Rachtání při akceleraci

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Rachtání při akceleraci

Příspěvekod kofejn » 07.11.2009 21:20

Mám problém s řinčivým plechovým zvukem u levého předního kola při prudším zrychlování. S dotazem jsem čekal na přezouvání kol, s vírou, že najdu nějaký kamínek, ale nenašel jsem nic. Tlumič i ostatní vypadá v pořádku, ale nasimulovat ten hluk na heveru nedokážu, s nápravou do pracovní polohy nehnu. Setkal ste se s tím někdo z majitelů, servismanů?
Zitra sundám kolo znovu a prohlédnu to s přenoskou v ruce, ale nevím co mám hledat.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rachtání při akceleraci

Příspěvekod chrepet » 08.11.2009 22:50

A v jakých otáčkách to dělá. Už se to tu řešilo u Carens II a prý to dělali pružiny na lamele spojky při otáčkách 1500-1800,
chrepet Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2003)
106000 km @ 7.1 l/100km

Re: Rachtání při akceleraci

Příspěvekod kofejn » 08.11.2009 23:18

Abych pravdu řekl, tak otáčky si neuvědomuju, ale řekl bych, že to jde asi do přeřazení. Projevuje se to při pořádném záběru, kdy se čumák nadzvedne. Na otáčky si dám příště pozor.
Dneska jsem se k autu nedostal, možná to bude až ve středu :x .
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Rachtání při akceleraci

Příspěvekod kofejn » 18.11.2009 13:50

Takže plechový zvuk je nezávislý na otáčkách, ale na zatížení kola. O víkendu jsem auto projel v serpentinách a rachtání se projevovalo pouze při záběru do levé zatáčky, v pravé byl klid. Cestou dolů jsem to nepostřehl, radši jsem si přibržďoval :roll: . Když jsem sundal kolo, vše se mi zdálo v pořádku, nikde nic ošoupaného nebylo. Z místa spolujezdce jsem taky nic nezjistil, protože jsem manželku nedonutil pořádně šlápnout na plyn a kredenc nemá ruční plyn, jako předešlý vůz :whistling: . Bohužel mě tedy čeká asi návštěva servisu :| .
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Rachtání při akceleraci

Příspěvekod tothrobert74 » 06.07.2010 22:14

Zdravím, chcel by som sa spýtať, či už je problematika vyriešená, pretože mám obdobný problém s mojou Kiou, taktiež v ľavotočivej zákrute obdobný zvuk, podozrenie mám na vrchné uchytenie ľavého tlmiča.

Vďaka za info, pekný večer.
Uživatelský avatar
tothrobert74 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 2
Registrován: 15.06.2010
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: Rachtání při akceleraci

Příspěvekod kofejn » 06.07.2010 23:03

No, vyřešené to je a není :| . Teď s teplým počasím to zmizelo. Na garančce to zkontrolovali, na kole nic uvolněného nebylo a i geometrie byla v pořádku. Uvidím zase s prvními mrazy.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Rachtání při akceleraci

Příspěvekod tothrobert74 » 11.07.2010 23:15

Hm, zajtra si mám dohodnúť termín v servise, už som im vravel o silentblokoch na ramenách, potom klasika, olej , filtre, brzdy, no a spominal som aj tie ulozenia tlmicov, vravia že sa mi na to pozru, tak som zvedavy čo zistia.
Uživatelský avatar
tothrobert74 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 2
Registrován: 15.06.2010
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: Rachtání při akceleraci

Příspěvekod tothrobert74 » 24.07.2010 21:41

takze nakoniec len povolená matka pri tlmicoch. nezohnal som tadné silentbloky, takze nakoniec bola nutná výmena celých ramien. co uz. 8-)
Uživatelský avatar
tothrobert74 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 2
Registrován: 15.06.2010
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé