Trubky topení

Trápí Vás něco na voze?

Re: Trubky topení

Příspěvekod MichalCZ40 » 13.09.2015 15:12

Díky, snad tu němčinu nějak překousnu. Kdyby to bylo v Aj, Rj, nebo klidně i v kazaštině, nebo tatarštině (bez nadsázky), není problém. Jdu stahovat. Přeji hezký zbytek víkendu. :drink:
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Trubky topení

Příspěvekod crui5er » 13.09.2015 20:58

Tvé přání splněno :D Ruská verze http://www.kia-carnivalclub.ru/manual/K ... 9-2006.pdf

Trochu horší čitelnost, ale snad se tím nějak prolouskáš :)
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod MichalCZ40 » 14.09.2015 00:52

No SUPER !!! Díky moc. Bohužel je to na TDi do r. 2001, já mám CRDi 2004/06. Ale jsou tam nějaký věci podobný. Na CRDi jsem nic nenašel ani v jednom mě pochopitelných jazyků. Nicméně vyndat termostat mi trvalo minutku, tak snad by měla bejvalá kantorka němčiny radost;) Dneska jsem vyndal termostat, dolil až po okraj a přepadovku jsem nechal přesně mezi ryskami. Teplota byla asi 30km při rychlostech 0-100km/h tak, jak v tomto stavu má být, tedy mírně se pohnula nahoru. Topení vlažné. Ale při stoupání šla teplota nad polovinu a navíc to začalo funět (klima vypnutá, nejsem Jouda) studenej vzduch. Bylo to po stoupáku a zkopce jsem dojel na pětku. Přepadovka téměř po víčko, počkal jsem a samozřejmě z přepadovky vodu vylil a dolil novou destilku opět pomalu, pomalu až hore (po cca 20 minutách chladnutí motoru). Při otevřeném víčku to ale bublá na volnoběh a při přidání je z Kie Křižíkova fontána. Dodám link, možná je to bez termostatu normální projev cirkulace neuzavřeného okruhu. Nicméně ten první chladič zpředu byl zase zcela studený a ten za ním se trochu ohřál. Únik vody naštěstí nikde nemám. Žeby těsnění pod hlavou, nebo ještě hůře hlava? Hlavně nestrašte - už teď jsem do Carnivala nasypal dvojnásobek jeho pořizovací ceny... Tady je video z dneška: https://youtu.be/FMLlmZcrqdY
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod jimpi » 03.11.2015 14:43

ja som to vyriesil takto ... opravoval som nejake banality v motore a isiel som si auticko prevetrat ... a zrazu teplota na maximum ze co sa deje ... zhodou okolnosti som akurat dosiel na neutrali do dediny tak som si u jednej pani vypytal krhlu vody ... ked som prisiel domov videl som kde je problem ... auto na hever ... este ze mam rodinu kurenarov ... tak z medennych trubiek mi pozvarali zadnu cast ... o pol roka na to som isiel autom z Topolcian do Nitry a auto prestalo kurit ... uz som vedel kde je co a aky problem ... ale auto malo dostatok vody ze sa mi neprehrialo aj ked som dosiel domov... na druhy den som obvolal vrakoviska aby mi poslali trubky tak za cenu 20€ mi poslali vsetky tri ... v telefone mi pvoedali ze su neni hrdzave ja som tomu uveril ale ked to prislo opak bola pravda :D .... hrdzave dokonca na 3 miestach v prvej casti to tieklo :D tak ale stale vyzerali lepsie ako moje tak som ich zavaril CO-ckom :D nahodil na auto a kupil som si taky sprej ktory je vlastne na karoserie urceny na izolaciu a proti hrdziam cize nic som nemusel davat zaidnu zakladovku ... nastriekal som to ta hmota narastla ako montazna pena :D :D a od vtedy mam s tymto pokoj :D. ...
jimpi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 5
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Topolcany  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2019)
7 km @ 6.1 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod MichalCZ40 » 03.11.2015 15:47

U mě to nebyl ani ten termostat - po jeho vyndání je na přiloženém videu vidět, že vodní pumpa vesele funguje a zatím neprosakuje. Budu dělat rozvody, dnes mi přišly celá sada i s kladkama Continental, taktéž řemen na alternátor a A/C. No a zítra očekávám nový chladič, protože věřím, že tento je ucpaný. Marně jsem ho čistil octem a ještě nějakým jiným přípravkem na čištění chladiče. Aspoň jsem ale systém dobře zbavil usazené koroze co to šlo. Nějaké prase přede mnou tam muselo nalejvat vodu z vodovodu (nebo možná i z pramene v Karlových Varech)... :D Sice jsem objednal komplet sadu na přetěsnění hlavy, ale auto táhne dobře, starty také v pohodě a tak snad nepodfukuje. No kdyby náhodou, jsem připraven, ale motor se mi vyndavat nechce. Nemáte někdo zkušenosti s výměnou všech řemenů, kromě vodní pumpy na Carnivalu 2,9 CRDi? Timing rozvodů bude lahůdka - není tam žádný přístup, takže už si připravuji tyčky se zrcátkama. Zvedák taky nemám, pouze lehnout pod heverem zvednuté auto. Těsnění pod hlavou nechci dělat i s ohledem na již jednou vyndané a přetěsněné vstřiky - to potrubí od rejlu se taky nemá používat vícekrát... Tak snad to bude ten chladič a rozvody zvládnu. Budu při jednom dělat i rozvody u Superba 1,9 TDi - tam je to ale brnkačka. No kdyby někdo poradil co a jak, budu rád. :kia:
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod jimpi » 03.11.2015 17:27

Rozvody mno je to riadna pletka na tej kii lebo musis celkom toho dost rozobrat ja ked som to robil tak som len nervy a nervy ... mal som rozzbratu celu rozvodovu stranu plus vzduchovy filter pouvolnovane silenbloky okrem toho co je na prevodovke a motor mi zo spodu drzal 3t dvihak ... a kazdu chvilku hore dole hore dole takze mas co robit ... a budes fakt dost improvizovat :D :D good luck :D
jimpi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 5
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Topolcany  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2019)
7 km @ 6.1 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod MichalCZ40 » 03.11.2015 18:55

Zatraceně - vzduchový filtr je na druhý straně... To kdybych to tahal žirafou, tak asi opravdu udělám GO motoru komplet i s písty, kroužky, klikovkou, vyčistit vše, samozřejmě kontrola hlavy, případně dobrus a těsnění, vačkové hřídele, vyčistit sání po prokletém EGR (toho šmejda se chystám zaslepit a kdo tady tvrdí, že tím odejde turbo, tak plká nesmysly, protože EGR naopak ničí turbo přívodem horkého vzduchu z výfuku místo aby bylo chlazeno vzduchem - jestli někomu odešlo po zaslepení, potom zaslepení nebylo příčinou), udělat ložení nápravy, vyměnit všechny silentbloky - a nakonec snad i novej lak, když budu tak rozjetej... :lol:
Já začal z druhé strany - spíš taková psychologická příprava - vyměnil jsem žárovky v palubní desce a pod ovládáním topení, interiérové mám chladně bílé LED, nahodil jsem xenony 5000k s ostřikovačema, takže zatím mám radost, že ikdyž to potřebuje po 100 000 km udělat rozvody a třeba se to nezadaří, bude to alespoň fajně svítit :-D :drink:

Bez manipulace s uložením motoru to jeden servisman dělal 2x a říkal, že podruhý si nadával, že se nechal ukecat a rozhodně potřetí do toho nejde, takže mám smůlu... Nezbývá, než Urob si sám...
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod MichalCZ40 » 04.11.2015 10:49

Ještě drobnost - chladič má horké jenom strany, tedy tam, kde je horní trubka a kde je spodní je o něco chladnější, nicméně žebrování je absolutně studený a to mám asi blbě zapojené ventilátory, protože mi netočí ani po jízdě do kopce a následovném zastavení. Když zapnu A/C, tak se spouštějí tak, jak spíná spojka kompresoru. Na Superbu mi sahara funí skoro pořád. Napadá mě efektní řešení: http://www.aliexpress.com/item/KSD9700- ... 50765.html - to by mohlo spínat relé pro sahary. Objednal jsem 10 kusů, tak to vyzkoušim dát třeba na vstup vrchní trubky chladiče - mělo by to fungovat spolehlivě.
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod jimpi » 04.11.2015 14:32

ked zapnes A/C zapinas klimu a tym padom je jasne ze predny ventilator sa spusti a pojde stale ... to musi a zadny ventilator z motorovej strany mno u seba som ho videl malokedy spusteny lebo sa to stiha vychladit kedze mas aj zo spodu trubky ktore su neni nijako izolovane ... takze byt tebou jedine zvyznu jazdu ((nie dlhu) a potom na neutrali poriadne vytocit ked budes mat otvorenu kapotu a tak to zistis :)
jimpi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 5
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Topolcany  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2019)
7 km @ 6.1 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod MichalCZ40 » 04.11.2015 17:42

Dneska dorazil nový chladič, tak uvidim, co udělá výměna. Chladící kapalinu přelejvat nebudu - koupím novou, stejně teď nemám přehled, kolik procent tam čeho je a měřák nemám, takže dám 50/50. Posledně jsem kupoval od Shell, ale ta je trochu dražší. A já nerad platím za písmenka, ale za kvalitu, což mi Shell nepotvrdil (alespoň co se stabilní kvality nafty V-Power Diesel týče) a tak čerpám nyní u OMV + aditivuju čističem vstřiků pro dobrý pocit. Možná někdo poradí nějakou kvalitní růžovku ;)

Jinak k tématu vlákna - měl jsem při přezouvání auta možnost rychle proběhnout pod autem s lampou, ale kromě mírného mokvání oleje na vaně (není to kolem výpustního šroubu - nicméně olej neubývá, tak neřeším), jsem nic co by si zasloužilo mou pozornost nenašel. Ale nikde nejsou ty pověstné trubky k zadnímu topení, teda alespoň jsem je nikde nenašel. Dokonce jsem nenašel žádný manuál, odkud kam mají vést, ani fotky na netu. Mám tam akorát shora vzadu za motorem vidět jednu nepřipojenou trubku, tak je asi někdo vyházel a zkrátil okruh. Náhodou nemá někdo foto přestavby (výměny) za trubky hadicové (gumové), případně kovové? Zvedáky jsou pořád obsazené - hříšníci přezouvají a tak bych to nerad nechal až na jaro, kdy budu přezouvat na letní. Ledaže by bylo chladné léto a já si fest přitápěl v červenci. :)
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé