Problémy s Carensem III

Trápí Vás něco na voze?

Problémy s Carensem III

Příspěvekod Návštěvník » 18.04.2009 10:33

[font=Arial:kf0txbj8] [/font:kf0txbj8]
Zdravím všechny co mají Carense. Jelikož jsem novým vlastníkem tohoto vozu asi 1 měsíc, potřebuji se s někým poradit o níže uvedených problémech, které se mi zatím projevily.
1. Při zařazení 3. rychlostního stupně se mi začnou ozývat z poza rádia silná drnčení. Je to jen při 3. rychlosti, při jiné to nedělá. Byl jsem v servisu, kde předpokládali, že to dělají lanovody řazení. Vyměnily nějaká závaží (údajně to dělal i minulý model) ale to vůbec nepomohlo, jelikož ta závaží v současném modelu 2009 již byla, tj. Kia předpokládala, že se vibrace opět objeví.
Zajímalo by mě zda máte někdo z vás takové problémy s novým Carensem a popř. jak byly odstraněny.
(mám 1,6 CVVT najeto cca 1500 km)
2. Mám takový pocit, že netáhne motor. Při rozjezdu, je takový líný a rozjede se až když mu šlápnu pořádě na krk. Při plynulé jízdě si myslím, že cuká, a to jak v nízké rychlosti, tak ve vyšších např. ve 110.
Co vy na to?

3. Musel jsem vyměnit orig. rádio, protože v noci nesvítilo a neustále přehazovalo zdroj audia tedy CD a rádio.

Moc prosím o radu, prtotože servisy jak je vidno zatím neví.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod kofejn » 18.04.2009 11:05

Mám čerstvě Carense z roku 2007 a žádné drnčení nepozoruju. Co se týká líného benzíňáka v nízkých otačkách, tak mám obavu že to není chyba, ale vlastnost. Bohužel jsem neviděl momentovou křivku motoru, ale nepředpokládám že by byla pěkně plochá jako u ropáka 2.0CRDI
Zkus pročíst tohle vlákno http://old.kia-club.org/viewtopic.php?t=2077, a odkazy v něm, třeba odpověď najdeš.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Příspěvekod kofejn » 18.04.2009 11:52

Našel jsem výkonové grafy motoru http://old.kia-club.org/viewtopic.php?t=49 ,věděl jsem, že jsem je tu už viděl. Nezapomeň na hmotnost Carensky :-o.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Díky

Příspěvekod Návštěvník » 18.04.2009 12:16

Díky za tvůj zájem. Měl jsem před Carensem Mercedes Benz A170 CDI, tedy s turbem. Chod motoru byl tedy určitě jiný, plynulejší a jak píšeš i ty auto bylo lehčí a živější. Možná, že jsem stále ještě orientovaný na Diesel. Jen si myslím, že to řazením asi na 100% nemusí být. Otáčky se snažím držet na hoře, protože motor zajíždím. V mauálu je na 3000 tis. Tak se snažím. Ono to dělá i když tam mám 4 a jedu rovinu na 80km. V tvých odkazech jsem našel odkazy na přehrání jednotky, tak uvidíme, co na to řeknou v servisu.
Osobně mě tento problém tak netíží, protože auto teprve zajíždím, může ustat. Víc mě rozčiluje to drnčení řadičky resp. lanovodů a oni neví co s tím. Je to na vyskočení s auta. Hlasitost je přímo úměrná otáčkám.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod kofejn » 18.04.2009 12:45

Nemáš třeba zámek řadící páky? Já přesedlal do Carense z benzíňáků a už bych neměnil, ten pocit jak mě při zrychlování tlačí do sedadla je super.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Příspěvekod Beda » 18.04.2009 13:36

To ze je auto line je urcite subjektivni pocit diky presedlani z nafty na benzin :idea: Ja presedlal opacne a na zacatku jsem hrabal i kolama, kdyz jsem se sunul za kamionem do kopce a chtel jsem ho najednou rychle predjet :)

Dle stari auta by jsi mel mit posledni verzi ridiciho programu motoru, overit si to muzes leda v servisu, kdyz te pripojej na diagnostiku, tak by jim to melo bud nabidnout aktualizaci a nebo potvrdit, ze mas posledni verzi ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 18.04.2009 20:23

Jasně, musíme mluvit o subjektivním pocitu, ale jak vysvětlíte to občasné cukání při plnynulé jízdě cca 50 po městě nebo 90 mimo obec. Přestě, jako by se na vteřinu zadusilo a pak se zase rozjede. ????
Díky za názor
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Beda » 18.04.2009 22:13

@Ferdas

1.6CRDi byl cukanim povestnej do te doby nez udelali novej software, jenze on ten novej software to odstranil z 95% (alespon u mne, protoze to obcas opet zaskube), sam jsem spozoroval, ze se to da navodit stylem jizdy, takze pokavad neni softwarove reseni, tak to chce upravit styl jizdy :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 19.04.2009 13:38

Díky za názor, zkusím se domluvit v servisu na přehrání sw, a pokud to nepojede uvidím v budoucnosti jak to budu řešit. Možná, že se přizpůsobím sám autu, protože auto se mně asi nepřizpůsobí, ale uvidím.

Jen ještě trochu info, včera večer jsem zaslal dotaz na oficiální email KIA v Praze (pro uživatele vozů) a dnes ráno se mi již ozval manager, který sdělil, že můj problém s drnčením okamžitě přeposílá hlavnímu řediteli na servis vozidel. Tak uvidím, jak to dopadne, každopádně budu informovat.

Zdary nadšenci
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 20.04.2009 19:17

Jelikož jsem psal, že sdělím výsledek, tak zde je:
Musím se onrátit na autorizovaný servis, který musí vše posoudit, sepsat a pokud požaduji např. výměnu, když to nevyřeší do 30 dnů, tak se musím obrátit na prodejce svého vozu.
Jinak jsou potěšeni z koupě a litují vzniklých problémů.
K tomu mohu jen říci, že budu postupovat přesně dle jejich sdělení a dokud se drnčení neodstraní, tak vozidlo nepřevezmu zpět. Protože mi nic jiného nezbyde.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 21.04.2009 20:16

Po konzultaci s podporou v Praze má můj servis opětovně překontrolovat Lanovody nebo vyndat spojku a kouknout na to zevnitř.
Tak uvidím příští týden.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 03.05.2009 21:13

Jen Vás chci informovat o výsledku servisní opravy.
Musely být narovnávány lanovody (či co), několikrát jízda, no dělali to 4 dny. Zatím se to objevilo jen 3x a to ve značně nižší hladině zvuku. Řekl bych, že to opravili na 95%. Ještě to budu konzultovat.

K cukání v motoru mi bylo porazeno, abych nekupoval levný benzín u hypermarketů. Ten může dle jejich zkušeností i celkovou korozi benzínového vedení, která byla u jiného uživatele vyčíslena na cca 80tis. Tak jen pozor na to.

Údajně na centrálním skladě v Praze není jediný šroubek na opravu???

Radio by mělo být již opraveno, čekal jsem 3 týdny.

Zdary
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Problémy s Carensem III

Příspěvekod MartinS » 22.05.2010 14:28

Stejný problém s rádiem jsem měl také u stejného typu (Kia Carens 1.6 CVVT 97 kw, r.v. 2009). Odstranili jej na počkáním nějakým přepojením konektorů. Teď hraje jak má, takže spokojenost...
MartinS Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 09.01.2009
Bydliště: Kamenný Újezd  Czech Republic (cz)

Re: Problémy s Carensem III

Příspěvekod kolja800 » 14.01.2012 16:37

Nazdar Ja mam tiez Kiu Carens r.v.2007 mam ten sami problem z prevodovkou ako ty pri zaradenom tretom stupni rezonuje. Uz mi to trikrat opravovali a stale sa to vracia . Tiez neviem co s tym budem robit ... Myslim ze dam vymenit prevodovku dokial je v zaruke ..Ked to ovsem pomoze lebo z prevodovky do kulisi idu iba lanka tak fakt neviem!
kolja800 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 3
Registrován: 10.01.2012
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Re: Problémy s Carensem III

Příspěvekod juraje » 02.04.2012 23:01

kolja800, poriesil si to klepanie?
Menili ti uz tie selektivne volici paky?
Uživatelský avatar
juraje Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 25.03.2012
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia Carens III (2007)
52000 km @ 0 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé