Ťažké radenie 2 prevod. stupňa

Trápí Vás něco na voze?

Ťažké radenie 2 prevod. stupňa

Příspěvekod andrej123 » 29.09.2016 15:25

Zdravím,

som tu nový, preto ak sa náhodou táto téma už preberala, tak sorry.

Mám Kia Carens, 2015, 1,7 Crdi, 104kw - kúpené ako nové auto tento rok.

Pri zaraďovaní 2. stupňa to ide ťažko, resp. to akoby o niečo škrípne. Rovnako z jednotky na dvojku, rovnako z trojky na dvojku.

Už mám na tom cca. 10.000 km, takže by to malo byť rozchodené.

Nemáte niekto podobný problém? Išiel som náhodou okolo KIA NR servisu, prijímací technik skúsil spojku, lebo na začiatku trošku smrdela - ale že všetko je O.K.

Nie je to jazdu ohrozujúce, ale predsa, keď dávam dvojku, vždy musím na to myslieť.

Dík

Andrej
andrej123 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 3
Registrován: 29.09.2016
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ťažké radenie 2 prevod. stupňa

Příspěvekod barnaby » 15.11.2016 11:36

Ahoj,
mám naprosto stejný problém. Dělá to když je motor studený a i když je zahřáty. Najeto mám 22000, po novém roce jdu na Garanční prohlídku tak uvidím....
barnaby Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 03.03.2015
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Ťažké radenie 2 prevod. stupňa

Příspěvekod syberius » 18.11.2016 12:36

Nejspíš to bude chtít upravit kulisu řazení. Mě to dělali teď, když mi opravovali spojku. Občas se mi řadící páka zasekla a musel jsem s ní cuknout zpátky. Teď to chodí krásně plynule.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Ťažké radenie 2 prevod. stupňa

Příspěvekod andrej123 » 21.11.2016 10:14

Zdravím chlapi,
ďakujem za odpoveď, aspoň môžem povedať prijímaciemu technikovi v KIA Nitra /tam som auto kupoval/, že to nerobí len mne.
Lebo keď som tam bol naposledy /mám to po ceste z roboty domov/, tak mi povedal, že zatiaľ sa s týmto nestretol.
Inak bol úplne v pohode, nemal žiadny problém, že by mi to nepozreli.
Len mal plný kalendár roboty /cca. 2-3 týždne dopredu/.

Ale dohodli sme sa tak, že niekedy po novom roku si dám urobiť preplach oleja - po cca. 15.000 km, povedal mi, že on by si to tiež dal urobiť, keby to bolo jeho auto /aj keď mám servisný interval 2roky alebo 30.000km/. A potom sa pozrú aj na tú 2-ku /možno tiahlo, možno kulisa riadenia.../.
Potom uvidíme.
Dík

Andrej
andrej123 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 3
Registrován: 29.09.2016
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Ťažké radenie 2 prevod. stupňa

Příspěvekod andrej123 » 01.02.2017 15:21

Zdravím,

tak mám za sebou "dobrovoľnú" výmenu oleja a olejového filtra po 15.000 km. Mám síce servisný interval 2roky alebo 30000km, ale chcel som vymeniť prvý olej už po 15000km, potom budem dodržiavať štandardné intervaly - ide to do peňazí a podľa mechanikov častejšie výmeny, ako je výrobcom predpísané - sú zbytočné.

Keďže som z blízka NR, tak som išiel do Motor-Car Nitra, na Bratislavskej. Štandardne som sa objednal, mali termín do cca. 2 týždňov - čo je myslím že O.K.
Dal som si vymeniť spomínaný olej a filter, potom som si dal aktualizovať navigáciu /raz ročne je to zdarma/ a reklamoval som ťažké občasné zaraďovanie 2. a 3.
Pri zadávaní zákaziek do počítača technik prišiel na to, že na mojom aute soudruzi z Kórei urobili nekde chybu a tá chyba mala číslo 160102 alebo nejako tak podobne - pýtam sa čo to je, je to vraj kompletné preprogramovanie riadiacej jednotky, lebo zrovna pred tým mi svietila 2x kontrolka motora. Prvý krát sama po pár dňoch zhasla, druhý krát mi zasvietili zrovna deň pred servisom - super, pozrú sa na to.
To je určite voda v palivovom filtry v nafte - toto mi povedali nezávisle 2 príjímací technici.

Ráno som tam dal auto na 07.30, volali mi poobede, že olej+fiter vymenní /cena € 148,-/ po zľave, lebo som auto kupoval u nich, inak cca. € 165.
Chyba 160102 znamenala svietenie kontrolky motora - takže žiadna voda vo filtry - že vraj kompletne preinštalovali riadiacu jednotky.
Reklamáciu na 2. a 3. mi zamietli - nič tej prevodovke vraj neni /pozreli aj tiahlá, odvzdušnili spojku/.
No a dojebali mi navigáciu. To som ale zistil až cestou zo servisu - čierna obrazovka. Musel som tam auto teda znovu za 2 dni doniesť a museli to znovu preinštalovať. Že vraj sa im to v živote ešte nestalo ... neviem.

Takže takúto mám prvý skúsenosť s cenami, službami a ochotou. 3mínus

Ale stále mám problém s tou prevodovkou. Jednoducho mi to pripadá, že sa boja do toho ísť, otvoriť prevodovku a možno by ju znovu nezložili ... neviem.
Robí to stále to isté, už do toho ide aj 4.

Poraďte niekto: dá sa nejako urobiť diagnostika manuálnej prevodovky? Lebo mne to pripadá tak, že pokiaľ nemajú z diagnostiky nejaký papier, čo im potom KIA v záruke preplatí - tak to robiť nebudú, lebo toto je len na subjektívny pocit.

Ak máte niekto radu - budem rám.

Vďaka

Andrej
andrej123 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 3
Registrován: 29.09.2016
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Ťažké radenie 2 prevod. stupňa

Příspěvekod palobb1 » 03.02.2017 18:09

Ja by som im to tam urcite vratil a ukazal co to robi a pozadoval opravu. Nedat sa odbit, ved je to skoro nove auto. Alebo skusit iny servis.
Kia Carens 1,7 CRDI 85Kw 2016
Uživatelský avatar
palobb1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  
Registrován: 07.10.2016
Bydliště: Žiar nad Hronom  Slovakia (sk)

Kia Carens III (2016)
8000 km @ 0 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé