OBD-II - propojovací kabel

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

OBD-II - propojovací kabel

Příspěvekod spog » 21.05.2010 15:43

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat někoho, kdo se trochu vyzná, zda schéma z následujícího odkazu lze použít pro Kiu Carens 2.0 CRDI (2002):
http://flyerman.ic.cz/obd-2.htm
spog Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 22.04.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Carens I (2002)
160000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: OBD-II - propojovací kabel

Příspěvekod jiri.spilauer » 12.03.2012 12:45

Ahoj,

mám dotaz podobný tvému nebo související s tvým:
1) pokud připojím zařízení, které jen čte údaje z OBDII - externí palubní počítač ScanGaugeII, můžou mi v Kia ofiko servisu toto smést ze stolu, že tím ztrácím záruku? (mám r. v. 2008 a do jara 2013 záruku)
2) kde se nachází OBDII v Carensu?
3) máte někdo zkušenost s tímhle zařízením? http://www.scangauge.cz/index.php?page=scangauge

Díky všem
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: OBD-II - propojovací kabel

Příspěvekod Beda » 12.03.2012 13:07

Odpoved

ad 1) co servis nevi, to proti tobe nemuze pouzit :) Musel bys tim pripojenim nejaky ctecky poskodit elektroniku, aby ti mohli vypovedet zaruku, jenze to by opet museli vedet, ze jsi tam neco pripojoval :tongue: podobne je to s tema salvnyma Racingboxama, taky nikdo neresi, zda neco muzou zpusobit, protoze se daji odpojit a nikdo nepozna, ze tam neco takoveho bylo :oops:

ad 2) Carens neznam, ale dost aut je ma nekde pod volantem skoro u nohou.

ad 3) nemam zkusenost.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: OBD-II - propojovací kabel

Příspěvekod baloo » 12.03.2012 13:19

Ahoj,
myslím že konektor bude umístěný stejně jako v mém starším modelu, tedy mezi volantem a pedály u pravé strany, tedy blíže ke středovému panelu.
Jinak co se týká zařízení, nemám sice s tímto výrobkem osobní zkušenost, ale podle mého názoru nedochází k žádné modifikaci řídící jednotky (kromě mazání chyb) ani zásahu do kabeláže. Takže by s tím snad neměli mít problém.
Jeden čas jsem o takovém zařízení uvažoval, ale nakonec jsem šel levnější cestou a pustil jsem se do vlastní výroby. Momentálně čekám na jeden čip a do měsíce snad budu testovat a odlaďovat...
KIA Carens II 2.0 CRDi EX 83kW
Uživatelský avatar
baloo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  Témata: 2
Registrován: 10.12.2009
Bydliště: Český Krumlov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2) Organizátor srazu (1)

Kia Carens II (2003)
144000 km @ 0 l/100km

Re: OBD-II - propojovací kabel

Příspěvekod jiri.spilauer » 12.03.2012 22:25

Děkuji za dosavadní odpovědi.

Konektor je snadno přístupný, je opravdu pod volantem, takže se k němu v pohodě dá kabel připojit. Zkusím to od kamaráda, prozatím jen ve spojení s navigací Garmin (Ecco Route) a dám vědět.

Máte někdo tip na jiné řešení?

Ve starým autě jsem měl palubní počítač a docela jsem na něj koukal a jezdil podle něj (v rozumný míře samozřejmě!). Na nynějším Carensu není a ani Carensy s palubním počítačem mě neoslnily v tom, že nedokážou zobrazovat aktuální spotřebu, jen průměrnou. Nepatřím k extra šetřílkům, ale třeba stav nádrže a km k dojetí jsou podle mě užitečné údaje.

Těším se na nápady.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé