Ruční brzda - Carens II 2005

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Richie83 » 18.01.2013 22:58

Zdravím :kia: Carensáci,
před nedávnem (říjen 2012) jsem se stal také majitelem tohoto skvostu a tudíž i pravidelným návštěvníkem tohoto fóra. A chtěl jsem se zeptat, jak moc účinná je vaše ruční brzda. Já abych se přiznal, tak když jí dám do max. polohy, tak se jí moc brzdit nechce. Z mírného kopce (vím, široký pojem) se auto horko těžko udrží. Jelikož i u nás začal padat sníh :snow: (Steyr, Austria), tak jsem dnes zkusil, jestli se kola "utrhnou". Bohužel, auto prázdné, rychlost cca. 10km/h možná míň, vrstva uježděného sněhu a kola se točila smělě dál. Jináč brzdy na brzdový pedál reagují. Obložení se na zadku sjíždí na vnitřních stranách jen z poloviny, vnejší strany mají o něco větší záběr, ale né celý, vše je rozhýbané a fungující. Může to být tím, že obložení funguje jen na "poloviční" ploše? A nebo mohou být "špatné" lanovody a natahují se? Našel jsem mezi sedačkama pod táhlem ruční brzdy dotahovací šroub, ale i tento je dotažen na max. Jelikož je zima, tak nebylo moc možností se na tomu podívat více na zoubek, ale hned jak se trochu oteplí, jdu na to. Přeci jen je to ruční brzda a mám rád, když se na tuto brzdu mohu spolehnout :!: . Sice vím, že to je trochu těžší auto, ale oproti mému předchozímu ( Citroen Xantia "97), to zase není o moc a tam byl účinek mnohem znatelnější. Každopadně děkuji za jakoukoliv radu a pomoc. Jelikož je zima, tak jsem nemohl celé autí prozkoumat více a stát se i větším přispěvovatelem do :kia: fóra.

Mnoho štastných km bez nehody a pěkný víkend přeje Richie

P.S.: Omlouvám se adminům, pokud je již někde toto řešeno, ať zařadí příspěvek do příslušného vlákna. :thu:
Kia Carens II 2.0 CDRi EX, stříbrná,
Uživatelský avatar
Richie83 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 15.11.2012
Bydliště: Steyr  Austria (at)

Kia Carens II (2005)
83000 km @ 7.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Stefi » 18.01.2013 23:33

:? Myslím že Carens , má zadní brzdy řešen jak Cee´d, to znamená, že ručka je bubnová, a nemá nic společné z provozní brzdov, nepůsobí na destičky , ale na pakny uvnitř bubnu....viz kotouč s bubnem, tvojí zadní brzdy :roll:
Kotouč, zadek, Carens 2005.JPG
, a bude třeba vyměnit čelisti :shock:
celisti.JPG
, většinou spuchří a pak se rozsypou, párkrát popojedeš na ručku a jeto.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Beda » 19.01.2013 00:00

Netusim jestli je rucni brzda u Carensu resena pres desticky, ale pokavad ano, tak te nejspis bude cekat vymena desek, kdyz brzdi jen casti. Jestli je, ale vzadu velky kotouc i s bubnem v kterem jsou pakny od rucky, pak je treba sundat kotouc a kouknout jak jsou na tom a nastavit jejich rozevreni samostavem, aby vic zabiraly.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Richie83 » 19.01.2013 00:22

To Stefi: no teď jsi mě teda zaskočil, vzpomínám si, že když jsme to nedávno kontrolně rozebíraly, že o něčem takovém se známý zmiňoval, ale také to 100% nemohl potvrdit. Mno pokud to bude jak hovoříš, tak asi tuším co mě čeká. Nedá mi to, a až budu příští víkend v ČR u rodičů v garáži, tak na to juknu. Safra, to jsou mi novinky. Jak tak zjišťuji, vybírám si samý "lepší" auta ;) Předchozí Xantie měla zase ručku na přední nápravu. :x

To Beda: Měnit destičky to byla až ta nejkrajnější nouze. Ale do 3 měsíců se na to dostane. Čeká mě technická a přehlášení do Rakous. Takže to pak půjde komplet. :shock:

Každopádně kluci, děkuji za info a pomoc. :thu:
Kia Carens II 2.0 CDRi EX, stříbrná,
Uživatelský avatar
Richie83 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 15.11.2012
Bydliště: Steyr  Austria (at)

Kia Carens II (2005)
83000 km @ 7.7 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Beda » 19.01.2013 01:09

Tak jsem koukal na provedeni a v tvem roce existovaly Carensy jak s kotoucovymi brzdami vzadu, kdy rucka je napojena na trmen s destickami, tak auta pouze s bubnovymi brzdami vzadu. Podle popisu spadas do prvni varianty, takze jestli to nebrzdi, tak je treba utahnout lanovody a nejspis vymenit desticky, kdyz plne nesedi.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod čerťák » 19.01.2013 11:11

Nazdar kamaráde :D .Mám tu samou Carensku jako ty. Jelikož se mi zdálo to brždění ručky taky naprd (při parkování to jde ale zkusit za jízdy i pomalé zastavit na ručku katastrofa). Tak jsem si řek jdu do toho.Dal jsem nové kotouče,nové destičky,rozebral a promazal lanovody a mechaniku u brzdy tu páčku,vyndal písty z brzdičů dal nové gumičky a prachovky a výsledek prakticky stejný . Nastavil pod ručkou krátký chod ale stejně nanic.Asi ruční kotoučová brzda všeobecně brzdí naprd.Tak to je moje zkušenost.Zdravim :evil: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Richie83 » 19.01.2013 16:42

Zdravím kluci,
a člověk by čekal, že bude účinek od ruční kotoučové min. stejný či větší. Mno to není příjemné zjištění, že i po kompletní výměně, je výsledek stejný :( . Auto jsem kupoval navíc s dodrženými garan. prohlídkami, proto mi to také bylo divné, že se jí nějak nechce :cry: . Takže to asi budou mít Carensky obecně menší účinek. Jestli jsou někde uvedeny hodnoty brzdného účinku zadní brzdy, tak to vzít na brzdu a porovnat. Zkusím pročíst příručky a pohledat.

Díky všem a pěkný víkend Richie
Kia Carens II 2.0 CDRi EX, stříbrná,
Uživatelský avatar
Richie83 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 15.11.2012
Bydliště: Steyr  Austria (at)

Kia Carens II (2005)
83000 km @ 7.7 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod kofejn » 21.01.2013 13:48

Ale ono kotoučové brzdy brzdí míň než bubnovky, jejich výhoda je, že jsou ostřejší. Srovnejte si, jakou plochu mají destičky a jakou mají pakny. Na Kredenci, jsem minulý týden nechával seštelovat parkovací brzdu a zase funguje.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod miroslav » 21.01.2013 14:13

Zdravím, Carens má stejné brzdy jako Shuma . Tah na brzdový váleček je velmi slabý (malá páka). Před zabržděním ruční brzdou je dobré šlápnout na nožní a v tom utáhnout ruční . Potom to neurveš. Jinak se ten zadek musí udržovat a jak tam je nějaký bordel účinek se snižuje.
miroslav Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 5
Registrován: 28.02.2010
Bydliště: sever čechy  Czech Republic (cz)

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Richie83 » 21.01.2013 20:52

Zdar,

to Kofejn: pravdu máš :yes: , ale nato aby byly ostřejší, se musí nejprve "chytnou" a když není čeho :cry: .

Jako ručku používám minimálně, navíc teď v zimě už vůbec ne, spíš jen, když bych za ní musel vzít, tak aby na ní byl spoleh. Tak to si budu muset dát na clonítko do auta žlutej papírek s infem :-o .

Kluci, ještě jednou díky. A hned jak se oteplí, tak je na řadě výměna zadních destiček :yes: . Není tam sice bordel, ale styčná plocha není optimální. Tak nerad bych riskoval na STK v rakousku nějakou nepříjemnost. :no:
Kia Carens II 2.0 CDRi EX, stříbrná,
Uživatelský avatar
Richie83 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 15.11.2012
Bydliště: Steyr  Austria (at)

Kia Carens II (2005)
83000 km @ 7.7 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod geocomp » 29.01.2013 00:08

je tam ráčna ( něco jako samostav ) , zatáhnout ručku na plno a držet a přitom našlapat brzdy, cca 3x za sebou a účinek je citlivější. Zkušenost z technické před dvěma roky, zatuhlé lanovody, technická :thd: takže výměna a na technické minimální brzdný účinek. Když jsem teda řekl že jsem udělal co bylo potřeba a ujištění že jsou nové lanovody jsem si sedl za volant a dle instrukcí toto udělal. Po druhém našlapání jsem byl :thu: a po třetím jsem zastavil válce tak dobrý. Jen mě čeká repas třmenů, zatuhlé vedení ale snad seženu dobrý servis na Liberecku která to dělá.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Richie83 » 30.01.2013 20:22

no právě, že jako samotnej problém mě tolik neděsí tolik, jako samotná STK :no: . Říkal, jsem si jestli na nich vůbec "něco" naměří. Jako, taky jsem byl odhodlaný udělat komplet repas, ale teda asi celkově účinek nic moc. No, tak teda budu doufat, že se s tím chlapíkem na STK německy domluvím. :|
Kia Carens II 2.0 CDRi EX, stříbrná,
Uživatelský avatar
Richie83 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 15.11.2012
Bydliště: Steyr  Austria (at)

Kia Carens II (2005)
83000 km @ 7.7 l/100km

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod jendax » 06.11.2019 17:31

Zdravím, mám rovnaký problém, ale s Carens III 2008. Je to riešené presne, ako píše Stefi:
Stefi píše::? Myslím že Carens , má zadní brzdy řešen jak Cee´d, to znamená, že ručka je bubnová, a nemá nic společné z provozní brzdov, nepůsobí na destičky , ale na pakny uvnitř bubnu....viz kotouč s bubnem, tvojí zadní brzdy :roll:
Kotouč, zadek, Carens 2005.JPG
, a bude třeba vyměnit čelisti :shock:
celisti.JPG
, většinou spuchří a pak se rozsypou, párkrát popojedeš na ručku a jeto.....


Blíži sa mi STK a po sprísnení pravidiel na "Slovači" :SK: to znamená, že neprejde na prvú šupu ani Bugatti zídené práve z linky a nepomôže vám ani boh. Dal som nové kotúče aj platničky, tak keď som mal všetko dole, tak som pochopil prečo je v Stefiho príspevku pri čelustiach práve tento smail :shock:

Problém je , že je tam prístup ako k peniazom :cry: . Čeluste sú viditeľne zvetralé. Ešte k tomu konštruktér zjavne myslel niečím iným, ako hlavou, lebo dať jeden zo šróbov strmeňa prevádkovej brzdy pod silentblok vzpery (ak chcete dať dole kotúč) bol prvý šok. Modlite sa, aby šrób v silentbloku nebol zahrdzavelý. Dal by som mu to meniť na všetkých KIÁch po 10 rokoch prevádzky a možno by sa zobudil k-k-t. Nebudem sa ďalej rozpalovať. :x
Má prosím niekto skúsenosť, alebo postup výmeny čelustí ručnej brzdy na Carens III. :help: Na You Tube som našiel výmenu na SORENTe, ale tam je to iné. Vyhodiť ich von sa podarí, len mám obavu, že tie strunky do čelustí nenatiahnem, lebo pod "unášačom kolesa" nieje priestor a ani tam nieje vidno.
Vopred dík za odpovede. :drink:
jendax Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 3
Registrován: 24.11.2016
Bydliště: Malacky  Slovakia (sk)

Re: Ruční brzda - Carens II 2005

Příspěvekod Karens » 06.11.2019 19:43

po sprísnení pravidiel na "Slovači" :SK: to znamená, že neprejde na prvú šupu ani Bugatti zídené práve z linky a nepomôže vám ani boh.

Netrep hlúposti! :thd:
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé