Kia Carnival - rodinne auto pre 6 člennu rodinku

Příspěvekod Ondrej29 » 08.03.2009 22:42

S.Javorikova píše:Nenechej se odradit.Je to věc názoru.Mám Carnivalku,rv. 2002 a mamka rv.2004 a obě si ji chválíme.Spolehlivé,prostorné a cenově dostupné auto.Na nové nebylo,tak jsme kupovali ojetiny.Myslím si,že je to taky o tom,jak o to auto pečuješ.

Prave o to ide. Na nove nemam, a tieto ojazdene auta su cenovo dostupne. A navyse, ked som kednu Carnivalku obzeral tak asi preskocila iskricka, alebo to bola laska na prvy pohlad??? Mam pocit ze Carnival ma svoje caro...
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod S.Javorikova » 08.03.2009 22:48

Ondrej29 píše:
S.Javorikova píše:Nenechej se odradit.Je to věc názoru.Mám Carnivalku,rv. 2002 a mamka rv.2004 a obě si ji chválíme.Spolehlivé,prostorné a cenově dostupné auto.Na nové nebylo,tak jsme kupovali ojetiny.Myslím si,že je to taky o tom,jak o to auto pečuješ.

Prave o to ide. Na nove nemam, a tieto ojazdene auta su cenovo dostupne. A navyse, ked som kednu Carnivalku obzeral tak asi preskocila iskricka, alebo to bola laska na prvy pohlad??? Mam pocit ze Carnival ma svoje caro...


Taky mi to přišlo,že Carnivalka má své kouzlo,protože když jsem ji pořádně okoukla,tak už jsem jiné nechtěla. :-o Koupila jsem ji loni a teď má najeto nějakých 160 tisíc a na mamčiné je najeto něco kolem 90ti tisíc.
Sabina
Uživatelský avatar
S.Javorikova Žena
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carnival II (2002)
0 km @ 9 l/100km

Příspěvekod Ondrej29 » 08.03.2009 22:59

S.Javorikova píše:
Ondrej29 píše:
S.Javorikova píše:Nenechej se odradit.Je to věc názoru.Mám Carnivalku,rv. 2002 a mamka rv.2004 a obě si ji chválíme.Spolehlivé,prostorné a cenově dostupné auto.Na nové nebylo,tak jsme kupovali ojetiny.Myslím si,že je to taky o tom,jak o to auto pečuješ.

Prave o to ide. Na nove nemam, a tieto ojazdene auta su cenovo dostupne. A navyse, ked som kednu Carnivalku obzeral tak asi preskocila iskricka, alebo to bola laska na prvy pohlad??? Mam pocit ze Carnival ma svoje caro...


Taky mi to přišlo,že Carnivalka má své kouzlo,protože když jsem ji pořádně okoukla,tak už jsem jiné nechtěla. :-o Koupila jsem ji loni a teď má najeto nějakých 160 tisíc a na mamčiné je najeto něco kolem 90ti tisíc.


Ked Carnivalku porovnavam s inymi autami Sharan /galaxy, alhambra/ .... ani jedno ma nezaujalo tak ako Carnival. No len tie strasidelne statistiky o poruchovosti ... A co sa tyka jazdenia, ziatial jazdim cca 10 tisic km rocne, myslim ze to nie je nejak extra velka zataz. Trosku sa este bojim spotreby, predsa len 2,9 litrovy motor si asi pyta svoje
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Příspěvekod S.Javorikova » 08.03.2009 23:55

Ondrej29 píše:
S.Javorikova píše:
Ondrej29 píše:
S.Javorikova píše:Nenechej se odradit.Je to věc názoru.Mám Carnivalku,rv. 2002 a mamka rv.2004 a obě si ji chválíme.Spolehlivé,prostorné a cenově dostupné auto.Na nové nebylo,tak jsme kupovali ojetiny.Myslím si,že je to taky o tom,jak o to auto pečuješ.

Prave o to ide. Na nove nemam, a tieto ojazdene auta su cenovo dostupne. A navyse, ked som kednu Carnivalku obzeral tak asi preskocila iskricka, alebo to bola laska na prvy pohlad??? Mam pocit ze Carnival ma svoje caro...


Taky mi to přišlo,že Carnivalka má své kouzlo,protože když jsem ji pořádně okoukla,tak už jsem jiné nechtěla. :-o Koupila jsem ji loni a teď má najeto nějakých 160 tisíc a na mamčiné je najeto něco kolem 90ti tisíc.


Ked Carnivalku porovnavam s inymi autami Sharan /galaxy, alhambra/ .... ani jedno ma nezaujalo tak ako Carnival. No len tie strasidelne statistiky o poruchovosti ... A co sa tyka jazdenia, ziatial jazdim cca 10 tisic km rocne, myslim ze to nie je nejak extra velka zataz. Trosku sa este bojim spotreby, predsa len 2,9 litrovy motor si asi pyta svoje


Taky jsem porovnávala a vybrala si,a zatím jsem spokojená.Já najedu 60-80 tisíc ročně.A spotřeba není tak hrozná, 8-9 litrů.A to je podle mě v pohodě při tom obsahu motoru. :-o Ale jak říkám,je to na tobě pro co se rozhodneš.
Sabina
Uživatelský avatar
S.Javorikova Žena
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carnival II (2002)
0 km @ 9 l/100km

Příspěvekod Jakub » 09.03.2009 08:36

U těchto velkých aut trpí hlavně nápravy, které se rychleji opotřebovávají. To je důvod, proč je Carnival a jiné velkoprostorové vozy až na konci tabulky "spolehlivosti". Je to však také o přístupu k autu a o jeho údržbě. Statistika TUV neřeší, jestli se autu 5x vysypal motor nebo 5x shořela elektronika, ale jestli nemá vůle v čepech popř. prošlou lékárničku.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Ondrej29 » 09.03.2009 10:07

jakub píše:U těchto velkých aut trpí hlavně nápravy, které se rychleji opotřebovávají. To je důvod, proč je Carnival a jiné velkoprostorové vozy až na konci tabulky "spolehlivosti". Je to však také o přístupu k autu a o jeho údržbě. Statistika TUV neřeší, jestli se autu 5x vysypal motor nebo 5x shořela elektronika, ale jestli nemá vůle v čepech popř. prošlou lékárničku.


Neviem preco, ale mal som predstavu ze ta poruchovost resp. nespolahlivost sa tyka motora reesp. elektorniky. POkial je to v podvozku je to na taketo velke a tazke auto aj pochopitelne. Ved s podvozkom, brzdami a pod. maju casto problem aj ine MPV.

Takze aj napriek prvotnemu sklamaniu som stale viac pozitivne naladeny pre :kia: Carnival :)
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Příspěvekod Ondrej29 » 09.03.2009 10:10

@S.Javorikova

Tak ta spotreba nie je az taka strasna na takyto motor. Takuto spotrebu mam aj na svojom sucasnom aute ak sa Š 120 da este nazvat autom.
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Příspěvekod Tony » 09.03.2009 10:58

a kolik tak máš na to peněz? z ojetých přicházejí k mání ještě VW touran, ford s-max (možná by se v německu dal sehnat za dobrou cenu) atd. vše záleží na penězích. jinak mezi novými za cenu ojetiny je třeba dacia logan MCV. tam narveš ještě i psa a je to nové (i když o designu a celkově o zpracování se dá diskutovat, ale jak říkám je to nové)
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod Ondrej29 » 09.03.2009 11:10

Tony píše:a kolik tak máš na to peněz? z ojetých přicházejí k mání ještě VW touran, ford s-max (možná by se v německu dal sehnat za dobrou cenu) atd. vše záleží na penězích. jinak mezi novými za cenu ojetiny je třeba dacia logan MCV. tam narveš ještě i psa a je to nové (i když o designu a celkově o zpracování se dá diskutovat, ale jak říkám je to nové)


cca. 7000,- eur a to na Touran ani ford s-max nebude stacit. Co sa tyka Dacie Logan nad tou som tiez uvazova,l teraz ked nam na Slovensku schvalili srotovne, ale len kvoli tomu ze sa da kupit nova za cenu inych ojazdenych.
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Příspěvekod roman1974 » 09.03.2009 17:56

jak vkládal kolega fotky nahoře, tak ten starší model, r.v. 2006, 2,9CRDi, koupené ojeté(zabavený leasing) loni v létě. Koukal jsem po podobném autě cca 6 let a rozhodl se. Měla najeto 80 tis. km, servisky o.k., jen jsem teď trošku zahučel do servisky( i s rozvody) v 90 tis. km, asi víc než u standardního auta( jen materiál na rozvody cca 10 tis.) Spotřeba, jak je výše napsáno sedí, naučil jsem se s ní kolem 8,5 po Praze. Jinak si nemohu na nic stěžovat... splnila očekávání. Pokud chceš přepravovat 6 lidí, tak bych určitě volil Carnival před Carensem. Jako ojetinu můžeš bez problému pořídit i ten nový model , i když za ty peníze, o kterých píšeš asi ne(lepší motory - nová koncepce, jiné uspořádání sedadel 2-3-2 a všechny posuvné) mě se však tolik nelíbí tvarově a stejně bych na tu novější neměl. Pokud bys uvažoval o koupi cca 2004 - 2006 tak kvalitní bezín asi neseženeš(třeba kvůli přestavbě na LPG) takže nafta, co mám já a jen bych dal pozor na počet míst, je jich tu spousta ve verzi N1 (oficiálně jen 4 místné)podomácku(protože jinak to nejde) předělané na M1(sedmimístnou) a do toho bych se rozhodně nepouštěl (starší oso verze, ta, o které píšu měla sedadla 2-2-3). Jak už bylo psáno výše, pokud budeš číst některé hodonotící weby (zejména TÜV) tak by do toho mohl jít jen blázen. Jak je vidět, existují i spokojení majitelé, asi jako u každého auta a jakbylo výše napsáno u každého většího a tězšího auta lze očekávat nějaký problém dříve než u malého, konstrukčně tolik nenamáhaného. Tak šťastnou volbu!
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 10.03.2009 22:25

Nového Carnivala jsem měl dva roky, toho posledního. Nemůžu proti němu říci špatného slova. Nevěř tomu, že je to poruchovější auto než ostatní, to už dávno u Kii neplatí. Troufl bych si řici ba právě naopak. Motor 2,9 136kw je sice žíznivější, ale při troše vůle se s tím nechá jezdit za 8,5 nafty.Když tomu budeš šlapat na krk tak 12litrů /dálnice 160-200/. Teď jezdím Magentise 2,0crdi a jsem opět velmi spokojen.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod S.Javorikova » 11.03.2009 19:55

Ondrej29 píše:@S.Javorikova

Tak ta spotreba nie je az taka strasna na takyto motor. Takuto spotrebu mam aj na svojom sucasnom aute ak sa Š 120 da este nazvat autom.


Po tom,co jsi napsal,že máš Š 12O,bych neváhala už vůbec.Zkus se podívat na autobazar.cz a nebo na mobile.de (jde přepnout do češtiny).Myslím si,že tam najdeš,co hledáš.A nevím jak tobě,ale mě se ten novější model stejně moc nelíbí. :-o
Sabina
Uživatelský avatar
S.Javorikova Žena
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carnival II (2002)
0 km @ 9 l/100km

Příspěvekod Stefi » 11.03.2009 21:06

@Ondrej29, podívaj sa sem, na spodu si možeš dat aj čj , lebo rj :bored: :) http://www.autoscout24.de/
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod roman1974 » 11.03.2009 22:38

A Ondrej29 na nás kašle..... i když máme pravdu :-)
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Ondrej29 » 11.03.2009 23:01

roman1974 píše:A Ondrej29 na nás kašle..... i když máme pravdu :-)

Nebojte nekaslem, ked vsetko dobre dopadne, v piatok sa zaradim medzi vas - majitelov Carnival-jek a dufam ze bude dalsi zo spokojnych .... Ked ju budem mat urcite sa vam tu pochvalim a mozno pridam aj jej fotocku. Zatial vdaka za Vase reakcie a povzbudenia. Drzte prsty
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Carnival

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé