Topení - klimatizace

Trápí Vás něco na voze?

Topení - klimatizace

Příspěvekod Willicars » 04.12.2010 12:17

Málo topí.
Carens II, 1,8, digitální ovládání topení. Pls. Motor je ohřátý včas a dobře, ale i při nastavení max. teploty topení (32) jde z ofuků vlažný vzduch. V současné době zamrzají i přední boční okénka za jízdy zevnitř. Nenašel jsem nikde žádné "odvzdušnění" topení nebo něco podobného. Táhla topení od pohledu fungují. Běhají v celém rozsahu.
Nevíte někdo kde a co hledat, nebo jak to udělat aby to topilo pořád a naplno. Aspoň teď na zimu :D . Díky
Willicars Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.11.2010
Bydliště: Beroun  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Topení - klimatizace

Příspěvekod kofejn » 04.12.2010 14:17

V první řadě zkontroluj(kup nový) filtr jestli není moc zanesený.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Topení - klimatizace

Příspěvekod Willicars » 05.12.2010 11:34

Stalo se. Tyhle "normální" věci jsem prolezl jako první. Tzn. filtr, jestli běží táhla, a pod.
Willicars Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.11.2010
Bydliště: Beroun  Czech Republic (cz)

Re: Topení - klimatizace

Příspěvekod jarlen62 » 05.12.2010 19:39

Mám ten samý problém,zřejmě konstrukční ndostatek.
jarlen62 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 7.2 l/100km

Re: Topení - klimatizace

Příspěvekod čerťák » 06.12.2010 14:11

Čauky :D mám ten samej problem.Topí to dobře ale na okno nic moc. Mam klimu manu a atomaticky to přepínám na tu předposlední polohu s klimou.Jak máš mokrý boty trochu sněhu prostě vlhko tak je to hrozný. :( .Myslim že je to problem více aut ne jenom našich.Kolega má alhambru a má to to samí.Hlavně vydržať. :thu: čauky :twisted: čerťák
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Topení - klimatizace

Příspěvekod Willicars » 11.12.2010 11:50

Tak jsem se k tomu nějak propracoval. Samozřejmě v první řadě kabinovej filtr. Ale jak jsem psal, ten jsem měnil. Jednoduše a rychle jak to poznat jestli to je jím je to , že se prostě vyndaj a zkusí se to bez nich. Ne vždycky je průchozí i když je od pohledu čistý.
Ale k mojí "závadě". Nevím jak to u digi ovládání přesně funguje. Ale když jsem věděl, že voda je v pořádku, klapky taky, tak už zůstávalo jen něco, co si s tou teplotou hraje. Je tam čidlo. Ze zadní strany pod palubovkou, kousek od klíčku. Vyndal jsem ho. Chvíli na něj blbě čuměl, vyfoukal vzduchem, očistil štětečkem a vrazil zpátky. Sláva. Topí to. Ale opravdu nevím. Mohli být jen špatné kontakty (tím že jsem to vyndal a nandal) , a nebo opravdu zaneřáděné čidlo. Čistě teoreticky si myslím, že by se to dalo objevit na diagnostice ( nezkoušel jsem), a také, že pokud se to odpojí tak to prostě topí pořád.
Z toho co jsem vypozoroval.
17 stupňů (min) - klapka uzavřena
17,5 - klapka se otevře úplně. Tzn. zbytek regulace už je na tom čidle. Kde jsem teda moc nepochopil s čím a jek hýbe.

Tak snad to někomu pomůže.
Willicars Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.11.2010
Bydliště: Beroun  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé