Vymena oleja

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Vymena oleja

Příspěvekod Ondrej29 » 27.08.2009 20:13

Zdravim,
pomaly sa mi blizi na mojej Carnival-ke vymena oleja. Mozte mi niekto napisat aspon pribliznu cenu na aku sa mam pripravit? Myslim tym cenu za olej, potrebne filtre, ktore sa pri tom menia, aj samotnu vymenu.
Vdaka.
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vymena oleja

Příspěvekod welfare » 06.09.2009 10:44

Mňa to stálo cca 2500 SKK pred rokom... robil som to doma sám...
welfare Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 63  Témata: 9
Registrován: 18.01.2008
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Vymena oleja

Příspěvekod Ondrej29 » 09.09.2009 20:06

Uz nad tym uvazujem aj ja. Len kupit spravny olej, a filtre ... alebo k tomu treba este nieco??
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod Ondrej29 » 23.09.2009 09:21

S akym olejom do tohoto auta mate dobre skusenosti, resp. ktory odporucate kupit?
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod violator » 23.09.2009 15:59

Zdar všem,

právě dnes jsem provedl výměnu oleje + filtry. Původní Shell Ultra 5W 40 jsem nahradil olejem AGIP HTS 5W 40 (plná syntetika). Mělo by to být v pohodě, Agip co do kvality by měl stát někde v prvních řadách. Podařilo se sehnat litr za 140 Kč, tak to jde. Filtry - vzduch, olej, palivo za cca 770,- Kč. Palivový filtr Delphi jsem nesehnal, tak jsem použil tuším značku Filtron. :drink:
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Vymena oleja

Příspěvekod kofejn » 24.09.2009 09:03

Tak na ten filtr bacha, zkontroluj si, jestli má opravdu stejné parametry (velikost otvorů) jako originál.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod violator » 24.09.2009 15:42

Dík za upozornění,

zítra ráno jedu do KIA pro origo DELPHI. Je sice pěkně drahý, ale po tom co jsem si prostudoval pár článků o Common Rail systému a filtraci paliva, mi zabylo lehce špatně :no: ... Raději nebudu riskovat a použiju originál díl. Podle servisky má palivový filtr pro CR systém průběh výměny 30tis. km. V nejhorším případě se snad dá ještě použít typ MANN. Hodně prodejců tvrdí, že DELPHI už je pouze doprodej a BOSCH snad testem ani neprošel, tolik jsem vyčetl v různých diskuzích.
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Vymena oleja

Příspěvekod kofejn » 24.09.2009 15:58

Neni zač. Když jsem vybíral auto, tak jsem pokukoval po Fordu Tourneo Connect a na Fordím DF se toho člověk dozvěděl hodně. U moderních ropáku jsou experimenty jen pro bohaté aneb: "nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci". ;)
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod Berka » 24.09.2009 19:08

violator píše:Dík za upozornění,

zítra ráno jedu do KIA pro origo DELPHI. Je sice pěkně drahý, ale po tom co jsem si prostudoval pár článků o Common Rail systému a filtraci paliva, mi zabylo lehce špatně :no: ... Raději nebudu riskovat a použiju originál díl. Podle servisky má palivový filtr pro CR systém průběh výměny 30tis. km. V nejhorším případě se snad dá ještě použít typ MANN. Hodně prodejců tvrdí, že DELPHI už je pouze doprodej a BOSCH snad testem ani neprošel, tolik jsem vyčetl v různých diskuzích.



... v nejhorším případě se snad dá ještě použít typ MANN :o . Nevím proč píšeš v nejhorším případě :huh: . Osobně jsem v této firmě byl, konkrétně v závodě v Marklkofenu v německu a můžu říct že z 90% jde jejich výroba přímo na výrobní linky automobilek po celé evropě. Tak asi nebudou tak špatný.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod violator » 24.09.2009 20:27

Super,

další užitečná informace. Aspoň vím, co si můžu dovolit použít. Osobně proti filtrům MANN nemám připomínek a po Tvoji informaci vím, po čem můžu já i ostatní sáhnout.

Dík za info.
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Vymena oleja

Příspěvekod Ondrej29 » 25.09.2009 20:39

Co hovorite na olej Valvoline DuraBlend 10w 40? Rovnaka viskozita, rovnaka trieda ako odporucany Shell Helix Plus Diesel. Len cena je trosku ina ...
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod violator » 26.09.2009 07:13

Ahoj Ondro,

třídou a viskozitou odpovídá, asi to bude podle popisu polosyntetika. Pokud Ti motor nebaští olej, tak bych problém neviděl. Já pojedu v dohledné době cca 1000km v kuse, tak poznám co motor na Agip řekne. Hlavně jestli neubylo. Taky bych dával nejraději Shell, ale za ty prachy co za něj chtějí... Kamarád provozuje obchod s mazivy, hlavně Agip, tak jsem ho drobet podojil ;) Jo, málem bych zapomněl, díval jsem se do manuálu co mám k autu a tam je doporučená výměna motorového oleje každých 8tis. km. Původní majitel to asi dodržoval poctivě, dle přiložených faktur a taky motor je čistý, hlavně zevnitř. Po kolika km měníš olej ty ???. Perlička na konec - dle faktur původního majitele platil ve značkovém servise za výměnu oleje a filtrů cca 8900 Kč s DPH, nikdy méně. A to jezdil pravidelně každých 8tis. km :shock:
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Vymena oleja

Příspěvekod Ondrej29 » 26.09.2009 18:42

Od poslednej vymeny oleja mam najazdenych cca 9000 km. Pomaly sa chystam menit. Je to moja pprva vymena v tomto aute, preto zistujem, aky olej, filtre ... . A co sa tyka toho oleja, co som sa pytal. Momentalne mam v aute polosyntetiku BP Visco 3000, ktoru tam dal este predchadzajuci majitel, tesne predtym nez som od neho kupil auto. Preto som pozeral polosyntetiku aj teraz. Olej nezere, hladina ustalena /nivo stable/ :), od poslednej vymeny oleja netrebalo za cely cas ani raz dolievat.
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod Ondrej29 » 01.10.2009 22:35

Mozem poprosit Vas - skusenejsich ako ja poradit konkretne filtre palivovy, vzduchovy, olejovy, popr. pelovy a kde by som ich objednal? pozeral som na olejcentrum a olejposta ale nevedel som vybrat. Tie cisla pri jednotlivych filtroch mi nic nehovoria a moznost vyhladat podla typu auta tam nie je.
Srdecna vdaka.

P.S. kde su tie casy ked som jazdil mojou krasnou Š120l .... :( filter a olej vysli na 300 Sk,- za 10 minut vymenene a jazdilo sa
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Vymena oleja

Příspěvekod violator » 02.10.2009 07:12

Zdar Ondro,

koukni na http://www.automatejcek.cz tam snad najdeš typy a označení filtrů. Olejový filtr mám asi FRAM, palivový DELPHI (označení tuším HDF-924), dal by se použít i MANNFILTER (označení WK 829/3 u www.prasek-autodily.cz). Co se týká filtrace paliva, byl jsem důrazně varován nepoužívat levné filtry, protože Common Rail je trochu víc citlivý na nečistoty v palivu i samotnou kvalitu paliva.
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé