KONTROLKA ŽHAVENÍ

Trápí Vás něco na voze?

KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod Plasa » 05.07.2011 10:42

Zdravím,
nemáte někdo představu co znamená blikající kontrolka žhavení??
Cca 1minutu po nastartování začne blikat. Auto jezdí normálně, neregistroval jsem žádnou změnu.
Hledal jsem ve fóru, ale nikde nic ani v příručce.

Díky za info
Carnival 2,9 CRDi 136kW r.v.2006
Plasa Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 04.07.2011
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod nik » 06.07.2011 08:15

Muže to být cokoliv ta kontrolka začne blikat,když je nějaka porucha.Pravděpodobný je problém spínače na plynu nebo brzdě.Zkus odendat kontakty prostřiknout a znova zasunout.
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod sapita » 17.07.2011 11:18

Taky nám to dělalo, letos na jaře, ale vždy stačilo vypnout motor a znovu nastartovat. Pak to samo přešlo 8-)
sapita Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 17.07.2011
Bydliště: Rychnovn.K.  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2007)
130000 km @ 8.3 l/100km

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod leis » 10.08.2011 20:11

Zkus zkontrolovat přívodní kabely ke žhavící spirále u sání jdou tam dva silné kabely a často bývají uhnilé a mají špatný kontakt.
Naposledy upravil leis dne 08.08.2013 20:42, celkově upraveno 1
leis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 59  Témata: 1
Registrován: 23.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2003)
0 km @ 0 l/100km

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod Boza » 08.08.2013 19:05

Hmm, tak mě teď kanďák trochu vyšplouchl, a to dvakrát po sobě (resp. během dvou měsíců). Někam jsem přijel, vypnu motor. Po chvíli (v prvním případě po 10 min, v druhém po půl hodině) přijdu, chci nastartovat... a nic, kontrolka žhavení neproblikne, startér se může ustartovat. Kvedlání kabely nepomohlo, všechny pojistky v cajku (i ty pod volantem).

V prvním případě najednou žhavení naskočilo ve chvíli, kdy se mnou cukala odtahovka (otočil jsem klíčem abych si odemkl volant, a ejhle, žhavíme...). V druhém případě už jsem relativně v klidu počkal, a asi po další půlhodině jsem to zkusil znova... a naběhlo.

Co mě štve že je to absolutně nepředvídatelné, jenom mezi těmito dvěma případy jsem startoval asi 20x a úplně v pohodě. Takže mě klidně příště může vyšplouchnout třeba na benzínce nebo uprostřed lesa.

Na techniku aut jsem blb, je něco, co bych mohl udělat/zkontrolovat, dřív než to zavezu do servisu a začnu tam blekotat že to nefunguje?
Uživatelský avatar
Boza Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 2
Registrován: 29.01.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2004)
200680 km @ 8 l/100km

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod leis » 08.08.2013 20:40

Na žhavení bych to neviděl, v tomto počasí to musí chytit hned na otočení i kdyby ta žhavící spirála nežhavila. Pravděpodobně může být závada na immu problém s načtení klíče, asi by to chtělo hodit na diagnostiku, ta by řekla víc.
leis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 59  Témata: 1
Registrován: 23.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2003)
0 km @ 0 l/100km

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod Stefi » 09.08.2013 07:23

:? Něco v zeleno-modrém jse vyskytlo u mne, studené naskočilo a po zastávce na kafe ani za boha, tak jsem počkal a po vychladnutí opět naskočilo, doma jsem zastavil pro vykládku a pak, že přeparkuji, opět jsem zbytečně trápil startér a baterku, tak jsem pozval :kia: asistanc a rovněž, že potřebuji náhradní auto, přijel majitel servisu z Vimperka, a říkám že to možno naskočí, nakolik je studené, přesně tak,ale svítila diagnostika/ani nevypla/ , diagnostikou zjišten vadný snímač otáček anebo asi správně polohy klikového hřídele. žhavení asi svítilo :shock:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod roman1974 » 15.08.2013 21:25

Přátelé...co znamená blikající kontrolka žhavení netuším, ale přispěji svojí troškou do mlýna......Vím o čem mluvím, pokud se nerozsvítí žhavení, alespoň na zlomek sekundy(za hlasitého přispění příslušného relé) Carnival ani u teď chcípnutého horkého motoru nechytne.....to na 100%....jinak s nežhavícím autem se čas od času potýkám už cca 5let.....vždy jsem se děsil momentu, kdy to nenatočím, zatím mě to do stadia úplného šílenství nikdy nedohnalo.....někdy i několik měsíců bez problémů, pak přijde z ničeho nic období, kdy musím otočit klíčkem třeba i 20x po sobě, aby to začalo žhavit.....prvně jsem to namítal ještě v záruce, když jsem to koupil ....po 2 letech a 80 tis. km, tehdy na diagnostice nic a říkali mi, že až to klekne, tak to zjistí.... :).....teď mám najeto 167tis. občas šílím, ale nikdo s kým jsem o tom mluvil mi neporadil....a to s tím otravuju koho potkám......tak nevím...držím palce.....:)
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod stadt » 29.09.2013 12:36

mne auto naskoci na prvy brnk a ked zacne blikat kontrolka žhavenia na 100 percent odisla nejaka elektricka vec či už žiarovka trebarz pod znackou alebo vo svetlach ale v servise som sa pýtal že ked naštartujem tak mi niekedy blika žhavenie tak mi všade povedali žhavý to tak to nerieš
stadt Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 8
Registrován: 10.08.2012
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod Boza » 25.11.2013 21:34

roman1974 píše:Přátelé...co znamená blikající kontrolka žhavení netuším, ale přispěji svojí troškou do mlýna......Vím o čem mluvím, pokud se nerozsvítí žhavení, alespoň na zlomek sekundy(za hlasitého přispění příslušného relé) Carnival ani u teď chcípnutého horkého motoru nechytne.....to na 100%....jinak s nežhavícím autem se čas od času potýkám už cca 5let.....vždy jsem se děsil momentu, kdy to nenatočím, zatím mě to do stadia úplného šílenství nikdy nedohnalo.....někdy i několik měsíců bez problémů, pak přijde z ničeho nic období, kdy musím otočit klíčkem třeba i 20x po sobě, aby to začalo žhavit.....prvně jsem to namítal ještě v záruce, když jsem to koupil ....po 2 letech a 80 tis. km, tehdy na diagnostice nic a říkali mi, že až to klekne, tak to zjistí.... :).....teď mám najeto 167tis. občas šílím, ale nikdo s kým jsem o tom mluvil mi neporadil....a to s tím otravuju koho potkám......tak nevím...držím palce.....:)


A to je přesně to samé, s čím bojuju! Jakmile aspoň na chvilku kontrolka žhavení neproblikne, vím že nemusím otáčet klíčkem dál - bylo by to nanic, neustálým startováním bych akorát vybil baterii. Je to šílené, poslední tři měsíce jsem to nezažil a pak dneska třikrát po sobě. :evil: ale aspoň teď vím že to bude souviset s načítáním imobilizéru, protože kontrolka IMMO v takovém případě taky zůstane zhasnutá a naopak - jakmile se zobrazí IMMO, tak se ukáže i žhavení... Tedy to samé chování jako zmíněné tady a tady.
Uživatelský avatar
Boza Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 2
Registrován: 29.01.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2004)
200680 km @ 8 l/100km

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod roman1974 » 26.11.2013 17:54

Ahoj,

měl jsem totéž podezření, ale myslím, že pozoruji převážně stav, kdy se IMMO rozsvítí a "zkroucený drát" mlčí....., ale přiznám, že už jsem poslední dobou to pozorování souvislostí vzdal a "soustředím" na koordinaci otáčivého pohybu ruky a svítící kontrolky..... :D.....Mám však za sebou i stavy, kdy jsem zkoušel startovat (s otevřenými dveřmi, sešlápnutou ruční brzdou, s oťukáváním krytu sloupku řízení apod.....)no nic jsem samozřejmě nevymyslel.....
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod Prokeš » 10.06.2016 15:18

No nevím ale mě žhavila jenom 1 ze 4 a to mizerně a nic neblikalo akorát to žhavilo déle,po výměně za nové kontrolka jenom problikne .
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: KONTROLKA ŽHAVENÍ

Příspěvekod stadt » 17.06.2016 19:49

ja som povymienal rele medzi sebou a ide to
stadt Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 8
Registrován: 10.08.2012
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé