Externí teploměr

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Externí teploměr

Příspěvekod čerťák » 20.11.2010 08:33

Zdravim kolegáčkové :D . Nastává zima a s ní také možnost sledování venkovní teploty.Na to u carensky pozapomněli.Zkoušel jste už někdo něco, a kam to tam dát aby to bylo trochu pěkný a nekazilo interier. A nemluvim už o tom jak někam dostat to venkovní čidlo,protože dostat se kablíkem někam ven z kabiny třeba do motoru nebo podběhu je takřka nemožný,žádná dirka a nebo průchodka. :? Věřim že na něco někdo už přišel ;) tak sem s tím. Zdravim :twisted: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Externí teploměr

Příspěvekod vegas » 21.11.2010 00:45

Pokud máš zpětné zrcátka v elektrice, tak bych ten teploměr navedl do těch zrcátek společně s elektroinstalací co tam vede.
pokud nemáš, i přesto bych to takto zkusil.
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Externí teploměr

Příspěvekod čerťák » 21.11.2010 08:04

Zkusit by se to mohlo,mněl jem megana a ten to mněl v zrcátku ,ale nebude to asi jednoduchý.Podívám se kudy vede ta elektrika od těch ovladačů zrcátka.Koukal jsem ale že je možné se dostat kolem ovladače otvírání kapoty do pod běhu pod ten plast a tudy někam do nárazníku,jestli by to nebylo jednodušší. :) no uvidím.Teploměrů je slušná řada tak něco vyberu.Zdravim :twisted: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod OJCI » 30.11.2010 12:13

Máš v carenske klímu-digi. Ak áno tak posledné tlačítko v spodnom rade slúži na zistenie vonkajšej teploty. Snímač vonkajšej teploty je štandartne umiestnený na držiaku predného čela(to je tá časť do ktorej sa zaistuje hák prednej kapoty. Snímač je asi5-10cm smerom dole k prednému nárazníku na strednej konzole zo zadu od strany chladiča(ochrana pred priamou vodou,snehom) . Presnosť snímania je závislá od pohybu auta.Keď stojíš tak je to ovplivnené :teplota motora ,plechov atď. Ako náhle sa pohybuješ je meranie vcelku prestné. Ale umiestniť ho do zatvoreného priestoru je blbosť,pokiaľ nechceš vedieť teplotu napr v zrkadle
OJCI Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 09.11.2010
Bydliště: ZC  Slovakia (sk)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod čerťák » 02.12.2010 16:57

Zdravim kolegáčkové :D už jsem to vyřešil ,venkovní čidlo jsem natáhl kolem bovdenu otvírání kapoty a dal do nárazníku.Přepínám vnitřní a venkovní teplotu. Bohužel klimu mám manual ,tak proto ty obštrukce s montáží. No a nastala doba a už se to hodí ,zrovna je -8.tak zatim čauky :thu: čerťák :twisted:
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod jiri.spilauer » 13.02.2012 23:24

Ahoj,

tvoje odpověď je sice hodně stará, ale mohl bys podrobněji napsat, kudy přesně jsi vedl kablík s čidlem? Mám Carense krátce, ale ta absence venkovní teploty u manuální klimy mi docela vadí.....

Děkuju
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod čerťák » 14.02.2012 13:45

Zdravim :D .Je to jednoduchý,jelikož jsem nenašel žádný průchod mezi kabinou a motorem ,použil jsem gumovou průchodku lanka na otvírání kapoty a dostal jsem se do blatníku ( musíš ale sundat ten plastový podběh) kablík dal do slabýho husího krku a hned kousek vedle nad tlimičem je asi 15mm díra a tou k motoru a dále již pod filtr baterku a společně s dalšími krky dolu do nárazníku.Tou samou cestou jsem později natáhl i kablík k mlhovkám ,které jsem si dokoupil jelikož tam nebyly.Tak dobrý pořízení. :evil: čerťák
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod jiri.spilauer » 14.02.2012 16:14

Čerťáku :evil: ,

díky moc za odpověď, sice je zima jako hrom, docela bych to teď užil, ale dám se do toho, až se venku oteplí, nemám garáž. Jakej jsi vybral teploměr? Výběr je velikej, ale mně by vyhovoval takovej, co má trvale podsvícenej displej a nemusel se cpát do zdířky od zapalovače (tam mám mobil nebo navigaci). Ideální by bylo, kdyby se dal nějak napojit na spínací skříňku...máš nějakej tip?

Díky
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod čerťák » 15.02.2012 16:06

Čauky :) , mám takovej podlouhlej ,venkovní vnitřní a napětí baterie. Musel jsem ho ale trošku přizpůsobit aby se mi vešel pod rádio do té podlouhlé dírky. ale už nevim kde jsem ho kupoval . na netu jich je spousta. :? Tak si něco kup.Ahoj :evil: čerťák.
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod jiri.spilauer » 21.02.2012 18:03

Čerťáku,

mám svýho Carense ještě v záruce. Může mít vliv tahle doinstalace nějakej vliv na to, že se něco přidává do prostoru motoru a táhne blatníkem? Nemám auto dlouho, ale neznám skoro vůbec praktiky servisů při garančkách a záruce na auto. Nemělo by to vadit, ne?

Díky

P.S. existuje nějaká varianta teploměru bezdrátovýho? Něco třeba na způsob bluetooth nebo tak něco, jako jsou venkovní teploměry bezdrátový, ale velkých rozměrů.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Externí teploměr

Příspěvekod Beda » 21.02.2012 18:42

O zaruku prijdes leda na dile, ktery jsi ovlivnil svoji instalaci teplomeru. Priklad ... pokavad bys vrtal do nejake casti karoserie treba kvuli protazeni dratu a ono ti to v tom miste zaclo reznout, tak to pak nemuzes reklamovat :no: Bezdratove varianty jsou naprd, musis tam pak menit baterky ve vysilaci :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé