Trubky topení

Trápí Vás něco na voze?

Po výměně trubek vzadu netopí

Příspěvekod daham » 27.09.2010 18:01

Ahoj,
tak mi prorezly trubky, nechal jsem je udělat z mědi (svářeno cínem, tak uvidíme) , vyměnil jsem je - střední a zadní díl.
Dolil jsem vodu do chladiče i pod víčko termostatu. Vodu jsem podle potřeby doléval . Už mi voda neklesá ale bohužel V ZADU NETOPÍ

Nevím co stím , jezdím s tím dlouho ale neodzvdušnilo se to. Voda v chladiči i pod víčkem termostatu je . Prosím o radu zkušenější.

:help:
daham Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 11.07.2010
Bydliště: Dvůr Králové  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Trubky topení

Příspěvekod lhickl » 03.02.2011 01:50

nazdar chlapi 5 metrů hadice a pohoda v autobuse je to taky tak a funguje to skvěle celková oprava si 400 stačí hadice ze 120 průměr myslím 18 nebo 20 fakt doporučuju topí to tak že hoří nohy :-)))
lhickl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 22.12.2010
Bydliště: Rudná  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod lhickl » 03.02.2011 01:54

musí se zmáčknout čudlík RR HTR to je rear heatr (zadní topení) plus větrák
lhickl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 22.12.2010
Bydliště: Rudná  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod sapita » 17.07.2011 11:25

My jsme před rokem vyměnili po dlouhých patáliích za hadice a je pokoj :yes:
sapita Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 17.07.2011
Bydliště: Rychnovn.K.  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2007)
130000 km @ 8.3 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod horkon » 17.11.2011 22:34

zdar pánové a dámy, tak mi praskly hadice který vedou dozadu k přídavnýmu topení, a nutno říci že jsem se dost vyděsil protože motor v momentě kdy ztratil vodu odstavil plyn a hotovo, volnoběh klapal a na pedál můžete šlapat jak chcete ale auto se ani nehne, takže přes dvojku na volnoběh k nejbližší pumpě (cca 12 km) a dolívat vodu celou cestu domů, no děs. No ale hadice vyměněny za pár minut voda dolitá a zbývá jedinej detail, vzadu nechce topit jako by to bylo zavzdušněné, musím teda říct že jsem zatím ujel jen 500m z garáže domů a tak se chci zeptat odvzdušní se to samo nebo je potřeba tomu pomoct? má s tím někdo zkušenost? díkec :?
Uživatelský avatar
horkon Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 14.08.2010
Bydliště: hanušovice  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod Petr_69 » 08.12.2011 16:20

Ty trubky jsem také řešil ( středový díl byl jak cedník ), hadice topení k Avii nebo Liazce byla ideální, staré potrubí jsem použil jako držák a hezky páskama připevnil a funguje za nějakých 250,- Kč.
Petr_69 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 08.12.2011
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod carvallux » 08.05.2012 11:47

Ahoj Všem!! Tak jsem dnes trochu vlezl pod auto a jako většina tak i já se zděsil jak to potrubí k zadnímu topení vypadá. Něco tak rezavýho jsem naposled vyděl když jsem chodil do lesa z minohledačkou a to ty věci byly pod zemí od války!! mám auto z konce roku 2006 a bál sem se na ně šáhnout i prstem natoš kartáčem to by byl určitě konec!! Pročítal jsem tady to forum a hlavně náhražky ale trochu mě tu zaráží že ještě někoho nenapadlo nahradit ty originály plastem na vodu?? je docela slušnej výběr materiálu a řek bych že je to nafurt. Já teda asi pudu spíš do toho plastu než do hadic. I finančně to vyjde oproti originálu asi podstatně zajímavějš. Dám pak vědět jak se zadařilo popřípadě přidám fota.
Uživatelský avatar
carvallux Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Carnival II (2006)
114000 km @ 8 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod kofejn » 08.05.2012 12:17

PVC na mraze pěkně křehne a vibrace tomu na trvanlivosti nepřidají. Podle mě to dobrý nápad není.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod carvallux » 08.05.2012 12:42

Ahoj máš pravdu s tim že při mrazech se vlasnosti plastu mění ale vybrace tam nepředpokládám je to přidělaný k podlaze a na obou koncích to jde do hadice. No a už sem i párkrát viděl že jak stavebniny a jim podobný to běžně skladují taky venku i přes zimu. stěna je dostatečně taky silná tam myslim že by to šlo použít. No pravdu máš a jestli fak pudu do týhle varianty tak zima vše prověří :D no a pak si na tebe vspomenu až zapláču. :( .
Uživatelský avatar
carvallux Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Carnival II (2006)
114000 km @ 8 l/100km

Re: Trubky topení

Příspěvekod eddu » 25.06.2012 11:56

Ja som riesil takto. Moj sikovny automechanik mi navrdol nahradu trubiek topenia. Kupil trubky s rovnakym priemerom v predajni, kde predavaju vysokotlake trubky na bagre a nakladace. Cena za meter cca 300 sk. Kupil 3 metre poohybal podla starych a namontoval. Cena za opravu 1800 sk.
eddu Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 25.06.2012
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Re: Trubky topení

Příspěvekod roman1974 » 27.06.2012 20:06

Tak jsem to nakonec vyřešil výměnou za originál, měl jsem možnost nákupu dílů s jakousi slevou no i tak mě ta sranda i s prací vyšla něco kolem 4000,- Kč.....tak jsem zvědav za jak dlouho budou vypadat jako ty původní......nejhorší byl ten zadní díl.... přední si myslím, že by to ještě nějaký ten pátek vydržel....
Uživatelský avatar
roman1974 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 3
Registrován: 27.07.2008
Bydliště: Praha - východ  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod valo01 » 29.06.2013 19:11

Boza píše:Máte prosím někdo představu jak se trubky topení pohybují v tuzemsku cenově pro model r.v. 2000? Přestože opticky vypadají v pořádku (dobře, v jednom místě vzadu je vidět že už byly opravované), tak uvažuju o preventivní výměně. Do Dolnisu se mi volat moc nechce, bo už jsem z nich sosal ceny na mraky jiných dílů :x

Ptám se na tuzemský trh, polské ceny znám :D




Já jsem je vmněnil za hadice
valo01 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 29.06.2013
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod Mamut » 01.05.2015 13:57

Dobrý den.Jsem zde nový a Carnival rok 2007 mám asi rok. Může někdo jednoduše vysvětlit proč mě nefouká teplý vzduch ze střešních průduchů a sousedovi jo?? kde je něco špatně?? Děkuju za rady jinak jsem nadmíru spokojený a jen škoda že se nechystají dovážet novou sedonu do cz .
Mamut Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 01.05.2015
Bydliště: Trutnov, Czech Republic  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod MichalCZ40 » 13.09.2015 02:46

Ahoj všem! Stal se ze mě novej "Kiják Karnivalák" a tak se měsíc s autem seznamuju. Dopřál jsem vozu nové filtry, kromě olejového (na olej se chystám - kupodivu za celý měsíc ani o 1mm hladina neklesla), repasi vstřiků a odvzdušnění palivového systému plus nový spojkový válec. Teď na první škrtnutí naskočí. Ale dneska mě podruhé vyšplouch na dálnici. Poprvé jsem to přičítal malému tlaku paliva na railu. Ale dneska znova - uvařeno, topení funguje, voda se neztrácí, nárůst hladiny v přepadovce asi o 10cm a úplně studený chladič... Snad to bude jen termostat. Ráno ho zkusím vyndat a trochu motor zahřeju - uvidím, jestli se bude zahřívat i chladič když tam nebude termostat. Každopádně se chystám na zimu vyměnit celou chladící kapalinu a docela mě strašíte těma trubkama dozadu na topení. Já to fakt vidím na dobře dimenzovanou hadici. Poradí mi někdo, jak mám u 2,9 CRDi 2005 postupovat? Kudy ji vypustit (vlastně ani ještě nevím, kde to ten termostat má, ale doufám, že se na něj dostanu) a hlavně, jak postupovat při plnění? Asi tam kapalinu nebudu lejt přepadovkou, víčkem přepadového ventilu mi to přijde ok (opravte mě, pokud se pletu). Kolik se tam ve finále má nalejt? Díky za radu - na YouTube je toho na Carnivala dost málo, tak zkusím také přispívat. :kia: 8-)
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Trubky topení

Příspěvekod crui5er » 13.09.2015 10:02

Zkus si stáhnout dílenskou příručku http://www.uloz.to/xJnPGm7/kia-carnival ... irucka-zip

Najdeš tam 2 dokumenty. Detailní dílenskou příručku v DE a jednu hodně strohou v CZ jazyce.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé