Hladina oleje v převodovce

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod violator » 26.09.2009 14:47

Zdar všem,

poradí někdo kde najdu kontrolní zátku na převodovce KIA Carnival 2004, převodovka 5-ti kvalt manuál ? Rád bych zkontroloval hladinu oleje a netuším kudy na věc.

Dík za info.
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod snike » 26.09.2009 16:07

Třeba ti pomůžou následující dva obrázky :?:

Obrázek Obrázek
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod Ondrej29 » 26.09.2009 18:46

tiez by ma to celkom zaujimalo ... Len z tych obrazkov som velmi neprisiel na to, kadial to skontrolovat
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod violator » 26.09.2009 20:08

Jak to tak vidím, to abych měl ruce jak chobotnica. Oficiálně by asi kontrola měla probíhat demontáží náhonu tachometru a hladina by měla být těsně nad ozubené kolečko. Ale to bez kanálu nebo rampy nehrozí :no: . Našel jsem ze předu na na převodovce šroubek s těsněním. Výškově by to odhadem odpovídalo od výpustného šroubu asi 1/3 převodovky. Zítra to prozkoumám.
řekl bych, že už s jiným autem... Nicméně rád zůstanu členem, protože toto diskusní fórum je jedno z nejlepších !
violator Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 6
Registrován: 18.09.2009
Bydliště: Vesnička má středisková (Vítkov)  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod FANNY » 20.09.2010 08:16

Ten šroubek nepovolovat!!!!drží vidličku řezení zpátečky :cry: já to udělal a problém!!!nejde zařadit ta zpátečka.nevíte někdo nějakej fígl abych jí nemusel vyndavat.docela průser!!! díky za odpověd a BACHA
FANNY Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 04.10.2009
Bydliště: Aš  Czech Republic (cz)

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod lhickl » 24.12.2010 02:45

šroub vloženého kola zpátečky opravdu není kontrolní šroub hladiny oleje normálně se může vyndat když se uvnitř pootočí a není vidět závit lehce malým šroubovákem nadzvednout směrem nahoru až se objeví závit není to žádný problém běžně se to tak dělá protože tento šroub se tam dává až naposled protože s ním se nedá převodovka sesadit.co se týče kontroly hladiny řeším to tak že si vylezu na motor šahnu za hadici co vede z filtru povolím 6 šroubek snímače rychlosti vytáhnu a jak už bylo napsáno měly by být cca zuby kolečka od oleje když je ho málo vezmu pet láhev říznu jako trychtýř protáhnu do ní půl coulovou hadici asi metr dlouhou zase tam ponořím nasadím do díry doleju a hotovo žádnej kanál
lhickl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 22.12.2010
Bydliště: Rudná  Czech Republic (cz)

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod Ondrej29 » 08.01.2011 22:04

Hmmm ... teraz neviem. Ked som bol v Kia servise, pytal som ich aby okrem inaych veci, ktore trebalo urobit, pozreli aj olej v prevodovke, popr. ak bude treba vymenili alebo doliali. Technik mi povedal, ze napln v prevodovke je stala a nemeni sa, ani nedolieva. Ako je to teda?
?
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod zulyk » 09.01.2011 00:10

odpovedal ti spravne, olej resp. napln v prevodovke je stala, ale nic nepokazis ked si das ten olej vymenit, alebo si ho vymen aj sam, tej prevodovke to len pomoze :kia:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod vegas » 09.01.2011 22:46

Převodový olej se u převodovek s manuálním řazením kontroluje, v případě potřeby se mění.
U automatických se mění po určitém intervalu (většinou to býva kolem 100 tis. km nebo nějaký časový interval).

Pro kontrolu hladiny oleje v převodovce je většinou určený kontrolní šroub vedený v horizontálním směru v horní polovině převodovky. Jak je to ale tady nevím.
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod MichalCZ40 » 18.09.2015 02:00

Je to tak. Dneska jsem byl obout Carnivala do 17´´ 225/55 kol a tak když to bylo nahoře, nechal jsem vyměnit i olej, filtr, dozvěděl jsem se, že mi někdo povolil levý přední kolo (podezíravej nejsem a nepřátele snad nemám co já vím, tak jsem konstatoval - náhoda. Jo náhoda a hned na 5 matkách). Kolo bylo na rezavým 15´´ ráfku a co na něm bylo fajn, byla poklice. Tak ta tam byla pořád. Podotkl jsem, ať mi zkontrolují i olej v převodovce. Celou dobu jsem byl u nich, ale taky na tomto vlákně nepomůžu, protože jsem si žádné kontroly nevšiml, zato jsem byl ujištěn, že je v převodovce olej v pořádku. Prý by to bylo vidět únikem oleje a ten tam byl zespoda skoro všude :D Mám fajně naimpregnovaný auto. Bojím se, že když bych to umyl, tak se rozsype...
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod jimpi » 03.11.2015 13:03

podstate ja uz v porevodovke ani nekontrolujem olej ... ked chcem to skontrolovat obetujem 15 € a supnem tam 2 l oleja ... ano ano ma tam ist 1,8l ale ja davam dve kedze moja prevodovka je repasovana :D a uz neneham nahodou aby sa mi rozpadla ... kedze dovod rozpadu bolo ze 1,8l oleja bolo malo ... a btw pozera sa to cez tachometer ja ked tak ho zdhodim a telefonom odfotim kolko tam je :D a placu tam je mesti sa tam 6" telefon :D
jimpi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 5
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Topolcany  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2019)
7 km @ 6.1 l/100km

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvekod elmar » 13.12.2017 20:43

Já jak koupil Kiu měnil jsem veškeré oleje.Do ted si vyčítam že jsem ho vypustil aj s převodovky.
Podle manuálu jsem pochopil ze se nalíva přes náhon tach. Samozřejme nešel povolit,takže jsem ho urval. Zehnal jsem starý za dva tis.co nebylo to nejhorší.Největší porod byl vytáhnut zbytek náhonu.
Nikdy více.Hrozný zážitek.
elmar Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 06.05.2017
Bydliště: OTROKOVICE  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2006)
174000 km @ 0 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé