Kontrolka ABS + TCS

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod GunMan » 12.03.2011 16:16

Zdravím všechny, dneska se mi přihodila takový věc ( od výměny kotoučů mi začal při bržděný házet volant, nejšpíše se zaseklo pohyblivé ustrojí na kterém jezdí brzdy ), ale dneska při prudčím bržděný na štěrku ( pravou stranou, strana u řidiče zustala na asfaltě ) se mi rozsvítila kontrolka ABS + TCS a přestalo fungovat ABS ( při brždění na štěrku jedu smykem ), TCS sem nezkoušel. Nevíte někdo čím to může být ? Díky za rady
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod -Petr- » 13.03.2011 12:01

Házení volantu při brždění může ukazovat na křivé brzdové kotouče na přední nápravě, s tím ABS to bych zajel na diagnostiku - asi vlivem křivýho kotouče ztatilo čidlo ABS přehled, řídící jednotka ty vyhodnotila jako závadu čidla a proto ABS vypnula. Možná bude souvislost u tý poruchy ABS a TCS spojená i s tím, že každé kolo na přední nápravě má jinou brzdnou účinnost (pokud to táhne při brždění ke straně) a může to být mimo rozsah - pak zase - CPU vyhodnotí toto na závadu elektroniky a odpojí systémy ABS a TCS.

Ale - zase - nejsem automechanik, to co píšu je jenom moje domněnka.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod Marek_Km » 19.03.2011 15:23

Je to sice v sekci Carens, ale nechci vytvářet zbytečně nové téma. Dnes se mi v Ceedovi po nastartování a při jízdě zůstala svítit kontrolka ABS. Během cesty jsem pak zastavil, vypnul motor a znovu nastartoval a pokračoval dál. Po tomto nastartování už shasla. Myslíte si, že na to může mít částečně vliv včerejší deštivé počasí, ve kterém jsem ujel asi 150 km a nebo to byla jen náhoda? Ještě se mi to nestalo. Ceed - najeto necelých 45 tis km.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod Marek_Km » 19.03.2011 19:05

Tak jsem dnes ještě jednou potřeboval jet a opět kontrolka zůstala svítit. Pak už jsem kvůli tomu znovu nevypínal a nestartoval (jel jsem na otočku), takže nevím, jestli by to pak zhasnulo. Jestli to bude čidlem, nebo něčím jiným, se uvidí. Každopádně vůbec z toho nejsem nadšený. :(
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod -Petr- » 20.03.2011 12:21

Měl jsem taky ten problém: viewtopic.php?f=59&t=2520&view=unread#unread
Zatím se to neopakovalo, vždycky před nastartováním počkám až pozhasínají kontrolky co mají pozhasínat a zatím je klid.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod Marek_Km » 20.03.2011 19:22

Zkusil jsem, ale pokaždé se to chovalo jinak. Dnes po nastartování ta kontrolka zhasnula, po cestě k asi kilometr vzdálené pumpě, kde jsem pak čerpal, nesvítila. Po dalším nastartování zhasnula, ale při odjezdu od benzínky se opět rozsvítila a svítila dál asi kolem 70 km do cíle. Na zpáteční cestě po nastartování zhasla a už se nerozsvítila. Tak nevím, štvou mě takové závady-nezávady. Blbé je, že zrovna zima skončila a já nemám kde vyzkoušet, jestli to ABS při svítící kontrolce funguje, nebo ne a gumy hoblovat nehodlám...
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod kofejn » 21.03.2011 21:25

Na starém fóru je ke kontrolce ABS vydaný předpis, na novém fóru jsem to nenašel. http://old.kia-club.org/viewtopic.php?t=1172
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Kontrolka ABS + TCS

Příspěvekod Marek_Km » 22.03.2011 18:40

kofejn píše:Na starém fóru je ke kontrolce ABS vydaný předpis, na novém fóru jsem to nenašel. http://old.kia-club.org/viewtopic.php?t=1172

Díval jsem se, ale to patřilo ke Carensovi.
Jinak chovalo se mi to přesně tak, jak se to chovalo kolegovi -Petr-. Blblo mi to jen jeden den a nejdéle skoro 70 km v kuse. Teď už to dělám tak, že nejdřív otočím klíčkem, a než se připoutám, tak už kontrolky doshasínají a startuju. (I když mezi námi, podle mě je to kravina, vždy jsem startoval hned). Doteď to neudělalo (kromě této neděle), tak kdoví, co tomu vůbec bylo...
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé