Kolísání otáček, dlouhý start

Trápí Vás něco na voze?

Kolísání otáček, dlouhý start

Příspěvekod geofil » 21.05.2012 15:21

Dobrý den,
mám problém, na který hledám řešení, prosím o radu.
Kia carnival 2.9Crdi, 2004 r.v.
Už asi týden jsem pociťoval mírné kolísání otáček motoru, kdy i trochu se zachvěje auto,
jak se asi hne motor. A zároveň se mi začlo špatněji startovat...spíše delší start asi o 2-3
vteřiny, ale naskočí vždy. Ze začátku jsem si myslel, že to jsou žhavičky, ale žádné tam
nemám, asi je tam jen ta spirála před sáním...nebo tak něco. Bojím se, že to bude asi
čerpadlo, nebo vstřiky.
Prosím proto o rady a pomoc s vyřešením. Nemá někdo prosím s tímto zkušenosti?

Moc děkuji za odpovědi
geofil Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 10.03.2011
Bydliště: czechoslovakia  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kolísání otáček, dlouhý start

Příspěvekod Berka » 22.05.2012 03:37

Regulátor tlaku paliva na čerpadle, nebo snímač tlaku paliva na railu. Časem se ti taky muže stát že po vypnutí motoru bude motor dlouho dobíhat. Prostě nezhasne hned ale třeba ještě 2-3 vteřiny poběží a pomalu bude snižovat otáčky. Pak by to byl ten regulátor. Samozřejmě to nevylučuje ty ostatní věci jako vstřiky atd.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kolísání otáček, dlouhý start

Příspěvekod geofil » 23.05.2012 10:47

Zdravím, děkuji za odpověď, dá se to nějak testnout? Myslíte, že to odhalí diagnostika? Zjišťoval jsem diagnostiku v servise, ale neudělá mi ji nikdo jiný než Kia servis, prý je to ta zástrčka v motoru...
geofil Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 10.03.2011
Bydliště: czechoslovakia  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání otáček, dlouhý start

Příspěvekod Berka » 23.05.2012 12:01

Vzhledem k tomu že systém vstřikování dodává na celém světě asi 4-5 velkých výrobců, nebývá problém s opravou a je spíš lepší se obrátit na speciálku než na Kia servis. Žádný z nich stejně nebude na tento druh oprav vybaven a jen by to přeposlali někam jinam. Nevím odkud jsi, ale v Čechách se opravou vstřikovacích systémů zabývá p. Černík- Plzeň http://www.cernikplzen.cz/ , Petr Rada - Soběslav http://www.rada-bosch.cz/ , Servis Hale - Praha http://www.dieselservis.cz/ atd...
Odhaduji že tam budeš mít systém od Bosche, takže diagnostika a oprava by neměl být problém.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kolísání otáček, dlouhý start

Příspěvekod geofil » 23.05.2012 14:17

Děkuji za informace, avšak jsem z Ostravy...nevím jestli bosch, ale čerpadlo je stopro delphi....já jen jestli to zjistí přez diagnostiku, v Kia servisu chtějí za Diagnostiku 1000,-kč
geofil Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 10.03.2011
Bydliště: czechoslovakia  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání otáček, dlouhý start

Příspěvekod kvapa4 » 12.02.2013 21:12

Ahoj měl jsem stejný problém s kolísáním otáček .Vyřešeno vadná hadice od palivového filtru k motoru nasávala vzduch po výměně vše O.K
kvapa4 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 09.04.2012
Bydliště: Lanškroun  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot]