Denní svícení

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Denní svícení

Příspěvekod kovomat » 18.04.2010 00:31

Také Vás štve častá a komplikovaná výměna žárovek? Rozhodl jsem se pro LED světla, která chci umístit do spodních mřížek v čelní masce. Protože se ale zapínají světla hned po nastartování, musím je odpojit. Neznáte někdo správný postup zapojení? Díky.
KIA Carnival III r.v.2007, vínová metalíza
Uživatelský avatar
kovomat Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 4
Registrován: 17.04.2010
Bydliště: Nový Bor  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Denní svícení

Příspěvekod M@cic » 18.04.2010 09:40

Omluva, nevšiml jem si že se jedná o Carnival odpovídal jsem na deaktivaci u Ceeda
Ať Vám to jezdí!

Kia Ceed MY 2010 1,6 Crdi Comfort + Červená infra
M@cic Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 2
Registrován: 21.02.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
1111 km @ 5.8 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod kovomat » 31.05.2010 22:28

To, co neuměli ve značkovém servisu, vyřešil "garážový" autoelektrikář. Světla zapojil přes pomocná relé a funguje to! :idea:
Navíc mi do 13ti polohové zásuvky pro karavan zapojil mikrospínač na odpojení couvacích senzorů a můžu s karavanem nebo vozíkem couvat bez protivného pískání. V servisu mi řekli, že to nejde, protože řídící jednotka by hlásila chybu! :angry: Pro znalé: couvací senzory prý uzemňují, proto stačí mezi ně a zem zařadit mikrospínač, který rozpojí obvod při zasunutí zásuvky vozíku, nebo karavanu.
KIA Carnival III r.v.2007, vínová metalíza
Uživatelský avatar
kovomat Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 4
Registrován: 17.04.2010
Bydliště: Nový Bor  Czech Republic (cz)

Re: Denní svícení

Příspěvekod PetrLa » 01.06.2010 16:15

no já tomu dennímu svícení nemůžu nějak příjít na chuť a LED světlům teprv ne......stojí to kolik? 1000-2000Kč? Montáž taky nebude zdarma, u LED mi odejde dioda a vyměnit ji nemůžu....a za jak dlouho ušetřím těch průměrných 1500 za benzín/naftu? Mě ta bilance vychází líp s tím když si zapnu normální světla.....toť můj poznatek.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: Denní svícení

Příspěvekod lebka75 » 02.06.2010 11:05

PetrLa píše:no já tomu dennímu svícení nemůžu nějak příjít na chuť a LED světlům teprv ne......stojí to kolik? 1000-2000Kč? Montáž taky nebude zdarma, u LED mi odejde dioda a vyměnit ji nemůžu....a za jak dlouho ušetřím těch průměrných 1500 za benzín/naftu? Mě ta bilance vychází líp s tím když si zapnu normální světla.....toť můj poznatek.

tak to mám asi podobný názor, zezačátku to bylo zajímavé, ale teď už to má skoro každý a když jede proti auto, které má tak velké světlomety jako ceed a svítí pár ledkama pod světlama, tak to nevypadá ani moc pěkně, to je můj názor
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod souk69 » 02.06.2010 11:23

:kia: Já také nechápu to denní svícení. Protijedoucí auta svítí a někdy i oslnují :shock: a vzadu nesvítí nic. A spíš bych měl vidět auto jedoucí přede mnou. Takže podle mne by mělo něco svítit i vzadu, i když třeba také diody. A navíc to mají někteří namontované nebo zapojené v rozporu s vyhláškou. :thd:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod ajra100 » 15.06.2010 23:44

Pred týždňom som ich namontoval do nárazníka a môžem povedať že to vyzerá ozaj dobre.
Rozhodol som sa tak aj kvôli svetelnému senzoru - však prečo ho nevyužiť, keď tam je.
Montaž bola pomerne jednoduchá, čo sa týka zapojenia ( 3 káble - +/-/svetla+),čo sa týka montáže samotných svetiel - cca 2,5 hod. kvôli demontáži nárazníka.
Nechcel som tam dať len samorezné skrutky, ale klasické s maticou a tiež upraviť- skryť káble do nárazníka.Prístup bez demontáže bol hrozný.
Je dobré sa držať tohto nariadenia:
http://ww.denne-svietenie.sk/ministerstvo.html


Výhody LED svetiel pre denné svietenie:
automatické rozsvietenie po naštartovaní motora
lepšia viditelnosť Vašeho vozidla
menšia pravdepodobnosť nehody
nemusia svietiť zadné svetlá, osvetlenie poznávacej značky ani osvetlenie prístrojovej dosky
nižšia spotreba energie, stála úspora 130 až 180W = nižšia spotreba paliva
predľženie životnosti žiaroviek, prípadne xenonových výbojiek
menšie zataženie autobatérie a alternátora
vysoká životnost LED svetiel
luxusný a hlavne účelný vzhľad
od roku 2011 budú v EÚ všetky novo vyrobené automobili vybavené dennými svetlami (LED dennými svetlami)
ajra100 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 21.05.2010
Bydliště: zvolen  Slovakia (sk)

Re: Denní svícení

Příspěvekod titanus » 16.06.2010 00:07

tak s lepsou viditelnostou nesuhlasim :no: kedze je to svetlo polozene v narazniku ovela nizsie ako normalne svetlo staci maly kopcek a uz to osvetlenie vidno nie je kdezto normalne svetla zbadas ovela skor spoza horizontu :thu: hlavne pri teplach ked teply vzduch "vlni" povrch vozovky...
kazdy rozprava o uspore paliva :roll: kolko litrov to robi na 1000km?? kolko musim najazdit aby sa mi dana investicia vratila??
rozdiel v odbere medzi dennym svietenim a normlanymi svetlami neberiem ako zataz na baterku...
to ze nesvieti osvetlenie zadku beriem asi ako jednu z najvacsich minusov denneho svietenia
ak sa nemylim tak v led svetlach sa neda vymenit len jedna vypalena ledka ale musi sa menit cele osvetlenie (ak sa mylim tak sa ospravedlnujem) co mi vychadza vzhladom k cene jednej klasickej ziarovky do normalneho svetla trochu draha vymena - neratam to ze ziarovku si vymenim aj sam no led osvetlenie ja osobne nie ...
no a luxusne teda pre mna vyzera led osvetlnenie audiniek ostatne vyzera ako jazdenie tunerov na zapnutych hmlovkach :tongue:

kym to nebude sucastou svetiel tak ako to maju napr. audiny tak by som to nechcel ani zadarmo :no: inak to beriem len ako dobry business obchodnikov ;) samozrejme nemam nic proti niekomu kto si to da namontovat :drink:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod ervss » 16.06.2010 01:43

je to super vyzera to este lepsie ked som isiel oproti svojmu byvalemu autu bol to brutal ako dobre to vypadalo ako silne to svietilo fantazia ..

:drink: :thu: :eat:
ervss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 187  Témata: 2
Registrován: 22.09.2008
Bydliště: Bratislava , Rovinka  Slovakia (sk)

BMW 5 Series (2008)
0 km @ 8 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod souk69 » 16.06.2010 12:22

ajra100 píše:Pred týždňom som ich namontoval do nárazníka a môžem povedať že to vyzerá ozaj dobre.
Rozhodol som sa tak aj kvôli svetelnému senzoru - však prečo ho nevyužiť, keď tam je.
Montaž bola pomerne jednoduchá, čo sa týka zapojenia ( 3 káble - +/-/svetla+),čo sa týka montáže samotných svetiel - cca 2,5 hod. kvôli demontáži nárazníka.
Nechcel som tam dať len samorezné skrutky, ale klasické s maticou a tiež upraviť- skryť káble do nárazníka.Prístup bez demontáže bol hrozný.
Je dobré sa držať tohto nariadenia:
http://ww.denne-svietenie.sk/ministerstvo.html


Výhody LED svetiel pre denné svietenie:
automatické rozsvietenie po naštartovaní motora
lepšia viditelnosť Vašeho vozidla
menšia pravdepodobnosť nehody
nemusia svietiť zadné svetlá, osvetlenie poznávacej značky ani osvetlenie prístrojovej dosky
nižšia spotreba energie, stála úspora 130 až 180W = nižšia spotreba paliva
predľženie životnosti žiaroviek, prípadne xenonových výbojiek
menšie zataženie autobatérie a alternátora
vysoká životnost LED svetiel
luxusný a hlavne účelný vzhľad
od roku 2011 budú v EÚ všetky novo vyrobené automobili vybavené dennými svetlami (LED dennými svetlami)

;) ;) Mě se po nastartování také rosvítí automaticky světla
lepší viditelnost :? no nevím :thd: vzadu nesvítí nic
proč menší pravděpodobnost nehody :?:
nižší spotřeba, životnost no možná zas to něco stojí navíc ;)
luxus a účelnost :? to neberu někdy to vypadá strašně
a už jsem vidiěl denní led svítit společně s potkávačkami :thd: :thd:
Takže pro mne dodělávky denního led svícení ne to je můj názor :kia:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod PetrLa » 16.06.2010 15:58

titanus píše:tak s lepsou viditelnostou nesuhlasim :no: kedze je to svetlo polozene v narazniku ovela nizsie ako normalne svetlo staci maly kopcek a uz to osvetlenie vidno nie je kdezto normalne svetla zbadas ovela skor spoza horizontu :thu: hlavne pri teplach ked teply vzduch "vlni" povrch vozovky...
kazdy rozprava o uspore paliva :roll: kolko litrov to robi na 1000km?? kolko musim najazdit aby sa mi dana investicia vratila??
rozdiel v odbere medzi dennym svietenim a normlanymi svetlami neberiem ako zataz na baterku...
to ze nesvieti osvetlenie zadku beriem asi ako jednu z najvacsich minusov denneho svietenia
ak sa nemylim tak v led svetlach sa neda vymenit len jedna vypalena ledka ale musi sa menit cele osvetlenie (ak sa mylim tak sa ospravedlnujem) co mi vychadza vzhladom k cene jednej klasickej ziarovky do normalneho svetla trochu draha vymena - neratam to ze ziarovku si vymenim aj sam no led osvetlenie ja osobne nie ...
no a luxusne teda pre mna vyzera led osvetlnenie audiniek ostatne vyzera ako jazdenie tunerov na zapnutych hmlovkach :tongue:

kym to nebude sucastou svetiel tak ako to maju napr. audiny tak by som to nechcel ani zadarmo :no: inak to beriem len ako dobry business obchodnikov ;) samozrejme nemam nic proti niekomu kto si to da namontovat :drink:


souhlasím s tebou. Ostatně tento názor jsem už vyjádřil dříve. Tu úsporu jsem reálně nikde neviděl napočítanou a nevěřím, že je tak veliká, aby se uživateli auta vyplatilo dát do auta nějaké další k u r v í t k o navíc. Nehledě na to, že když je to příliš nízko, tak to stejně většinou ani není vidět a z úhlu už vůbec.

Třeba mi to ale někdo vyvrátí....lepší investici vidím v handsfree (pro ty co hodně telefonují)...rozhodně v tom vidím větší míru bezpečnosti při provozu.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: Denní svícení

Příspěvekod lebka75 » 16.06.2010 17:25

když už si to tam někdo nacpe ( nevypadá to nejlépe u aut s velkými světly, když svítí pár bludiček ) měli by mu také svítit zadní světla, protože když se pak vjede někam do lesa, tak auto před vámi není vůbec vidět, protože mu vzadu nic nesvítí, ale hlavně že má vepředu ledky :cry:
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod Tony » 16.06.2010 21:51

jj je to nedořešené. zase lobby...
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod souk69 » 17.06.2010 16:29

lebka75 píše:když už si to tam někdo nacpe ( nevypadá to nejlépe u aut s velkými světly, když svítí pár bludiček ) měli by mu také svítit zadní světla, protože když se pak vjede někam do lesa, tak auto před vámi není vůbec vidět, protože mu vzadu nic nesvítí, ale hlavně že má vepředu ledky :cry:

:thu: :thu: naprosto souhlasím :thu: :thu:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Denní svícení

Příspěvekod spazy » 17.06.2010 17:52

souk69 píše:
lebka75 píše:když už si to tam někdo nacpe ( nevypadá to nejlépe u aut s velkými světly, když svítí pár bludiček ) měli by mu také svítit zadní světla, protože když se pak vjede někam do lesa, tak auto před vámi není vůbec vidět, protože mu vzadu nic nesvítí, ale hlavně že má vepředu ledky :cry:

:thu: :thu: naprosto souhlasím :thu: :thu:


kombinacia denneho svetla a velkych abo malych svetiel, je to nazor kazdeho jedneho z nas, zakon jasne hovori ako ich mas mat zapojene a kedy si mas DL prepnut na stretavacie ! :tongue:
spazy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 127  Témata: 2
Registrován: 05.03.2009
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
140 km @ 4.8 l/100km

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé