Kde spojku levně?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Kde spojku levně?

Příspěvekod jiri.spilauer » 03.04.2017 16:46

Ahoj všem, poradíte, kde sehnat za příznivou cenu kompletní spojku i se setrvačníkem na Kiu Carens, r. v. 2008, CRDi 103 kWh? Ty ceny jsou docela šílený...... a nechci do toho rvát ranec peněz. Děkuji za tipy. J. Š.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod Beda » 03.04.2017 18:25

Cenu dilu mas ze servisu nebo odkud? Jestli chces nakupovat na internetu, tak mezi nejlevnejsi patri www.mroauto.cz a www.autodilos.cz :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod jiri.spilauer » 04.04.2017 11:35

Díky za tipy. Samozřejmě ceny mám zjištěný od lidí, kteří mají slevy v prodejních řetězcích jako třeba Bass autodíly, Auto Kelly aj. Sada s ložiskem se např. u LUKu pohybuje na netu kolem 6-7 tisíc, setrvačník taktéž, takže stejně jsem na min. 13 000 + práce. V Kie by chtěli za práci celkem 5 000, ale asi to tam dám se svými díly. Věřím, že by zručnej mechanik to udělal za poloviční cenu, ale je to poměrně dost práce, dost věcí prý musí ven, tak nevím, jestli bych to svěřil někomu, kdo nemá s Kiou zkušenost. Ty setrvačníky jsou teda věc! U všech starších aut jsem nikdy nic podobnýho neměl. Mimochodem, až přijde doba na vstřiky, co tam má vlastně Carens? Má Bosch nebo Delphi? To by bylo lepší, lze je prý repasovat (opravit). U Siemensu a Densa se prý musí koupit nový a to je kopa peněz. Asi patří do jinýho vlákna, omlouvám se.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod Beda » 04.04.2017 12:40

No ja ma doma pripravenou sadu na Santa Fe (setrvak, komplet spojka s loziskem i valcem) za cca 24tis., kupovat to v servisu, tak je to za dvojnasobek, ted jen cekam az mi da autorizovany servis termin, onemocnel jim jeden mechanik (asi ten sikovnejsi). Ale je pravda, ze se jim moc nechce delat z donesenych dilu ... nebudou mit za to takovy zisk :|

Cisla jakýchkoliv​ dilu jsem ti schopny zjistit dle VIN vozu.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod jiri.spilauer » 04.04.2017 17:17

Mně řekli, že mi nedají záruku..... Mohla by třeba vzniknout situace, že odejde díl a dojde ke sporu, zda to bylo vadnou součástkou nebo třeba špatně namontovanou. Na druhou stranu nevidím problém v tom, že odejde díl a já ho budu reklamovat tam, kde jsem ho koupil. Jenže ta práce.....znovu to rozebrat. Asi by se mnou vymetli a platil bych jí znova. Kdyby mi Kia nabídla relevantní cenu, nebudu spekulovat, ale jejich ceny jsou pro normálního smrtelníka z Marsu. Když jsem se ptal, za kolik by vyměnili rozvody, tak řekli 20 000 Kč. Řemen pak vypadá, že je pozlacenej. Zrealizoval jsem výměnu levnější cestou a vešel jsem se i s prací do 6000 Kč a to jsem volil celkem slušnej řemen Contitech.

Skrytý obsah může prohlížet pouze registrovaný uživatel fóra

a prosím tedy, zda mi zjistíš, jaký vstřiky na mém autě jsou. Pevně doufám, že Bosch :-) Díky
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod Beda » 04.04.2017 20:18

Vstrikovac ma originalni cislo 3380027400 kdyz jsem ho dal hledat na internetu, tak mi to hazi jako alternativy jen BOSCH vstrikovace, take to vypada, ze i original bude BOSCH :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod mv12 » 06.04.2017 08:14

A proč tu spojku prostě nevyměníte někde komplet, aby na ní drželi záruku tam? Určitě se dá najít spolehlivý servis, byť to dnes není lehké...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod Beda » 06.04.2017 18:39

Servis hadam bude drzet zaruku leda na praci, kdyz si doneses vlastni dily. Byli by sami proti sobe dat zaruku i na cizi dily. A najit servis, ktery by si rad nevydelal na dodanych dilech a chtel platit jen za praci taky neni zrovna dost :no:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod jozzo » 06.04.2017 19:53

Vy by ste menily donesene diely keby ste mali servis? Sam som zivnostnik a plne ich chapem,ze to nechcu robit. Servisov je vela, internet mame vsetci, znamych, referencie atd. Poznam ludi, co cestuju za dobrym mechanikom vyse 100 km a cakaju do vecera na opravu. Moj mechanik doda diely za cenu, ktoru by som zaplatil na pulte ja. Ma mnozstevne zlavy, co mu idu do vrecka. Dnes to je samy špekulant. Kupim na nete supr lacnu vec a idem do servisu nech mi to vymeni a este chcem na to aj záruku. Ano, kup si, ale vymen si to sam doma. Toto robim ja osobne a nemam vobec odvahu s tym liezt do servisu. Su veci, ktore niesom schopny doma spravit, i ked som sa tym volakedy zivil, na zemi na dvore nespravim. Za ten cas co mi to robi mechanik mam svoj kseft a kazdy robi to co ho ziví. Samozrejme, ked nevedia co pytat za diely, idem prec,inde. Bol som s kamosom nedavno v jednom servise u jeho znameho a tiez zabil cenu za diely. Nuz som mu poradil, nech zmeni dodavatela, lebo je drahý. Vybral som mobil, natukal moj e-shop a cumel ako puk. Reku bud si neschopny a kupujes draho alebo chces oebat cloveka na dieloch raz tolko. Zavolaj si opravara pracky domov, nech ju napichne, zdiagnostikuje a povie co jej je. A ty si potom objednaj diely z netu a potom on nech sa vrati a ti to posklada. Nezda sa vam to chore?
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 611  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod jiri.spilauer » 15.04.2017 11:07

S vaším názorem se dá i nedá souhlasit. Mně v Kie řekli, že s tím nemají problém, ale nedají mi záruku, což mi nevadí, ale to naprosto chápu, byli by blázni, kdyby mi na to dali záruku. Navíc, to by byl můj problém, kdyby se mi něco na spojce podělalo a já bych letěl k nim a chtěl to zadarmo odstranit. Musel bych zaplatit práci znovu a díl vyreklamovat tam, kde jsem ho pořídil. Já jim za práci nezůstanu nic dlužný a chtějí za ní 5000 a to si myslím, že je slušná cena vzhledem k tomu, co všechno budou dělat.

Buď výměna spojky v autorizovaném servisu Kia, kde získáte plnou záruku na vše, ale řádně si za to zaplatíte a to opravdu řádně, nebo výměna spojky v podstatě u kohokoliv z vlastních dílů. Nevím, jakou cenu by měl dnes můj Carens.....130 000? V Kie mi nabídli výměnu spojky i s prací za cca 40 000 Kč a na dotaz, zda by mohli dát alternativu, tak řekli, že ne, že jen originál. Přijde vám to efektivní udělat běžný servisní úkon u auta s cenou 13000 za 40000? Mně tedy ne.

Nemyslím si, že proto jsem spekulant, chci ušetřit, protože cpát do auta nechci víc než je nutné a potřebné. Jsou daleko důležitější věci.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Kde spojku levně?

Příspěvekod jiri.spilauer » 15.04.2017 11:09

mv12 píše:A proč tu spojku prostě nevyměníte někde komplet, aby na ní drželi záruku tam? Určitě se dá najít spolehlivý servis, byť to dnes není lehké...


Kdybych o takovém věděl, nebudu se ptát zde na fóru :)
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé