Signalizacia parkovacej brzdy pri brzdeni

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Signalizacia parkovacej brzdy pri brzdeni

Příspěvekod Ondrej29 » 22.02.2011 12:47

Zdravim,
chcem sa Vas opytat, ci sa niekto nestretol, alebo nevie s cim moze suvisiet nasledovne:
V poslednom case sa mi stava, ze pri intenzivnejsom brzdeni mi zacne pipat a svietit kontrolka rucnej resp. u Carnivalu noznej brzdy. Tak ako pipa a svieti, ked sa pohnete so zatiahnutou rucnou brzdou.
Oblozenia aj lanka som mal vzadu menene v auguste 2010.
Ked som sa pytal v servise, ci to nemoze suvisiet s prednymi brzdovymi dostickami, ci ich nahodou nebude treba menit, povedal mi, ze Carnival nema elektornicku signalizaciu opotrebenia, takze tym to nebude.
Nevie nahodou niekto co to signalizuje, alebo preco?
Vdaka
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Signalizacia parkovacej brzdy pri brzdeni

Příspěvekod -Petr- » 22.02.2011 13:21

Můj tip:
Pokud lze vyloučit opotřebení brzdových destiček, mohla by ta kontrolka upozorňovat i na nízkou hladinu brzdové kapaliny - skus se podívat na to, jestli máš dost brzdové kapaliny v nádobce.

Edit1: Taky se občas stává, že pokud auto dlouho stojí, oreznou brzdiče a pak kontrolka ráda svítí stále - to se stalo známému s fábií. Odstranil to tak, že na brzdu při jízdě pořádně dupl (tím očistil brzdové obložení) a kontrolka zhasla. Pokud to bude pořád svítit, dal bych to servisu s tím, že si to vezmu tehdy, až to svítit nebude. S brzdama to není sranda.

Edit2: Nenechal si náhodou zataženou ruční brzdu teď v mrazech? Mohlo ti lehce přimrznout zadní obložení, na to pomáhá garáž a kýbl s horkou vodou pod zadní kola. Osobní zkušenost z Favorita :D
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Signalizacia parkovacej brzdy pri brzdeni

Příspěvekod Ondrej29 » 22.02.2011 13:50

Vdaka za tip ... najskor pozriem brzdovu kvapalinu.
Autom chodim kazdy den, takze zahrdzaviet by nemalo ... a keby bola primrznuta celust, to by som predpokladam aj citil, ze to brzdi.
Ked tak premyslam ... ci sa nahodou pri tom intenzivnejsom brzdeni nepreleje kvapalina v nadrzke a potom to signalizuje, ze jej ma nedostatok. Nemam ju po max ale este ani na minime.

EDIT1: Tak bol som kupit brzdovu kvapalinu, dolial som do nadrzky cca. 1dcl. Uvidim ci to bude robit aj teraz.
Naposledy upravil Ondrej29 dne 22.02.2011 21:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km

Re: Signalizacia parkovacej brzdy pri brzdeni

Příspěvekod KamZehr » 22.02.2011 13:56

Tak to se mi stávalo u Mondea, když jsem prudce přibrzdil, tak mi někdy kontrolka problikla.
KIA Sportage III 1,6 GDi - 6/2011 - prodáno
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi - 09/2020
Uživatelský avatar
KamZehr Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 726  
Registrován: 19.11.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Hyundai Tucson (2020)
0 km @ 0 l/100km

Re: Signalizacia parkovacej brzdy pri brzdeni

Příspěvekod roman1974 » 26.02.2011 22:18

Předpokládám, že už jsi to tím vyřešil, měl jsem podobný problém cca před rokem, destičky od nových do opotřebených opravdu dokážou "vyžrat" značnou část brzdové kapaliny z nádržky, kterou je třeba dolít a při výměně destiček zase odsát......
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Re: Signalizacia parkovacej brzdy pri brzdeni

Příspěvekod Ondrej29 » 28.02.2011 22:40

Vdaka za radu ... chyba nakoniec bola pravdepodobne v mnozstve brzdovej kvapaliny v nadrzke.
Prave som sa vratil z kratkeho vyletu, presiel som cca 300 km a ani jedno pipanie, nic.
Este raz vdaka
Uživatelský avatar
Ondrej29 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 7
Registrován: 08.03.2009
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Carnival II (2002)
139000 km @ 9 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé