Servo

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Servo

Příspěvekod majo78 » 31.08.2010 00:21

Zdravim, chcel by som sa spytat na vymenu oleja v serve. Zacalo mi hucat aj pri malom pootoceni volantu, ked potom volant necham cvhilu v klude hluk pozvolna prestane. Oleja mam v nadrzke dost, neunika, ale zda sa mi nejaky tmavy...
Hucanie zacalo postupne najprv len pri studenom motore jemne "cvrlikanie", ale po zohriati prestalo. Teraz sa trochu ochladilo (15°C) a zacalo to hucat o dost viac. V manuale pisu ze by tam malo ist 0,8l PSF-III, viete niekto konkretnu znacku a typ oleja aky by bol do serva vhodny?

Dakujem za rady


Majo

Kia Carens II, CRDi LX, r.v. 01/2004, 111 000km
Uživatelský avatar
majo78 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 3
Registrován: 16.03.2010
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Servo

Příspěvekod zulyk » 31.08.2010 06:41

Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Servo

Příspěvekod zulyk » 31.08.2010 23:15

alebo ten isty olej, len lepsia cena

http://www.eoil.sk/hydraulicke_oleje/ra ... l__1l.html
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Servo

Příspěvekod majo78 » 01.09.2010 22:10

Vyriesene,

prblem nebol v serve, ale v klinovom remeni. Trochu som ho namazal mydlom a vrzganie prestalo... vyskusane este zo Skody 110 :)
... remen nie je popraskany, takze zatial vymenu neriesim.

Dakujem.
Uživatelský avatar
majo78 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 3
Registrován: 16.03.2010
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)

Re: Servo

Příspěvekod zulyk » 02.09.2010 11:35

tak hlavne, ze to dobre dopadlo :D :kia:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Servo

Příspěvekod čerťák » 02.09.2010 14:35

Čauky kéž by to šlo vždycky tak jednoduše :D .Tak že si ten olej měnil nebo ne. Zajímalo by mne kde se to dole dá jednoduše vypustit. Taky jsem přemýšlel o výměně je ten olej taky hodně tmavý ale možná že to tak má bejt a zbytečná iniciativa by tomu mohla uškodit. Jak je to v tom pořekadle o tom dobrém skutku !!!. Zdravim čerťák :twisted:
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Servo

Příspěvekod majo78 » 03.09.2010 22:26

Ahoj, olej som nemenil, zda sa tamvy ked je v nadobke, ale natenko je cisty, cerveny. Vypustat by sa mohol dole na riadeni, je tam taky vacsi srob.
Ale menit ho nebudem, nema sa kde znecistit...

Som rad, ze sa to takto vyriesilo :yes:


Majo
Uživatelský avatar
majo78 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 3
Registrován: 16.03.2010
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé