jak vam startuje ?

Trápí Vás něco na voze?

Příspěvekod Návštěvník » 07.12.2008 14:46

Asi to bude tou baterkou . Nabili jsme ji a zkouseli na kolik klesne pri startu a sla az na 10V coz je asi malo a je stara 6 let tak snad to bude ono . A jestli ne tak svicky jsme asi nasli jsou ze zadu uplne debilne pristupny tak nez se do nich davat tak to radsi do servisu oni na to pudou mit nejakou hodinu nebo pul hodky normohodiny a nez se stim srat. Ale snad baterka pomuze protoze jedna svicka je za 800kč
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zhavici svicky

Příspěvekod kiacarens » 06.01.2009 10:29

Dnes -16°C, nastartoval jsem asi po dvacaty pri nekolikanasobnem zhaveni :whistling: a pri asistenci druheho auta a kabelu, protoze pri tom x tym startovanim se vybila baterka :idea: no super, co myslite, jsou v haji zhavici svicky? A kdyz ano, kolik jich je, kde jsou a vymenim je sam? Jinak do nafty jsem nalil aditivum na zimu. Jo a btw. jedna se o Kia Carens 2002 2,0 CRDi. Diky za radu. :scooter: :grin:
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

Příspěvekod snike » 06.01.2009 12:30

Přesunuto do tématu, kde už se to probíralo ;-) A kde jsou žhavicí svíčky, je na první stránce konkrétně tady http://old.kia-club.org/viewtopic.php?p=39847#39847
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 06.01.2009 19:41

Koupili jsme ji novou baterii Varta Silver Dynamic 74Ah a 750A akorad se musel upravit kablik na + pol protoze je tam original jen na jednu vysku a tahle baterie je nizsi tak jsme udelali mezikus a jeste byl treba delsi sroub jak se dole upevnuje baterka. Baterka stim toci teda poradne. Ale stejne se ji moc nechce chytat ted co jsem to startoval ja tak mi chytla kdyz se parkrat otocila ,ale furt napoprvy a tatovi co ji zkousel druhej den prej tocila dlouho tak ji pridal plyn a chytla hned takze jestli to neni tim. Zda se mi ze ma malo otacek nabehne na 1200 otacek a hned spatne na 1000 . Jeste skusim vycistit klapku vzduchu jestli se nezasekava je rizena podtlakem (hadickou) a ten sni houby udela. Jinak taky jsme se chteli podivat na svicky a velkej problem podle nakrasu to vypada ze jsou ve predu pod sanim ,ale tam se zda nejsou a ze zadu jsme nasli listu jak vede ke svickam i na ni de napeti tak to bude ona ,ale vymontovat svicky je nemozny je to uplne u steny s kabinou a fakt tam neni ani videt ani se tam nejde dostat proste magorina kdo to vymejslel nechapu . Startuje lip ,ale neni to ono uz ji ,ale verim ze chytne i kdyz kdo vi jak to bude ted kdyz bude -20 ,ale tata ji neveri a jezdi benzinakem, hlavne kiu se jede max nekam odpoledne kdyz uz neni takova kosa nemuzem si dovolit ,aby nechytla a byla ve predu pac jsou auta za sebou a uz jednou jsme s obouma zajizdeli do zahrady ,aby jsme je prohodili kdyz se na nas vyprdla prvne a to uz vickrat fakt ne :blink:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod chrepet » 06.01.2009 20:11

Mně startuje v pohodě, sice budu muset asi koupit novou baterii protože po ránu se ji v těch velkejch mrazech moc nechce točit, ale stačí aby se motor párkrát převalil, chytne a běží perfektně.
chrepet Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2003)
106000 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod kiacarens » 06.01.2009 22:02

jsi to stastny clovek :lol: Ja bych uz nikdy naftaka nechtel :evil: , mel jsem pred timto vozidlem vzdy jen benzin a nikdy jsem nemel problemy, tenhle ulet kdyz se nastartuje v mrazu :snow: , to je jak kdyz startuje traktor :scooter: , kterymu pred tim musim vypomoct :evil: Hyundaiem Coupe :love: a startovacima kabelama, btw. Coupecko by naskocilo :whistling: snad napoprve i na Sibiri . Sice jsem se vzhledem, prostorem a jizdou spokojen :???: , ale jinak me toto vozidlo zklamalo :-x . Vetsi naroky $$$ na udrzbu nez benzin, spotreba v zime vetsi nez benzin, samy aditiva a podobne, no kdybych se nezarekl, ze uz nechci dalsi auto, tak bych ho poslal ze skaly :shifty: a koupil si Mazdu MPV benzin :huh: . I HATE :kia: :-D
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

Příspěvekod kiacarens » 07.01.2009 19:24

tak mi mechanik menil zhavici svicku, prvni tri sly ven v poho, ctvrta se odlomila, ze nejde ani vyndat magnetem... :? ze pry asi musi jit hlava dolu, mate nekdo zkusenost?
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 07.01.2009 21:44

Dnes rano sme mali -15, naskocilo hned po prvkrat aj bez vyslapnutej spojky ako keby bolo +30 :sun:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod chrepet » 07.01.2009 21:45

Jako jak odlomila, jako že se kus ulomil a spadl do válce?
chrepet Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2003)
106000 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.01.2009 22:57

A kde jsou ty svicky vzdadu co ?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod kiacarens » 07.01.2009 23:00

no pry to tam zustalo zaklineny, zapeceny nebo c oto rikal za slovo, zitra to bude resit s kolegou, tak jsem zvedavej, prej zkusit s tim jezdit, blazen :-D jo jsou vzadu, 3 maj pristup ok, 1 ko
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

Příspěvekod kiacarens » 08.01.2009 14:28

takze tam uviznul asi 2-3 cm konec svicky, tak to zkusi chemicky uvolnit a vytahnout. Je to sranda ta :kia: :shifty:
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

zkušenost

Příspěvekod geocomp » 10.01.2009 16:08

začalo mi to špatně startovat , většinou až na třetí žhavení, takže servis a dotaz na aditva protože jsem myslel že jsem natankoval blbou naftu, odpověď zněla na 99% žhavící svíčky. No po vánocích prachy žádný tak jsem jel domů že se nějak ozvu a dám to udělat. Druhý den ráno příjdu k autu a zadní okno v háji, jestli to někdo rozbil nebo ruplo mrazem to se neví prostě díra asi 5x3 cm a ostatní sklo na sr..... . Takže servis a nechal jsem udělat i svíčky, chechtáky jsem si půjčil. Tři byly v poho, ale čtvrá je zapečená tak to nechali na léto protože se musí sundat hlava motoru a samo nové těsnění atd atd oprava za cca 4 litry i s materiálem. Takže jezdím ale šťastný zrovna z toho nejsem. A zkušenost s pojišťovnou? No předal jsem protokol sepsal pojistnou událost a na 99% nedostanu ani korunu - nemám totiž připojištění ani proti vandalizmu ani proti živlům. Takže si platím pojistku vlastně na h..... . Jen malé info - zadní okno na Carense 8 tis bez DPH.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 10.01.2009 19:48

To si delate srandu ze je oba mate zapeceny tak to tu nasi priseru radsi prodame :-D . Jinak sklo nam vyslo nejakych 7000 origo z nemecka
Jinak jaka svicka to je ctvrta z levy nebo pravy strany ?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod kiacarens » 10.01.2009 21:42

u me prvni svicka :whistling: od strany spolujezdce, fakt musim rict ze rozdil mezi KIA vs. Hyundai je asi jako Zigulik vs. Audi :D Nalil tam chemii, ten 2-3 cm kousek uz se hybe, jen ceka na 4mm uzkec teleskopickej magnet, aby to vytahnul, kdyz se nezadari, bude muset hlava dolu, to ale platit nebudu, nejsem sponzor lidskych hlouposti a kdyby me to stalo 4.000,- Kc prace i s materialem? Vzdyt jen za 4 zhavici svicky zaplatis cca 4.000,- Kc :shifty:
kiacarens Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Kocourkov  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé