zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod buko1 » 03.11.2017 09:02

syberius píše:Upřímně řečeno nevím proč se tu pořád oháníte porušováním předpisů. Jak již bylo několikrát zmíněno, tak věta ve vyhlášce zní : "Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu." Jelikož je tato věta formulována tak vágně, dá se vykládat dvěma způsoby. A to tak jak tu neustále uvádíte, že vozidlo má buď mít rozsvícena obrysová a potkávací svetla, anebo pouze světla pro denní svícení. Nicméně ve větě chybí právě to slovo" pouze" a z logiky věci tento výklad znamená, že na silnicích budou jezdit dva druhy vozidel a to ta, která světla pro denní svícení nemají a ta budou svítit i obrysovými světly, a ta která denní svícení mají a ta obrysovými světly svítit nebudou. Tento nepoměr je nežádoucí, jelikož všechna vozidla by měla být na vozovce stejně osvětlena.
Druhý výklad této věty je ten, že první část věty platí vždy. To jest, že všechna vozidla musí mít rozsvícena obrysová světla. A k tomu se pak přidává druhá část věty " a potkávací svetla, nebo světla pro denní svícení". To znamená, že k obrysovým světlům se přidávají buď světla pro denní svícení a pokud je vozidlo nemá, tak světla potkávací. Tento výklad je logicky správný a zajišťuje stejnosměrné osvětlení všech vozidel. Že je praxe na našich silnicích jiná je věc irelevantní.Pokiaľ bude platiť že:
- Výrok A - obrysové svetlá
- Výrok B - stretávacie svetlá
- Výrok C - denné svetlá.
tak súhlasím s výrokovou logikou tak, ako si to nadhodil. Teda že môže platiť A AND (B OR C), alebo (A AND B) OR C.

Lenže je tu ALE - a tým ale sú ďalšie nadväzujúce predpisy platné V ČR, SR a EÚ, ktoré definujú aké svetlá kedy svietiť môžu a kedy svietiť nesmú. A tieto predpisy podľa môjho názoru rušia logický výklad v ktorom sú "obrysové svetlá" brané ako samostatné a svietia vždy a k nim sa priraďuje jedno z druhej dvojice svetiel ("stretávacie, alebo denné svetlá"). Ak by totiž platilo že obrysové svetlá svietia vždy, tak ani jedno auto vybavené DRL od výroby NEPREJDE CEZ STK, keďže sa mu bez zásahu vodiča né svetlá nerozsvietia.
Takže správny výklad je že na vozidle svietia SÚČASTNE "obrysové a stretávacie" - to platí pre všetky vozidlá ktore´NIE sú vybavené DRL, alebo svietia IBA denné svetlá. Spojka alebo /nebo vylučuje súčasné svietenie obrysových a denných.

A dovolím si ešte reagovať na túto časť :
Tento nepoměr je nežádoucí, jelikož všechna vozidla by měla být na vozovce stejně osvětlena.
- jednotné osvetlenie vozidiel NEBOLO cieľom, ktoré zavedenie DRL v roku 2007 (konečný návrh smernice) sledovalo! Denné prevádzkové osvetlenie je zavedené z dôvodu "ochrany chodcov a iných zraniteľných účastníkov cestnej premávky" a jeho cieľom je zdôrazniť približujúce sa vozidlo SPREDU. jeho cieľom nie je ochrana idúceho vozidla pred nárazom ZOZADU! Preto je aj stanovené že denné svietidlá vytvárajú rozptýlené svetlo. Keďže nie všetky vozidlá boli v dobe prípravy uvedených opatrení systémom DRL vybavené a zákonodarcovia sa chceli vyhnúť tomu, aby voličom vyťahovali z vrecák peniaze za ďalšie osvetlenie, umožnili náhradné svietenie stretávacími + obrysovými svetlami (zapnúť stretávačky bez obrysoviek akosi konštrukčne nejde, preto také riešenie! a samotné obrysovky asi nespĺňali požiadavky na zvýšenie možnosti rozpoznania idúceho vozidla spredu). Napr. pri zavedení zadného hmlového svetla v minulosti takí ústretoví neboli a toto svetlo museli vodiči montovať aj na vozidlá, ktoré z výroby zadnú hmlovku nemali.
Naposledy upravil buko1 dne 03.11.2017 13:34, celkově upraveno 2
Kia Rio Sporty (2008)
Obrázek
Kia Carens Platinum (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 525  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
22222 km @ 7.01 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX


 

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod snike » 03.11.2017 09:20

@syberius: Ty jsi napsal:
syberius píše:... tak věta ve vyhlášce zní : "Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu."

... a GeneHawkins ti ten právní předpis napsal :yes:

Pokud budou na autě svítit DRL a současně zadní obrysovky, tak to policajti na silnicích řešit určitě nebudou :no: ... ale může nastat problém na STK, jelikož to je v rozporu s předpisem EHK č. 48 Evropské hospodářské komise Spojených národů (EHK/OSN) — Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci :yes:
KIA Sportage QL 2,0 CRDI Style 4x4 136 kW šedá Gun Metal 74. 444 km ..... stále největší úchylák tohoto fóra Obrázek
Kanec klubu Obrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4857  Témata: 60
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 2. místo (1) Osobnost klubu (1)

Kia Sportage IV (2017)
74444 km @ 7.3 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod mv12 » 03.11.2017 11:36

Když už se to tak rozjelo, tak přidám můj logický závěr z těch dvou předpisů :lol: :lol:

1) Předpis co tu napsal siberius se týká toho, jak máme svítit.
2) Druhý předpis to EHK, výslovně uvádí, že stanovuje jen to, jak mají být zapojena světla denního svícení

Takže začnu druhým předpisem. Světla denního svícení musí být zapojena tak, aby svítila samostatně bez obrysových světel. To je nutné dodržet. Když tam ale teoreticky budu mít i další zapojení, kdy je zapnu i s obrysovými světly, tak to nikde zakázano není. A co zákony výslovně nezakazují, je dovoleno... Takže technicky, pokud splním to, co uvádí předpis a budu mít možnost zapnout denní svícení bez obrysovek a jen si tam přidám další možnost to zapnout i s nimi, tak to podle mě musí vyhovovat. Jen je to trochu na hraně zákona, ale když to někdo tak nutně chce...

Druhá věc je, co nařizují předpisy pro samotné svícení. To řeší první předpis a to už dost podrobně rozvedl siberius a tam problém, že by se svítit denními a obrysovými výslovně nesmělo nevidím.

V praxi ale asi bude problém to jednoduše předělat na obě varianty, protože denní světla musí jít zapnout bez obrysovek v každém případě... To co tu popsal kolega s Volkswagenem určitě nevyhovuje...

Jen podotýkám, že ale záleží i na tom, zda nejsou i nějaké další předpisy a zda jste tu citovali vše. Předpisy jsem nehledal, vycházím jen z toho, co jste citovali... A hlavně vůbec nevidím důvod svítit s denními světly i vzadu... Osobně bych denní svícení zrušil úplně. Za slunečných letních dnů je to nesmysl...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2647  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
39500 km @ 6.8 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod buko1 » 03.11.2017 16:46

Ešte že v SR sú zakonodarcovia inteligentnejší a rozličný výklad nášho zákona o cestnej premávke neumožňujú:


Osvetlenie vozidla
§ 32
(1)
Vozidlo musí mať okrem prípadu uvedeného v § 34 ods. 4 (pozn.: uvedený odkaz sa týka vlečeného vozidla pri poruche jeho osvetlenia) počas jazdy rozsvietené stretávacie svetlomety alebo im na roveň postavené osvetlenie; to neplatí pre nemotorové vozidlo, ktoré musí mať rozsvietené svietidlá počas zníženej viditeľnosti. Za nezníženej viditeľnosti môžu byť na vozidle namiesto stretávacích svetlometov rozsvietené denné prevádzkové svietidlá, ak je nimi vozidlo vybavené.

Takže buď jedno, alebo druhé.

Ďalší odsek úplne VYLUČUJE možnosť jazdiť s DRL a obrysovkami, keďže:
(4)
Vodič smie jazdiť aj s parkovacími alebo obrysovými svietidlami, ak má súčasne rozsvietené stretávacie svetlomety alebo diaľkové svetlomety, alebo predné svetlomety do hmly, ak je nimi vozidlo vybavené.
Kia Rio Sporty (2008)
Obrázek
Kia Carens Platinum (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 525  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
22222 km @ 7.01 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod Sanchez » 03.11.2017 17:56

Mrzí ma to, ale jediný, kto to chápe, alebo chce pochopiť je Buko1.
KIA Rio YB 2017, Exclusive, 1,25 MPI 62kW
KIA Ceed SW JD 2016, Comfort plus, 1,6 GDI 99kW
Volkswagen Golf IV 2001, 1,6i 77kW - darované
radšej podradiť, ako opraviť turbo
Uživatelský avatar
Sanchez Muž
Sponzor
Léta členství
 
Příspěvky: 574  Témata: 11
Registrován: 04.04.2017
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2016)
66777 km @ 6.7 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod mv12 » 04.11.2017 00:32

Už jsem tu nechtěl reagovat, protože se to točí stále kolem stejné věci, ale když tu kolega ocitoval slovenské předpisy, nedalo mi to a našel jsem si český zákon 361/2000 a tam je toto:
Osvětlení vozidel

§ 32

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2). Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

(2) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2).

(3) Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.

(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

(5) Činná plocha světel nesmí být zakryta nebo nadměrně znečištěna.


Takže ať už si bude odstavec 1 vykládat kdo chce jak chce, nikde nevidím zákaz použití obrysových světel spolu se světly denního svícení a pokud to není ani v žádných jiných předpisech, platí to, že co není zákázáno je dovoleno. Ale jen za nesnížené viditelnosti. Pokud je snížená viditelnost musí se svítit tak, jak uvádí odstavec 2, takže tam denní svícení ať už s nebo bez obrysovek neobstojí :idea: :!:

Podle mě tu řešíme problém / neproblém. I pokud by bylo svícení denními světly spolu s obrysovými vysloveně nelegální, tak dotyčný zaplatí pokutu, ale z hlediska bezpečnosti se nic moc se nestane... Mnohem důležitější a nebezpečnější je, že za snížené viditelnost musí svítit obrysová a potkávací nebo dálková světla. Světla pro denní svícení už nestačí :!: To vidím jako mnohem větší problém, na který kašle mnoho lidí... (A trochu tak podezírám i ty, co "potřebují" svítit s denním svícením i vzadu, že je to hlavně proto, že tak chtějí svítit i za snížené viditelnosti...) Použití světel pro denní svícení je prostě ze zákona vyloučeno např. od soumraku do svítání, za mlhy, sněžení, hustého deště nebo v tunelu. Jízda za snížené viditelnosti jen s rozsvícenými obrysovými světly nebo se světly pro denní svícení  je nedovolená a i když ne vždy, tak leckdy i nebezpečná :!: :!: :!:

Stejně tak odstavec 4. Kdekdo si zapne přední mlhovky pro parádu... Přitom je jasně stanoveno, kdy se smí použít (jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště).

Oboje mi vadí mnohem víc, než pokud si někdo za jasného dne zapne k dennímu svícení i zadní světla. To je mi fakt jedno a jde tu jen o slovíčkaření v zákonech...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2647  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
39500 km @ 6.8 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod syberius » 04.11.2017 08:45

Konečně rozumný názor.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 287  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod Sanchez » 04.11.2017 10:18

Nie je rozumné riadiť sa myšlienkou: čo nie je zakázané, je povolené.... a potom to na cestách vyzerá neskutočne tragicky :thd:
Pri nesprávnom výklade predpisov sú náklady veľmi prekvapujúce :o
KIA Rio YB 2017, Exclusive, 1,25 MPI 62kW
KIA Ceed SW JD 2016, Comfort plus, 1,6 GDI 99kW
Volkswagen Golf IV 2001, 1,6i 77kW - darované
radšej podradiť, ako opraviť turbo
Uživatelský avatar
Sanchez Muž
Sponzor
Léta členství
 
Příspěvky: 574  Témata: 11
Registrován: 04.04.2017
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2016)
66777 km @ 6.7 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod Mirse » 05.11.2017 09:53

Já navrhuji uzavřít příměří jak chlapců z :CZ:tak i ze :SK: , pojďme se pokusit shodnout na tom, že co se osvětlení týče tak se budeme snažit jezdit prostě bezpečně systémem " vidět - být viděn " a jestli si někdo s denními světly přisvítí i zadní obrysovkou a policie na to nic, tak to prostě tolerujme, on to ten dotyčný určitě myslí dobře :roll: :yes:
Pojďme spíše zkusit nahodit nějaké nové vlákno, např. o zážitcích se stopařkami :oops: :roll: :lol: :drink:
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
27000 km 6.4/100 km
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2289  Témata: 2
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (4) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Kia cee'd SW II (2016)
27000 km @ 6.4 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod spacirx » 16.02.2018 21:23

Nový ceed bude svítit při denním svícení i vzadu!!!


Zadní registrační značka se přesunula z nárazníku na víko kufru,“ všímá si Artur Martins a připomíná specialitu v podobě zadního denního svícení. V lampách koncových světel budou novému ceedu i za dne zářit LEDkové segmenty stejně jako vpředu. Je to bezpečnostní prvek, často se totiž dnes stává, že řidiči jedou i za zhoršeních světelných podmínek se zhasnutými světly a svítí pouze předními lampami denního svícení.
Zdroj: https://auto.idnes.cz/kia-ceed-c5j-/ak_ ... aktual_fdv
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 421  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
86777 km @ 6.5 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod Stinger » 16.02.2018 22:01

Pokud se změní legislativa nebo budou mít výjimku...
Uživatelský avatar
Stinger Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 19.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod Mirse » 19.02.2018 09:55

Je to zajímavé, je fakt, že někteří z nás (včetně mě) při rozsvícení předních denních světel někdy v dobrém úmyslu být viděn i zezadu rozsvítí i zadní obrysovky což by správně dle legislativy být asi nemělo ale toto prosím nekomentujte, je o tom už výše popsáno dost a dost, moje otázka zní, je v zákoně definováno jestli denní svícení musí být nutně jen přední ? Jestliže pak Kia udělá světla pro denní svícení i vzadu nemělo by to být pro legislativu podle mě žádný problém :no:
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
27000 km 6.4/100 km
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2289  Témata: 2
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (4) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Kia cee'd SW II (2016)
27000 km @ 6.4 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod Sanchez » 19.02.2018 10:18

Tak to potom bude tak, ako to ma Ceed - parkovacky. Vpedu led denne a vzadu svetlo. Tak to straca logiku, snad iba inovativne riesenie....napr. tri slabsie ledky a podobne.
KIA Rio YB 2017, Exclusive, 1,25 MPI 62kW
KIA Ceed SW JD 2016, Comfort plus, 1,6 GDI 99kW
Volkswagen Golf IV 2001, 1,6i 77kW - darované
radšej podradiť, ako opraviť turbo
Uživatelský avatar
Sanchez Muž
Sponzor
Léta členství
 
Příspěvky: 574  Témata: 11
Registrován: 04.04.2017
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2016)
66777 km @ 6.7 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod snike » 19.02.2018 10:58

@Mirse: Montáž, umístění a zapojení denních svítilen předepisuje a upravuje homologační předpis EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. V tomto homologačním předpisu je podrobně uvedeno, jak má být svítilna umístěna na výšku, šířku, délku vozidla, elektricky zapojena a požadavek na orientaci směrem dopředu.
KIA Sportage QL 2,0 CRDI Style 4x4 136 kW šedá Gun Metal 74. 444 km ..... stále největší úchylák tohoto fóra Obrázek
Kanec klubu Obrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4857  Témata: 60
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 2. místo (1) Osobnost klubu (1)

Kia Sportage IV (2017)
74444 km @ 7.3 l/100km

Re: zadní světla nesvítí v režimu AUTO

Příspěvekod Mirse » 19.02.2018 13:48

Díky za info - juknu se na to, docela mě to zajímá :yes: :roll:
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
27000 km 6.4/100 km
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2289  Témata: 2
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (4) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Kia cee'd SW II (2016)
27000 km @ 6.4 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé