Zadní brzdové třmeny

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Zadní brzdové třmeny

Příspěvekod korenra1 » 09.04.2015 07:05

Zjistil jsem, že mi nefunguje jedna (levá) strana ruční brzdy, brzdová páka s pružinou prostě nějak křupe tak se rozhoduji, že vyměním celý brzdový třmen za nový, ale nevím jaký konktrétně koupit abych nešlápl vedle neprodadíte mi prosím ?
→ KIA → CARENS II (FJ) [07/02-] → 2.0 CVVT (1975ccm/102kW/139HP) [08/04-] ?

Dále jsem se setkal z problémem roztáhnutí brzdového válce u třmenů na výměnu destiček zadních kotoučových brzd, ani po zakoupení roztahováků se mi nepodařilo nic roztáhnout, abych nemusel vypouštět brzdovou kapalinu (protože ovzdušňovací šroub nejde povolit). Neměl by někdo ochotu se podělit se zážitky a řešením ?

Předem děkuji.
Uživatelský avatar
korenra1 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 09.03.2015
Bydliště: dlouhá 1647  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2005)
130000 km @ 9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvekod kaduz » 09.04.2015 08:40

třmen, ti objednají v každé prodejně s autodíly nebo originál v Kie (to je ale drahý). Nejlepší bude když ho vymontuješ o odneseš ho do prodejny, aby ti podle starýho objednali nový (repasovaný). Např. http://www.autokelly.cz/?gclid=COf2i6zN ... dimYVjShwQ nebo http://www.autokelly.cz/?gclid=COf2i6zN ... tQf2aBJQ==
Pokud chceš zatlačit pístek zpátky, musíš tlačit a zároveň točit, je tam totiž uvnitř takový samo stavící mechanismus. Na mým autě to třeba dělám pomocí klíče na povolování kotouče flexi.
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé