spojka

Příspěvekod kiacarens » 06.11.2008 20:43

geocomp píše:mění se jen lamela spojky, jak jsem napsal nová má místo pružin silentbloky - utlumí to hluk i ve volnoběhu - prostě není kov co by drnčel a rezonoval. Lamela spojky vyšla na cca 3600 bez DPH + práce. Lepší se zeptat v autorizovaném servisu kolik za práci chtějí - to se může lišit. Mohu jen doporučit protože skutečně klesla spotřeba a to dost citelně. Zejména v situacích kdy jedete přes obec nebo někde kde to z nějakého důvodu nemůžete kalit. Prostě kde jsem jel 50km/h na 3. stupeň při 2000 ot. teď jezdím na 4. stupeň při 1500 otáčkách takže když není nějaký prudší kopeček tak si holka jen brouká. Zimáky mám pořádný špalky, když to jen tak šinu po hlavní městem je to celkem efektní zážitek na poslech. A spotřeba .... za pusinku. PS: diagnostiku a řešení navrhl pan Pavlů z AutoPavlů Liberec tímto jemu a jeho týmu zaměstnanců vřele děkuji za vše co pro zákazníky dělá.


Dekuji za vycerpavajici odpoved, ja ted koukam rucicku stavu nadrze a nestacim se divit ... rucicka je milimetr nad pulkou a najeto pouze 200 km!!! :grin: masakr
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

nové měření

Příspěvekod geocomp » 03.10.2009 18:44

Tak a je to tady - najeto 588.8 km ...... dotankováno 42,42 l. tj. spotřeba 7,2l/100km . Díky nové lamele a možnosti jízdy na nižší otáčky klesla spotřeba o 1 litr nafty na 100 kilásků. Dost dobrý. :!:

PS.: Nezapomeňte že Carens nemá zas nějak super velkou nádrž - spíš bych řekl že menší než by měla být. Dojezd kolem 500-550 km na plnou není nijak hodně (myšleno do rozsvícení hladovýho voka ;) )
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé