Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 11.04.2011 13:37

Ahoj, mám několik málo konkrétních dotazů, dávat každý jednotlivě do různých sekcí je podle mě škoda (protože na některé se dá odpovědět jednou holou větou), zkusím tedy založit nové téma takto. Kdyžtak mě smažte ;)

Dotaz č. 1)
Mám Carnivala verzi 2004-2006, asi verze "advantage", tedy 17" kola, nášlapy, tmavá skla. Nevim jestli byl součástí i přední rám, asi ne, ale já ho mám. A strašně mě zlobí. Každou chvíli někde drhnu, zakousávám se do obrubníků při stání kolmo k chodníku, jiskry létají při zdolávání přejezdů tramvajových kolejí, prostě děs. Koukal jsem, že mi to díky uchycení hýbá celým nárazníkem, takže mezi ním a blatníkem už mám skoro cenťák mezeru. Přemýšlím že rám sundám, ale ještě předtím mě zajímá, jestli náhodou nemáte podobné problémy i bez něj. Koukal jsem totiž, že spodek auta je třeba jen o 3cm výš než spodek rámu, tak že by jen 3cm dělaly takovou neplechu?

Dotaz č. 2)
Nefunguje mi upozornění na zapnuté pásy, po nastartování kontrolka zhasne a už se nerozsvítí, ani nic nepípá, konektory pod předníma sedačkama se zdají být zapojené. To mě moc netrápí, akorát bych nerad, aby třeba v případě nehody nevyletěl airbag u spolujezdce jen kvůli tomu, že si auto myslí, že je sedačka neobsazená :)

Dotaz č. 3)
Při zamknutí auta dálkou auto tůtne. Já bych raději optický signál. Existuje jednoduché řešení, nebo to prostě Carnivaly v roce 2006 měly všechny takto?

Dotaz č. 4)
Automatická klimoška mi vůbec nevyhovuje. Jde jí nějak domluvit, třeba aby nikdy nepoužívala otáčky větráku větší než 60%, ale ručně by více nastavit šlo? Stejně tak zakázat používání vnitřní cirkulace vzduchu, ale na to pravda tuším nějaký trik v manuálu píšou...

Dotaz č. 5)
Řešil někdo přestavbu zpět z N1 na 7 míst? Nebo je to pasé?

Tak. Třeba to tu trochu ožije ;)
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod violator » 11.04.2011 16:06

Zdar,

můžu jen porovnat se svým Carnivalem:
Ad1,
Mám jen přední rám na "klokany" a jinou havěť a problém nemám, pravda auto je sice na 15" kolách ale v pohodě zajedu u hypermarketů až k obrubníku beztrestně. Nikde to nedrhne a vychází to nachlup.

Ad2,
S pásama to mám stejné, pokud nenastartuji, tak bliká kontrolka na palubce, ale nepípá. Po nastartování zhasne a neprudí.

Ad3,
Tůtne aj moje, ale nijak to neřeším. Asi by bylo příjemnejší mít optickou výstrahu při zamčení, ale nevím jestli to bude možné předělat, protože u Carnivala je tuším zamykání i IMMO součástí ŘJ. A zkušenost radí nerýpat do toho, pokud IMMO funguje bez potíží.

Ad4,
Klimošku mám manuál, takže to bude kapku jinak.

Ad5,
Přestavbu z N1 jsem řešil u jiného vozu (roomster) a stálo to trochu běhání a času, potom jen kýžená demontáž zbytečné a nepraktické přepážky.

Jink přeji bezporuchový provoz Carnivala.
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod Ondrej29 » 14.04.2011 20:49

To Violator: ten predny ram na "klokany" mas zapisany aj v technickom preukaze?
Podobny som mal aj ja, len nebol zapisany, tak ma nepustili cez STK. Presiel som, az ked som prisiel bez neho, a zatial som ho spat nedaval.
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 18.04.2011 10:59

Hoj,
na stk jsem byl v lednu a na přední rám neřekl nikdo ani slovo. V techničáku mám podle mě jen nášlapy, přední rám ne. Ale je to tam napsaný tak šikovně, že se to imho nedá vyluštit, co je a co neni puvodní. Těch připsaných věcí tam mám v souvislosti s "advantage" a přestavbou n1 asi šest.

Abych všude nedrhnul, možná ten rám zkusim sundat a trochu narovnat uchycení, přijde mi, ze ten rám se cpe zbytečně dolu. Každý cm se počítá, o víkendu jsem se zakousl do nějakého pařezu. Ale tak chápu, to byla moje chyba :)

S pásama a tůtáním při zamčení - asi bude lepší do toho nevrtat. U obojího jsem si nebyl jist, jestli to nebyla nějaká úprava původního majitele, pokud to má i někdo jiný, je to asi správně.

Zjišťoval jsem přestavbu z N1 zpět na šest míst a podle servismana z Kia servisu to možné neni. Mříž tam už nemám, díky kolejnicím jsem přišel o úchyty na dětské autosedačky (top tether jako přídavný systém k isofixu, ale sedačky jsou schválený i bez toho), na krátké cesty se nebudu bát obsadit i ty místa navíc, ale mimo republiku už to nedám. Škoda.

Carnivalům zdar.
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 04.07.2011 14:36

Přestavba Carnivalu z N1 na M1: oslovil jsem přímo zastoupení Kia a přišlo mi jakési vyjádření, že po výměně podlahy je přestavba možná. Jelikož tu podlahu zničenou nemám, zkusím se domluvit buď v autorizovaném servisu Kia (nebo když budou mít nějaký problém, tak kdekoli jinde), aby mi dali štemlp na prohlášení, že tu podlahu dali do původního stavu a hurá na úřady. Já tam těch 7 lidí legálně prostě chci...

Jinak na Carnivala jsem si už docela zvyknul, trvalo mi to docela dlouho, ale teď se dá říct, že ho mám rád. Spotřeba se drží do 8,5 litru, což je krása. Povinné ručení na 2.9CRDi bez bonusů za 4750.- (s bonusama aktuálně za 3170.-). To je slušný, za 1.8 benzín jsem platil stejně...
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 06.12.2011 11:43

Hola.
Dnes jsem předal auto do servisu, nebo teda spíš autodílny. Na rozvody, olej a pár drobností. Díly jsem si nakoupil sám (7500.-), práci očekávám tak 5000.-. Oproti nabídkám orig. servisu je to docela rozdíl (NH Car: 27tis, Dolnis: 22tis). Tak snad to kluci šikovný nezkazej, o dobrých referencích budu asi moct mluvit až tak za půl roku předpokládám. Podle všeho už Carnivali dělali, ale spíš benzíny a roky 2001.

Přestavbu z N1 jsem nikam nepokročil, s autem zatím žádný problém, ale taky jezdíme minimálně, máme najeto málo přes 96tis. Při přezouvání na zimáky mě trochu překvapila povrchová koroze ve svarech prahů, jestli s tim ale něco budu dělat si ještě rozmyslim.

Co vy, karnivalisti? Jak to jezdí?
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod carvallux » 19.02.2012 19:07

Ahoj Koupil jsem také Kia carnival a jezdí to suprově nic méně by mě také zajímala ta přestavba z N1 zpět na M1. Já mám ve vozidle vše v původním provedení včetně pasů a úchytu na sedačky přestavba byla provedena spíše papírově než fyzicky. Ptal jsem se zatim předběžně u prodejce ale taky řikaly že to prej asi nepujde tak se jen skouším ptát jestli už někdo uspěl??
Uživatelský avatar
carvallux Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Carnival II (2006)
114000 km @ 8 l/100km


Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 20.02.2012 13:57

Zatím jsem do toho nešel. Letos v prosinci mě čeká STK, tak pokud budu mít čas se tomu věnovat, zkusim to oběhat. Mám vyjádření importéra, papír o výměně podlahy ze servisu zřejmě nebude problém, zbývá dopravní inspektorát a ta technická. Je fakt, že kočárek už moc nevozíme a do budoucna by se mi tam další sedačka (asi jedna, vozíme ještě velkýho psa :) hodila. Ale za každou cenu do toho nejdu, jezdim stejně na vsi za Prahou, namátkové kontroly na silnici se nebojim :)
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod carvallux » 20.02.2012 17:45

Ahoj tak díky za odpověď ani jsem dedoufal že odpovíš tak brzy. Já do toho chci skusit jít ale v mým servisu mi moc nadějí nedávaly řekly že spíš ne. Mě osobně taky ty čtyři stačej ale asi tak dvakrát za rok by se aspoň ta jedna sedačka fak hodila když bysme jel s mladejma na nějakej ten vejlet. Jinak s autem zatim maximální spokojenost i když co tady čtu ty příspěvky o výměmě oleji tak mi to příjde nějaký přitažený za vlasy. Většinou jsou všechna auta stavěný na výměnu 15-20000 Km a co tady čtu těch osum tisíc na výměnu to mi přijde dost málo. Tak přeji hezkej den
Uživatelský avatar
carvallux Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Carnival II (2006)
114000 km @ 8 l/100km

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 20.02.2012 18:18

Pročítal jsem weby co psal Beda a popisujou to tam docela realisticky, já to na podzim zkusim.

Olej mám v příručce psanej po 15tis a hodlám to tak i dělat. I podle servisky byl takto měněn. 8tis je tam tuším psáno "při extrémních podmínkách", což moje cestování s rodinkou Polabím určitě nebude :)
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod Boza » 01.03.2012 13:27

Ahoj JeDe, teďka mám čerstvě taky Advantage (rv 2004, 2.9 CRDI), přesně stejná výbava jako tvoje, s tím že to nebyl N1 takže přestavbu neřeším.

Zatím můžu komentovat jenom ten přední rám, s drhnutím jsem se nesetkal. Jestli budeš potřebovat, můžu přeměřit min. výšku rámu nad asfaltem.

Moje tůtá taky, i předešlý model rv 2000 to dělal, takže nejedná se o závadu ale o vlastnost.

Ať to jezdí :D
Uživatelský avatar
Boza Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 2
Registrován: 29.01.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2004)
200680 km @ 8 l/100km

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 05.04.2012 11:50

Cus, ja se z toho ramu fakt pominu, udelali u nas vyvysene prechody pro chodce a kdyz z nich "seskakuju", drhnu. Pujde dolu, hned jak budu mit cas. Je to horsi a horsi, cim casteji o neco zavadim, tim nize se ocita - protoze se vytrhava z uchyceni.

Tvuj carnival vypada moc pekne, to je originalni barva? Libi :)
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod JeD » 28.06.2012 14:50

Tak jsem ten rám sundal a jsem nadšen, průjezdnost a parkování čumákem k chodníku přestalo být noční můrou :D
Rám byl sice "značkový", ale styl montáže Pat a Mat - na šrouby navařené tyčky, to umístěno do nosníku tak, aby se šroub neprotáčel, zespodu matka. Jenže tím, jak jsem drhnul, tak se ty tyčky ohnuly a když jsem ty zarezlé matky chtěl povolit, protáčel se ten bazmek v nosníku, kam se ale shora nedá dostat. Nakonec jsem to nějak sundal - po dvou hodinách práce a s trochou krve :)

Dál jsem nechal v garáži 17" kola, s 15" mi auto přijde poslušnější. Ošklivější, ale ovladatelnější.

Jinak jsem se vrátil z dovolené a super, spotřeba vychází na ani ne 8 litrů, se zapnutou klimou a naloženým autem spokojenost. A nakonec, právě mi přišla složenka na povinné ručení. Budu dělat reklamu, protože jsem fakt spokojenej: ČSOB pojišťovna, bez extra bonusů za 2800.- na rok. To mi přijde velmi dobrý.
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: Obecnější pokec o Carnivalech, rady, tipy, zkušenosti

Příspěvekod Beda » 28.06.2012 17:43

Offtopic :
Nekteri se raduji z tuningu a jini zase z "antituning" :twisted:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8273  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Další

Zpět na Carnival

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé