Plynová vzpera prednej kapoty - NÁVOD

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Plynová vzpera prednej kapoty - NÁVOD

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 27.06.2017 22:16

Párkorunová záležitosť, ktorá výrazne zvýši komfort pri manipulácii s prednou kapotou. Dorábal som si ju aj na predchádzajúce auto a pri Carense bola tiež medzi prvými vecami, ktoré som na aute urobil.

Potrebovať budeme:

- plynovú vzperu potrebnej dĺžky a sily (ak si ju budete dorábať na iné auto treba nájsť miesta na úchyty, zmerať a vyhľadať na: http://www.xn--autodly-cza.eu/univerzal ... 65550.html )
Na Carens III som použil vzperu Magneti Marelli GS0695 pôvodom z Méganu III kupé (OE 904510002R) (podľa MM alebo OE čísla vám ju objednajú v každých autodieloch)

- 2 ks guľových čapov na jej uchytenie, napr. 6U0 827 439 z Felicie (niektoré vzpery sú dodávané už aj s čapmi)

- vŕtačku, vrtáky, vidlicové alebo očkové kľúče, závitník alebo dve matice na uchytenie čapov, akýkoľvek kus kovového profilu na výrobu držiakov

Začneme výrobou držiakov - odpílime, vytvarujeme, vyvŕtame - čo, ako, kde konkrétne nebudem písať a merať, z obrázkov to je hádam jasné.
Hotové držiaky upevníme - spodný som uchytil maticou, ktorá drží uloženie tlmiča, vrchný som uchytil do miesta uchytenia pôvodnej podpery, pôvodnými maticami.
Do držiakov zakrútime čapy, nasadíme na ne vzperu a hotovo!

Časová náročnosť 1-2 hodiny, podľa zručnosti konkrétneho súdruha a počtu vyfajčených cigariet. Cena 10-15 € za vzperu + príp. nejaké drobné za čapy.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Plynová vzpera prednej kapoty - NÁVOD

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 15.12.2017 13:25


Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé