Problikávání kontrolek

Trápí Vás něco na voze?

Problikávání kontrolek

Příspěvekod Návštěvník » 04.06.2008 23:02

Čau, mám takový problém...začaly mě zaráz problikávat za jízdy kontrolky ruční brzdy a baterie. Chvíli svítí stabilně, chvíli pouze problikávají. Nevíte čím by to mohlo být? Díky za radu :)
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Alife » 05.06.2008 08:26

Altik, alebo zly kontakt na baterii? Ked svieti bateria aj rucna, tak nedobija, aspon tak som to mal na starom aute.
Magentis EX CRDI, Obrázek, 94 000 km
Uživatelský avatar
Alife Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 3
Registrován: 18.01.2008
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Příspěvekod Návštěvník » 05.06.2008 10:13

alife píše:Altik, alebo zly kontakt na baterii? Ked svieti bateria aj rucna, tak nedobija, aspon tak som to mal na starom aute.


To by ale svítila i kontrolka od mazání, ne?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Alife » 05.06.2008 12:37

To si nie som velmi isty, ale sa mi zda, ze nie.
Magentis EX CRDI, Obrázek, 94 000 km
Uživatelský avatar
Alife Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 3
Registrován: 18.01.2008
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Příspěvekod Návštěvník » 09.06.2008 23:39

Díky za radu. Proměřil jsem dobíjení a dávalo to něco málo přes 12V, takže v podstatě nic. V KIA servisu mě řekli, že mě namontují buď nový alternátor ( cca 18000Kč ) :) , nebo se ho pokusí opravit, ale mám počítat tak s 1 - 2 týdny.... Tak jsem to zavezl dneska do jedné malé firmičky, která se zabývá opravami altíků a startérů, no a zítra to budu mít hotový :lol:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod ladlen » 09.06.2008 23:53

@seržant: No vidím, že v ďalšom značkovom servise vedia tak akurát meniť súčiastky, ale nič opraviť. bohužiaľ je to dané tým, že tam pracujú všelijaké chlapčiská, ktorí vedia zaujať tak maximálne náušnicou v uchu, vedomosti, prax a fortieľ im nič nehovoria. Napíš, koľko Ťa bude stáť tá oprava, ak Ti to naozaj zajtra spravia.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Beda » 10.06.2008 08:11

@ladlen

to je dnesni trend, uz se nic neopravuje, ale rovnou meni za nove :bored: nikdo si nechce placat kapacity, aby se snazil neco opravit, kdyz to muze cele vymenit za zlomek casu, ktery by stravil opravou dane veci :huh: se podivej treba na spotrebni elektroniku, drive opravari televizi nevedeli co driv a ted uz to asi moc vyhodnej kseft neni, protoze vetsina z nas nez, aby dala za opravu pulku toho, co by stala nova tak starou porouchanou vyhodi a koupi si novou tak to mas i s nahradnima dilama, jde jen o to, zda ty jsi na to ochoten pristoupit :?:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod Alife » 10.06.2008 09:01

Beda:

Ale na to, aby nieco mohli vymenit, musia zistit najprv co. Mna si v servise pinkali hore dole, nie je zaznam v RJ, auto je OK. Nemusia vediet previnut altik, aj ked to zysuje image servisu, ked vedia taketo veci, ale technicky rozhlad a skusenosti by mali byt. Fluktuacia je tam vysoka, mlady sa trosku porozhliada, naberie skusenosti a ide dalej, vacsinou na zapad, aspon takto to vidim ja. Na staruckom Daewoo mi odisiel altik 2x, raz mostik a potom regler, alebo nieco ine, ked mostik a regler su jedno a to iste, to uz nie je nejako moja parketa. Kazdopadne odpoved bola, musime ist do skladu, rozoberieme a vymenime to co tam odislo, pridte po obede pre auto. Takto nejako by to hadam malo byt.
Magentis EX CRDI, Obrázek, 94 000 km
Uživatelský avatar
Alife Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 3
Registrován: 18.01.2008
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Příspěvekod Návštěvník » 10.06.2008 21:17

ladlen píše:@seržant: No vidím, že v ďalšom značkovom servise vedia tak akurát meniť súčiastky, ale nič opraviť. bohužiaľ je to dané tým, že tam pracujú všelijaké chlapčiská, ktorí vedia zaujať tak maximálne náušnicou v uchu, vedomosti, prax a fortieľ im nič nehovoria. Napíš, koľko Ťa bude stáť tá oprava, ak Ti to naozaj zajtra spravia.


Takže to dnes bylo hotový....výměna řemenice, diodového bloku, přední i zadní ložisko, gufera, práce + montáž a demontáž...6950Kč :roll:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod ladlen » 10.06.2008 22:09

@seržant: Tak to si ešte veľmi dobre pochodil, za tretinovú cenu oproti značkovému servisu. Mne pred 10-timi rokmi takto vymenili v Škoda servise lambda sondu, lebo im tak počítač ukázal, a bol to len upchatý palivový filter, ktorý oni nevymenili, lebo nemali. Kamarát vymenil filter a "zlú" lambda sondu použil v inom aute. Bola bezchybná. Odvtedy som s tým Formanom v Škoda servise nebol, slúžil mi až do 335 tis.km.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé