spojka na Carnivalech

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

spojka na Carnivalech

Příspěvekod carvallux » 21.05.2012 20:34

všechny zdravím!! Má někdo skušenosti se spojkou na carnivalce??? Mám najeto necelých 120000 a přijde mi jako kdyby mě málo vystavovala. Zabírá mi těsně nad podlahou což mi přijde divný. Je z tim spojený samo sebou i řazení jasně že podle toho jak to vytočím ale někdy mi tam spadne kvalt jako po másle a někdy zase se mu moc nechce i při vyřazování cejtim že to jde asi víc ztuha než by mělo. V běžnejch případech když se sjíždí lamela zabírá spojka vejš a vejš až začne klouzat. což mám přesnej opak. Táhlo mezi pákou ze spojky a prasátkem spojky je napevno seřizovat se nedá!! a mám tam vůli tak kolem 1cm což mi přijde nějak moc. Máte někdo skušenosti?? měl někdo podobnej problém?? zatim jsem tu žádné takové téma nenašel. :(
Uživatelský avatar
carvallux Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Carnival II (2006)
114000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod JeD » 30.05.2012 11:53

Ahoj, mám úplně stejný problém, nebo problém, spíš chování. Servisman mi řekl, že to seřídit nepůjde a ať si zvyknu. Občas mi to vadí, v podstatě se musim soustředit na to, abych fakt spojku došlapával až na zem, což není úplně příjemný.

Najeto mám podle tachometru ani ne 100tis. Kdybys přišel na to co s tím, rád si nechám poradit :)

Čaues
Honza
Uživatelský avatar
JeD Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 2
Registrován: 15.07.2010
Bydliště: Pečky  Czech Republic (cz)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod roman1974 » 30.05.2012 21:55

Totéž pánové :( 136 tis. km a už nějaký pátek to tak je, navíc mi hučí ložisko..... celou sadu už mám cca 2 měsíce doma(naskytla se výhodná koupě origo dílů)....jen nejsou penízky na servis a když už by byly tak řeším, jestli vybrat normálního "garážníka" nebo obětovat nějakou tu korunku za někoho, kdo bude mít postup opravy v malíku?!?
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod carvallux » 03.06.2012 10:07

No tak Vám tedy díky za odpověď. Tak je vidět že v tom nejsem sám a určitě to chce řešit co nejdřív. Taky ještě nevím jestli se do toho pustím sám a nebo to holt někomu svěřit. Nejsem na to zrovna moc zařízenej a asi to ani nebude sranda toho místa okolo je fak poskromnu až to bolí!!
Uživatelský avatar
carvallux Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Carnival II (2006)
114000 km @ 8 l/100km

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod roman1974 » 27.06.2012 20:16

Tak jsem to nakonec svěřil: http://www.autosluzby-hubac.cz/ .....takže už to provedl (na Carnivalu prý poprvé).....za 2500,- bez dílů.....jen vám mám takový pocit, že to trošičku občas drobně zavibruje do pedálu v určité fázi sešlápnutí, jenom při řazení nahoru, když se motor točí a při max. vyšlápnutí pedálu.....Přiznám se, že to možná moc pozoruju, a že tam možná něco podobného bylo i před tím, ale nevím.... a nikdo neví....tak jezdím a užívám si tichého ložiska a správného záběru.....Mechanik si myslí, že můj pocit může souviset s uvolněním silentbloků motoru a jejich opětovným utažením v trošku jiné poloze....nevím je to opravdu jen kosmetické drbání do chodidla, ale myslím, že tam prostě nebylo.........
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod wakantanka » 24.05.2013 15:15

Ja mám na mojej Carnivalke nalietané 174 tis. km a zatiaľ spojka menená nebola. Zatiaľ zaberá úplne v pohode. Akurát ma štve spojkový pedál, ktorý pri púšťaní tak divne cinkne. Obzeral som to a našiel som tam takú maticu, ktorou sa reguluje podľa všetkého odpor pedálu, teda či pôjde ľahúčko alebo ťažšie. Nemá náhodou niekto skúsenosť kedy meniť spojku? Čaká ma v lete cesta k moru s rodinou a nerád by som ostal niekde trčať.
wakantanka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 2
Registrován: 23.05.2010
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod stadt » 02.12.2014 13:14

ja mam menenu spojku v roku 2012 oktober a už zas mi zabira az na podlahe a jednotku ked chcem hodit tak musim az k podlahe zeslapnut asi chyba carnivalov
stadt Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 8
Registrován: 10.08.2012
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod roman1974 » 05.12.2014 19:42

Ahoj,
ze stejného důvodu, tedy pro záběr spojky, jsem měnil....nechal měnit spojku něco kolem 140 tis. km, po výměně vše ok. K tomu řazení obecně, byl jsem překvapen tím, že tam převodový stupeň většinou klouzne jak po másle a někdy mi přijde, že řadím traktor (abych někoho nebo něco neurazil). To trvá v podstatě od té doby, co jsem jí koupil....myslím, že to asi nebude přímo spojkou. Ptal jsem se na to při mé první a poslední drahé prohlídce v autorizovaném servisu v roce 2008 a dostal jsem odpověď, že přesnost resp. snadnost řazení je bolest Carnivalek tohoto typu v podstatě od narození....tak nevím....mě tedy přijde, že tohle se na rozdíl od rozmezí, kde spojka zabírá, po celou dobu nemění....většinou řadím v pohodě, ale najednou přijde moment, kdy tam ten kvalt prostě nedostanu.....
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod stadt » 26.12.2014 12:32

prisam veru nekedy to ide preradzit jednym prstom inokedy ani pet nepomoze počitam zuby :D
stadt Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 8
Registrován: 10.08.2012
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod tomv78 » 10.09.2016 08:04

Koukám,že nejsem sám s problémem řazení. Mám Carnivala 2,9 CRDI 106kW 2006 najeto 140tisic. Za studena řadí celkem v pohodě,ikdyž pedál spojky jde podle mě dost ztuha nato,že je to hydraulika. Problém ale přichází po zahřátí. Nemůžu tam občas dostat kvalt. Spojka zabírá krásně od podlahy bez trhání. Občas při vyřazování se to vhová,jak kdybych vytrhl kvalt bez spojky. Je to olejem,nebo spojka K.O.dělá to jen po delší jízdě,tedy po zahřátí.
tomv78 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 18
Registrován: 04.06.2015
Bydliště: Karlovy Vary  Czech Republic (cz)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod stadt » 11.10.2016 18:29

mne menili spojku pred 3rokmi a dnes som bol v servise menili mi štarter lebo pri nastartovani 1krat len cukol az potom nastartoval a mi servisak povedal ze mam zlu spojku lebo mi zabiera na podlahe ,,som mu povedal ze ju nemam ani tri roky niekedy mi ide v pohode radit jednim prstom ani sa nemusim dotykat paky a inokedy mi to ide celou rukou
stadt Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 8
Registrován: 10.08.2012
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod Proky-x » 23.07.2018 21:08

zdravi vsechny, prosim o radu
propadl se mi spojkový pedal a u pedalu je zvlhnuta guma,ale kapalina nemizí. jedna se o zavadu hl.spojkového valce nebo pomocného????? a nema nekdo schema techto valcu.
doplneni Rok vyroby 2006 MOTOR 2,9 CRDI 138 kW
diky moc za pomoc
Naposledy upravil Proky-x dne 24.07.2018 09:11, celkově upraveno 1
Proky-x Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 23.07.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival III (2006)
219000 km @ 9.4 l/100km

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod Beda » 23.07.2018 22:07

Rok vyroby, motorizace (asi 2.9 CRDi, ze)?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod Proky-x » 24.07.2018 09:09

Rok vyroby 2006 MOTOR 2,9 CRDI 138 kW
sory nejak mi to nedoslo
Proky-x Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 23.07.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival III (2006)
219000 km @ 9.4 l/100km

Re: spojka na Carnivalech

Příspěvekod Beda » 24.07.2018 17:39

2006 je zrovna prelomovy rok modelu, tak tady mas manualy pro dvojkovy Carnival.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé