Výmena palivového filtra

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Výmena palivového filtra

Příspěvekod djoze@szm.sk » 12.06.2012 23:55

Nazdar!
Je tu niekto co odborne popíše postup vymeny palivoveho filtra na:
KIA Carens 2.0 CDRi 82kW r.2005
Hlavne chcem vediet ako sa takato sustava odvzdusnuje a ako postupovat
aby som nenarobil chybove kody v riadiacej jednotke.

Pripadne ak uz nieco take bolo publikovane prosim nechat link.

Vopred dakujem:
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výmena palivového filtra

Příspěvekod geocomp » 20.06.2012 21:07

nechal jsem měnit v servisu - prý bez problémů a zavzdušnění žádné, řekli mi že je to systém který se dokáže odvzdušnit sám. Mechanik docela chválil. A nestálo to ani tolik korunek tak proč se v tom hrabat sám.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Výmena palivového filtra

Příspěvekod kaduz » 21.06.2012 06:43

nechá se to zvládnout i doma, není to nic složitého, přečti si: viewtopic.php?f=86&t=3184&view=unread#unread
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Výmena palivového filtra

Příspěvekod djoze@szm.sk » 23.06.2012 16:07

Zdravim.

Dakujem za odpovede.

Moj postup.:
1.uvolnil som miesto okolo filtra - tolko co tam mozno nastrcit kluc na filter.(hadice bokom)
2.dat nadobu pod filter - odpojit konektor co je dole - nastrcit kluc - uvolnit filter.
3.nasrobovat novy filter - ale NEPRITIHNUT NA DORAZ!!
4. nadoba zostala pod filtrom - klucikom zapalovania potocit na 5s - ALE NESTARTOVAT!!!(LEN ZAVODNIT FILTER NAFTOU)
5.ak je filter plny - zatiahnut ho "primerane" - ocistit,pripojit konektor a znovu zapnut klucik a skontrolovat ci netecie nafta.
6.ak je OK Nastartuj.

Neviem ci je to ten "PRAVY" navod ale mne pomohol.

S pozdravom djoze :SK:
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: Výmena palivového filtra

Příspěvekod čerťák » 16.07.2012 17:15

čauky zdravim :D . Tak jsem se také pustil do výměny palivového filtru u mojí carensky 2.0crdi r.v 2005 .Naposled mi ho měnili i s olejovým v servisu před 3roky když jsem si auto pořídil. Olejový už jsem měnil (popsal jsem tu už i postup).Tentokráte jsem měnil oba.Postup v předešlém příspěvku jsem tak nějak dodržel až na to že jsem do filtru nedal ani naftu a ani neodvzdušňoval.Vše jsem hned utáhl. Snad jen ještě pod ten filtr stačí dát nějaký hadr a pak to jenom utřít skoro nic mi nevyteklo bokem.Pak jsem nasadil olejový dolil olej. Asi tak třikřát jem zapnul klíček do první polohy aby se natáhla nafta a pak nastartoval,okamžitě motor naskočil a předl jako kotě. ;) . Tak že už bych v tom nehledal příště nějaký problem.Přeju Všem hodně bezstarostných kilometrů na dovolené a pěkné počasí. Ahoj čerťák :twisted:
čerťák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 12
Registrován: 12.02.2010
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

Re: Výmena palivového filtra

Příspěvekod djoze@szm.sk » 18.07.2012 23:48

Ahoj!!
Ďakujem za vynikajúci poznatok zasa som o niečo múdrejší

S pozdravom djoze.
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: Výmena palivového filtra

Příspěvekod hajtem » 24.06.2014 21:18

Zdravím, dá se provést výměna palivového filtru u Carense 2,0 CRDi 2007 i v domácích podmínkách.
Jak se to liší od Carense 2005? Co je potřeba odmontovat, povolit, a podobně. Díky.
hajtem Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 5
Registrován: 18.05.2014
Bydliště: Těmice  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
125000 km @ 7.0 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé